Co podłączyć pod IDE1?

Mam abita ip35-e. Moge pod IDE1 podłączyć twardziela i dvd-rom??

Jeżeli masz IDE0 (zero) i IDE1 to do IDE0 podłączasz dysk twardy natomiast do IDE1 Napędy optyczne Jeżeli natomiast masz IDE1 i IDE2 to do IDE1 podłączasz dysk twardy natomiast do IDE2 Napędy optyczne

alienuch20 , zawsze trzymaj napędy i dyski twarde na dwóch różnych taśmach. Napędy działają wolniej.

Ale abit ma tylko jedno wejscie ide. A dysk podlacze pod sata1?? mam kabel ata. wystarczy to??

I jak podlaczac dysk i naped pod ide1 to co dac na slave a co na master?

Jak zapewne zauważyłeś kabel Sata i Ata z lekka się różnią…

A co do IDE, dysk na master napęd na slave jak już.

Jeżeli podłączysz dysk tą samą taśmą co DVD-Rom to będzie Ci działał dużo wolniej (tak jak DVD). Narazie HDD ustaw na Master, i rozglądnij się za jakąś przejściówką: http://www.allegro.pl/search.php?string … lla-search

A tak w ogóle to do takiej płyty od razu się zaopatruj w hardware na Sata a nie pod IDE podłączaj.

Imo masz lipna nagryware więc kup pionka DVR-215D i podłącz pod Sata i już po kłopocie :stuck_out_tongue:

Skąd wiesz, że ma lipną nagrywarkę? na jakiej podstawie to stwierdziłeś? …jest lipna bo nie jest pod sata? :stuck_out_tongue:

Jak sprzęt jest dobry to przejściówka będzie lepszym (tańszym), wyborem

Mam 4 wejśia sata więc po co mi adapter??:stuck_out_tongue: Podłącze ten dysk pod Sata1 jeśli mam kabel ata?? taki oto http://www.allegro.pl/item356111023_kab … _nowy.html Czy jeszcze trzeba coś jeszcze podłączać?? Oprócz molexa.

Daje mu pretekst żeby wymienił :smiley:

Postawie Ci piwo jak podłączysz dysk IDE pod sata, nie korzystając z adaptera :slight_smile:

Aha. To lipa :stuck_out_tongue:

Wymiana dysku/nagrywarki albo adapter

Takie rzeczy to tylko w erze :lol:

W dniu 07.05.2008 , o godzinie 12:24 został dopisany post przez maniekz

Nie po to na płycie jest Sata żeby adaptery jeszcze dokupywać, już lepiej niech palnik kupi za 85 ziko.

A najtańszy adapter ~15zł, ale to już niech alienuch20 wybiera.

I ten adapter pod co sie podłącza??

A jak myślisz ??

Pod dysk i na Sata1 na mobo :stuck_out_tongue: Tak?? :smiley:

Coś w tym stylu :stuck_out_tongue:

no i ok a wtedy zostaną mi 2 wolne wejścia ide i tam bede mogł podłączyć 2 napędy. :smiley: