Co oznaczają dokładnie delays detected w HDD Regenerator

(p19koz) #1

Posiadam przenośny dysk 1TB Seagate (podłączany za pomocą USB) i zauważyłem problemy z otwieraniem na nim zawartych plików. Przeskanowałem HDD Regenerat 2011 i jakby problemy ustały. Tylko, że ciekawi mnie co naprawdę oznacza wynik skanowania?

D - 8 delays detected

B - 0 sectors remain bad

R - 0 sectors recovered

N - 0 new bad sector appear

R - 0 bad sectors reapear

Czy znaczy, że z tych sektorów dane są wolniej odczytywane? Czy HDD Regenerator czekał z naprawą do zakończenia skanowania? Jaki to ma realny wpływ na użytkowanie dysku?

(Fear969) #2

Ponawiam pytanie...

(Ciuci) #3

Odpuść sobie HDD Regenerator.Sprawdź powierzchnię dysku i smart w MHDD. http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=14759&fid=12

(p19koz) #4

Sam doszedłem:

oznacza nie mnie, nie więcej tyle, że osiem sektorów czekało na naprawę po skanowaniu (delay - opóźnienie). Dla pewności możesz ponowić skan nie powinno być już żadnych problemów.

@Ciuci tak tylko te dwa programy nie służą do tego samego. Diagnostyka a naprawa to nie to samo!

(Ciuci) #5

Pytanie tylko czy to co pokazuje HDD Regenerator to prawda.Mi jak go kiedyś użyłem pokazywał,że naprawił uszkodzone sektory,po czym jak włączyłem skanowanie jeszcze raz znajdywał je ponownie i znowu naprawiał.Pomijam to że nie pokazuje smartu dysku i chyba jest płatny.

Przecież w MHDD też możesz zrobić zerowanie i remap :slight_smile:

(Aciwurra 69) #6

Fajnie że polecasz MHDD bo to dobry program, tylko że nie działa z dyskami na USB.

(Marta333) #7

Zdecydowanie prawda. Jeśli HDD Regenerator pokazuje bad sektory i udaje mu się je naprawić(w 80%). To ten moment jest najlepszą okazją do skopiowania ważnych pików (najlepiej w tym pierwszym logowaniu po naprawie) i oddania dysku do wymiany gwarancyjnej lub przeznaczeniu do przechowywania mało ważnych danych.

Program jest tak dobry, że większość serwisów przyjmuje dyski do reklamacji po powołaniu się na wynik skanowania nim.

A co do delays detected to z moich doświadczeń czasami były "pierwszymi jaskółkami" - jeszcze długo przed systemowym "smartem" - nadciągających kłopotów.