Co podłączyć do płyty głównej, by komputer "wstał"

Witam!

Za radą forumowiczów w innym temacie podpiąłem do płyty głównej parę rzeczy.

Podpięte już są:

-zasilacz

-power swich, reset switch

-hdd led

-cośtam led

-power led

-procesor

-karta graficzna (integra)

-hdd

-kości pamięci

-cpu fan

Komputer nadal nie startuje. Po naciśnięciu guzika jedynie obróci o 0,5 cm wentylatorami. Czym jest to spowodowane? Czy czegoś nie podpiąłem?

Składasz sam komputer czy jak?

Najważniejszy jest PC-speaker bo da Ci znać jeśli coś będzie nie tak. Bez tego ani rusz…

Wystarczy sama płyta ze zintegrowaną grafą, procesor, pamięć i prawidłowo podłączony zasilacz. Jeśli wszystko zagra (PC-speaker “piknie” raz i wyświetli się komunikat BIOSu o braku systemu) to można dalej podłączać…

Jeśli PC-speaker wydaje kilka dźwięków to tajemna wiedza pozwala zidentyfikować dzięki temu co jest nie tak…

:roll:

Mhm… Podłączyłem wszystko. Speakera również i jeszcze nie chodzi.

To może z łaski swojej napisz coś więcej o podzespołach: czy to nowe części czy używane; jaki producent i model płyty głównej?

PC-speaker wydaje jakieś dźwięki?

:roll:

Spiker cicho… Części używane. Wszystkie sprawdzone, są cacy.

Płyta główna: ECS P4M800-M7

CPU: Intel Pentium 4 HT 3,06GHz (ma x64)

GPU: integra i jest jeszcze nVidia GeForce 6200 od GIGABYTE

Karta sieciowa: integra

Karta dźwiękowa: integra jest, ale dokupiona jakaś chyba Tracera

Wszystko sprawne, bo jeszcze dzisiaj odpalane. Musiałem rozebrać, bo od chłodzenia procka wentylator nie kręcił i miał 100 stopni Celsjusza…

Składam, podpinam jak w instrukcji i du*a.

Podłączyłeś wszystkie kable zasilające do płyty głównej? Czy oprócz 24-pin podłączyłeś też 4-pin?

:roll:

Pewnie ;/ Wszystko od zasilania podłączone. CPU Fan również.

No to po woli kończą mi się pomysły…

Zostaw samą płytę główną, procesor i jego chłodzenie i jeśli poprawnie wpinasz zasilanie z zasilacza i procesor jest poprawnie zainstalowany a PC-speaker dalej milczy to albo płyta albo zasilacz…

:roll:

Dobra, ale już jutro, bo zmęczony jestem.

daj fotki ale wyraźne

4 pinowy kabelek od zasilacza jest wpięty?