Co oznaczaja temperatury w SpeedFan

Mam problem ściągnąłem speedfan i nie czaję o co chodzi z tymi temperaturami czy moze mi ktos pomóc? oto foto które wykonałem dzisiaj rano:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c1affd8bff3a8fb.html

Ja chcesz sprawdzić temperatury, to lepiej jest użyć Everest Ultimate

sobosczyk , sprawdź temperatury w Evereście Ultimate

Temperatury w SpeedFan’'ie są dość niepewne :stuck_out_tongue:

aha czyli nie mam się co bać jeśli teraz temp2 wynosi 62C

dolne Temp1 wynosi 55C

a HD1 wynosi 51C

***

Sprawdź Everestem…

sobosczyk , speedfan często podaje błędne odczyty, więc dlatego podaliśmy Tobie link do Everesta. On zdecydowanie lepiej odczytuje temperatury podzespołów.

no ale everesta caly czas posiadam tylko ze na everescie to umiem zobaczyc tylko nazwy podzespolow, producentów, dane techniczne a nie wiem gdzie są odczyty temp. i dlatego ściągnąłem SpeedFan’a bo wygląda na bardziej przejrzysty jeśli chodzi o temp.

sobosczyk , a jaka masz wersję everesta? Zainstaluj wersję Ultimate, tam znajdziesz napewno gdzie są temperatury :slight_smile:

sobosczyk , temperatury zawsze są podane w komputer->czujnik

No dobra ale temperatury z everesta z temp. z SF sie pokrywają tyle tylko ze w SF mam jeszcze jedna temp. i pokazuje mi ikonki dzieki którym “wiem” która temp. jest za wysoka. Czy ktoś mi powie co to jest ta dotkowa temp1

sobosczyk ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

no dobra juz wiem ze to pierwsze Temp1 to temperatura płyty głównej

Temp2 to temperatura procesora, domyśliłem ze Temp3 to temperatura procesora graficznego, wiem tez że HD0 i HD1 to temperatury dysków twardych, ale co ozanacza druga Temp1

dec3880668ada010.jpg

sobosczyk , tego chyba sam twórca nie wie :smiley:

Po co bawisz się w speedfana? najlepszy jest Everest Ultimate…

ale mam i everest ultimate i everest home edition i speedfan i skoro taka temperatura tam jest to raczej cos ozanacza

OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ UWAŻAM ŻE EVEREST ULTIMATE JEST NAJLEPSZY

Obciąż komputer orthosem i zobacz, czy czasami temperatura procesora i ta co nie wiesz, to nie to samo.

juz obciażałem i to są swie odmienne temperatury, tak sobie myśle ze może to jest temperatura procesora dźwiękowego bo nie mam żadnych pomysłów

tu masz 3 minutowe obciażenie orthosem:

71bf77d37ddc26d9m.jpg

Dziwne jest to, że Masz dwa razy podane Temp1, może program nie mógł ustalić rodzaju czujnika i podał odczyt wg dwóch różnych schematów (gdyby to był pewien czujnik A oraz drugi czujnik B).

Zobacz u góry w okienku co on dokładnie wykrywał i po kolei dojdziesz do tego, co to za temp.

to jest jakaś tmperatura ACP ale nic mi to nie mówi

Tak, jak ktoś już mówił, nawet autor nie wie co to. Patrz się na everesta, a speedfana odpuść.

chyba tak zrobie

a ja już wiem co to jest bo tasm pisało ACPI zamiast ACP wiec troche zamiezsania wprowadzilem aler w kazdym razie zobaczyłem na google i znalazłem dosyc troche o tym