Co pod tą płytę?

Witam , mam płytę Asus P5KPL-AM SE , obecnie jest tam jakiś celeron 2,4 , ale chciałbym lepszy procesor oraz więcej pamięci , co proponujecie ? Komputer będzie służył do pracy biurowej.

Najmocniejszy procek pod te płytę, który się opłaca to ten:

Wg specyfikacji płyta maksymalnie obsługuje 4 GB RAM (2x2GB), ale znalazłem informacje, że ludzie odpalali tam 2x4 GB - Kingstony i Cruciale widziałem. Prawdopodobnie chodzi o ilość kości w module, np 8x512 MB może działać, a 4x1GB już nie.

Szczerze to nie wiem czy się opłaca tego procka tam wkładać skoro komp będzie do pracy biurowej, chyba, że dostanie go w dobrej cenie(do 70 zł). https://ark.intel.com/pl/products/33911/Intel-Core2-Duo-Processor-E8500-6M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB
tego powyżej znajdzie za 30 zeta na pewno będzie śmigał, a wiem to bo sam do niedawna używałem E8400, w pracach biurowych nie było z nim problemu.

Dzięki , a teraz pytanie czy chłodzenie muszę zmienić ? Mam zwykłe pod Celerona .

E8500 jest do kupienia za 17,99, a E8400 poniżej 10 zł. Nie ma co przepłacać.

Jakiego masz dokładnie celerona?

e3200

Ja bym kupował, któreś core 2 quad: 6600 lub 8300 za 50 zł bo szkoda więcej inwestować, a to będzie spoko hulać, będzie raczej wyraźna różnica od poprzednika.
Core 2 duo są jednak widocznie słabsze od quada.

Niekoniecznie, większość programów biurowych i tak nie potrafi używać więcej niż 1 rdzeń. Wtedy te 3,16 GHz w E8500 jest szybsze niż 2,4 lub 2,5 w procesorach, które podałeś.

Jego TDP 65W jest identyczne jak w e8400 i e8500 więc nie musisz zmieniać CHŁODZENIA.