Co oznaczaja temperatury w SpeedFan

(Czadziors Robert4) #1

Mam problem ściągnąłem speedfan i nie czaję o co chodzi z tymi temperaturami czy moze mi ktos pomóc? oto foto które wykonałem dzisiaj rano:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c1affd8bff3a8fb.html

(Cosik Ktosik) #2

Ja chcesz sprawdzić temperatury, to lepiej jest użyć Everest Ultimate

(Łukasz14) #3

sobosczyk , sprawdź temperatury w Evereście Ultimate

Temperatury w SpeedFan''ie są dość niepewne :stuck_out_tongue:

(Czadziors Robert4) #4

aha czyli nie mam się co bać jeśli teraz temp2 wynosi 62C

dolne Temp1 wynosi 55C

a HD1 wynosi 51C

(Lukaszk 89) #5

Sprawdź Everestem...

(Cosik Ktosik) #6

sobosczyk , speedfan często podaje błędne odczyty, więc dlatego podaliśmy Tobie link do Everesta. On zdecydowanie lepiej odczytuje temperatury podzespołów.

(Czadziors Robert4) #7

no ale everesta caly czas posiadam tylko ze na everescie to umiem zobaczyc tylko nazwy podzespolow, producentów, dane techniczne a nie wiem gdzie są odczyty temp. i dlatego ściągnąłem SpeedFan'a bo wygląda na bardziej przejrzysty jeśli chodzi o temp.

(Łukasz14) #8

sobosczyk , a jaka masz wersję everesta? Zainstaluj wersję Ultimate, tam znajdziesz napewno gdzie są temperatury :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #9

sobosczyk , temperatury zawsze są podane w komputer->czujnik

(Czadziors Robert4) #10

No dobra ale temperatury z everesta z temp. z SF sie pokrywają tyle tylko ze w SF mam jeszcze jedna temp. i pokazuje mi ikonki dzieki którym "wiem" która temp. jest za wysoka. Czy ktoś mi powie co to jest ta dotkowa temp1

(Agatonster) #11

sobosczyk ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Czadziors Robert4) #12

no dobra juz wiem ze to pierwsze Temp1 to temperatura płyty głównej

Temp2 to temperatura procesora, domyśliłem ze Temp3 to temperatura procesora graficznego, wiem tez że HD0 i HD1 to temperatury dysków twardych, ale co ozanacza druga Temp1

dec3880668ada010.jpg

(Łukasz14) #13

sobosczyk , tego chyba sam twórca nie wie :smiley:

Po co bawisz się w speedfana? najlepszy jest Everest Ultimate....

(Czadziors Robert4) #14

ale mam i everest ultimate i everest home edition i speedfan i skoro taka temperatura tam jest to raczej cos ozanacza

OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ UWAŻAM ŻE EVEREST ULTIMATE JEST NAJLEPSZY

(Cosik Ktosik) #15

Obciąż komputer orthosem i zobacz, czy czasami temperatura procesora i ta co nie wiesz, to nie to samo.

(Czadziors Robert4) #16

juz obciażałem i to są swie odmienne temperatury, tak sobie myśle ze może to jest temperatura procesora dźwiękowego bo nie mam żadnych pomysłów

tu masz 3 minutowe obciażenie orthosem:

71bf77d37ddc26d9m.jpg

(Cosik Ktosik) #17

Dziwne jest to, że Masz dwa razy podane Temp1, może program nie mógł ustalić rodzaju czujnika i podał odczyt wg dwóch różnych schematów (gdyby to był pewien czujnik A oraz drugi czujnik B).

Zobacz u góry w okienku co on dokładnie wykrywał i po kolei dojdziesz do tego, co to za temp.

(Czadziors Robert4) #18

to jest jakaś tmperatura ACP ale nic mi to nie mówi

(Cosik Ktosik) #19

Tak, jak ktoś już mówił, nawet autor nie wie co to. Patrz się na everesta, a speedfana odpuść.

(Czadziors Robert4) #20

chyba tak zrobie

a ja już wiem co to jest bo tasm pisało ACPI zamiast ACP wiec troche zamiezsania wprowadzilem aler w kazdym razie zobaczyłem na google i znalazłem dosyc troche o tym