Co pisać na maturze

(C3018781) #1

Witam

Mam takie pytanko jestem w LO na profilu mat-bio-chem i mam pytanie jak dobrać maturę żeby dostać się na informatykę w Łodzi (wolałbym polibudę ale uniwerkiem też nie pogardzę) wiem że profil trochę nie ten ,ale może są jakieś szansę ?

Jeżeli nie sama informatyka to jaki kierunek wybrać żeby był chociaż trochę powiązany z technologią i komputerami.

Pozdrawiam Galek1908

(Boshi) #2

Zdawaj matematykę rozszerzoną, fizykę.

(Scorpions.B) #3

Matma rozszerzona, podobnie fizyka + informatyka.

(C3018781) #4

a fiza w rozszerzeniu ? czy podstawka wystarczy ?

(Scorpions.B) #5

Zawsze rozszerzona jest lepsza.

(C3018781) #6

Dzięki wielkie :slight_smile:

Jeszcze dopytam lepsza polibuda czy uniwerek (powiedzmy ze chce pisać programy)

(Scorpions.B) #7

Może pytanie jaki kierunek? Powiem Ci, że najlepiej jak spytasz się nauczycieli, najlepiej uczących danego przedmiotu. Sam też oceń na co Ciebie stać, co dokładnie chcesz robić, jakie masz umiejętności i wybierz właściwą drogę. Powiem Ci, że to Twoje życie i to Ty powinien dokonać ostatecznego wyboru, my co najwyżej możemy Ci coś doradzić, widzę, że masz ambicję, co jak bardzo cenię i kibicuję Ci w osiągnięciu celu, więc weź sprawy w własne sprawy i zdecyduj. :wink:

(nnick) #8

Informatykę to sobie daruj na maturze. Matma rozszerzona + fizyka rozszerzona najlepszą drogą na polibudę (na prawie każdym kierunku), progi nie są aż tak wysokie - dostać się dostaniesz nawet z niezbyt imponującym wynikiem, ale musisz się na polibudzie wziąć ostro do roboty - sporo osób rezygnuje po pierwszym roku.

Co do tego co lepsze pod względem programowania - FTiMS na polibudzie a potem specjalizacja Sieci Komputerowe i Systemy Teleinformatyczne albo Inżynieria Oprogramowania i Analiza Danych (przy czym na SKiST nauczysz się czegoś bardziej praktycznego - J2EE, sockety, systemy wbudowane itp. a na IOAD nudnej teorii)

(Scorpions.B) #9

Dzięki za ten, wpis bo ja też właśnie się wybieram i byłem przekonany, że bez informatyki ani rusz :wink:

(Kpc21) #10

Na łódzką to w przypadku większości kierunków matma, fizyka lub chemia, angielski (ew. inny obcy). Najlepiej wszystko na rozszerzeniu. Informatyki w ogóle nie liczą do punktacji.

Na stronie uczelni są informacje odnośnie punktacji.

http://www.p.lodz.pl/main,menu68,zasady ... _index.htm

(C3018781) #11

Dzięki stary czegoś takiego potrzebowałem :smiley:

(somekind) #12

Jeśli ktoś nie potrafi samodzielnie znaleźć zasad rekrutacji na stronie uczelni, to nie ma sensu, żeby szedł na studia, bo po prostu nie da sobie na nich rady.