Co pisać na maturze

Witam

Mam takie pytanko jestem w LO na profilu mat-bio-chem i mam pytanie jak dobrać maturę żeby dostać się na informatykę w Łodzi (wolałbym polibudę ale uniwerkiem też nie pogardzę) wiem że profil trochę nie ten ,ale może są jakieś szansę ?

Jeżeli nie sama informatyka to jaki kierunek wybrać żeby był chociaż trochę powiązany z technologią i komputerami.

Pozdrawiam Galek1908

Zdawaj matematykę rozszerzoną, fizykę.

Matma rozszerzona, podobnie fizyka + informatyka.

a fiza w rozszerzeniu ? czy podstawka wystarczy ?

Zawsze rozszerzona jest lepsza.

Dzięki wielkie :slight_smile:

Jeszcze dopytam lepsza polibuda czy uniwerek (powiedzmy ze chce pisać programy)

Może pytanie jaki kierunek? Powiem Ci, że najlepiej jak spytasz się nauczycieli, najlepiej uczących danego przedmiotu. Sam też oceń na co Ciebie stać, co dokładnie chcesz robić, jakie masz umiejętności i wybierz właściwą drogę. Powiem Ci, że to Twoje życie i to Ty powinien dokonać ostatecznego wyboru, my co najwyżej możemy Ci coś doradzić, widzę, że masz ambicję, co jak bardzo cenię i kibicuję Ci w osiągnięciu celu, więc weź sprawy w własne sprawy i zdecyduj. :wink:

Informatykę to sobie daruj na maturze. Matma rozszerzona + fizyka rozszerzona najlepszą drogą na polibudę (na prawie każdym kierunku), progi nie są aż tak wysokie - dostać się dostaniesz nawet z niezbyt imponującym wynikiem, ale musisz się na polibudzie wziąć ostro do roboty - sporo osób rezygnuje po pierwszym roku.

Co do tego co lepsze pod względem programowania - FTiMS na polibudzie a potem specjalizacja Sieci Komputerowe i Systemy Teleinformatyczne albo Inżynieria Oprogramowania i Analiza Danych (przy czym na SKiST nauczysz się czegoś bardziej praktycznego - J2EE, sockety, systemy wbudowane itp. a na IOAD nudnej teorii)

Dzięki za ten, wpis bo ja też właśnie się wybieram i byłem przekonany, że bez informatyki ani rusz :wink:

Na łódzką to w przypadku większości kierunków matma, fizyka lub chemia, angielski (ew. inny obcy). Najlepiej wszystko na rozszerzeniu. Informatyki w ogóle nie liczą do punktacji.

Na stronie uczelni są informacje odnośnie punktacji.

http://www.p.lodz.pl/main,menu68,zasady … _index.htm

Dzięki stary czegoś takiego potrzebowałem :smiley:

Jeśli ktoś nie potrafi samodzielnie znaleźć zasad rekrutacji na stronie uczelni, to nie ma sensu, żeby szedł na studia, bo po prostu nie da sobie na nich rady.