Co po podstawie Java

Witam. Mam pytanie do osob " w temacie " . Mianowicie, chciałbym zapytać, o pomoc w wybraniu kierunku nauki. Znam podstawę obiektową Javy (c++ rowniez) i pragnę pisać na Androida. Aplikacje/gry wszystko jedno, chcę opanować materiał na smartfony/tablety itp. Oczywiście wpadłem na znaną chyba każdemu bibliotekę libGDX, lecz jest ona troszkę trudna. Zacząłem w niej naukę, ale zastanowiłem się, czy nie ma może jakiejś innej biblioteki np: typowo do tworzenia aplikacji. Rownież co z PC? Są jakieś ciekawe biblioteki? Wiem, że do c++ dobrym rozwiązaniem jest biblioteka QT choć, ona też nie przypadła mi do gustu. Panie i Panowie, proszę o pomoc. 

libGDX do aplikacji? Może po prostu wykorzystać standardową bibliotekę, którą dostarcza Google wraz z Androidem? http://developer.android.com/about/index.html

Ucz się dodatków do Javy -> biblioteki moduły, lub przerzuć się na Java Android ??

 

Java na desktop nadaje się co najwyżej średnio. Główny kierunek ekspansji to serwery. Mimo że idziesz w mobile, poleciłbym dla zwykłego poszerzenia horyzontów przerobić podstawy serwletów. Takich gołych, bez żadnych frameworków - aplikacja serwerowa w jakimś kontenerze (Tomcat, Jetty) i konsolowy/mobilny klient.