Co polecacie na komary?


(-dho94) #1

Witam, mam do was pytanie : Jakie znacie najlepsze, sprawdzone preparaty i sposoby na uciążliwe komary?

Wybieram się na wakacje w miejsca, w których można je spotkać i chciałbym się jakoś zabezpieczyć.

Liczę na wasze propozycje i opinie sprawdzanych przez was produktów chemicznych..


(Liberator) #2

Szare mydło! :wink:


(hevet) #3

http://www.google.pl/search?q=Co+poleca … =firefox-a


(-dho94) #4

Ironia. Ja pytam o sprawdzone sposoby. Takich głupot jak piszą, żeby tylko kupić jest masa.


(system) #5

Nie ma bardziej skutecznego środka niź ten:


(Madafaker) #6

Brałem ostatnio udział w imprezie plenerowej w “wilgotnym terenie”…takiej chmary komarów to Ja w życiu nie widziałem…nie działają na nie żadne środki w spray typu off-y, raidy itd…żadne świece przeciwkomarowe,spirale dymne…jestem pogryziony od stóp do głów.


(kamil_w) #7

Hahaha! Już widzę te tłumy na plaży w OPekach :smiley:

  • Do psikania na skórę polecam “Bzy Bzy”, czy jakoś tak

  • Do mieszkania Raid Electric - komary latają nadal, ale są takie jakieś ospałe, nie gryzą (a nawet jeśli to w minimalnym stopniu) i z czasem padają trupem. Niestety nadal drażni ich brzęczenie

  • Ostatnio do domu kupiłem sobie moskitierę na okno. W zestawie był pasek z rzepem, który przykleja się na framugę okna i siatka materiałowa o drobnych oczkach. Wydatek to żaden a za to jaka ulga gdy nic ci nad uchem nie brzęczy i rano nic nie swędzi :smiley:


(Kuczkowiak) #8

Polecam sprawdzone spirale , kupuje co rok na działkę i na prawdę się sprawdza w 100% tyle że tego można jedynie używać na powietrzu lub w pomieszczeniu jak nikogo nie ma i przed wejściem do pomieszczenia trzeba dobrze wywietrzyć.

http://www.opinie.egospodarka.pl/BROS-S … 10226.html


(Madafaker) #9

To musisz mieć u Siebie “inny” rodzaj komarów…bo u mnie na imprezie spirale się nie sprawdziły… i komary robiły co chciały…


(antiferno) #10

http://www.youtube.com/watch?v=68kdcVAl … re=related ; PP


(pakeroso) #11

Na komary polecam zaopatrzyć się w budkę lęgową dla nietoperzy, “wyhodować” sobie jednego i zabierać go ze sobą na wycieczkę. Podobno nietoperze mają sporą moc przerobową komarów :stuck_out_tongue:


(antiferno) #12

2000/noc a potem z guano mozesz sobie zbudować domek na działce


(Moja Poczta7) #13

Do domu to proponuję założyć sobie moskitierę, a co polecacie na osy na dworze oprócz odganiania się :smiley:


(Monikaryl) #14

Polecam urządzenie ultradźwiękowe na komary. Zabieram je również do altany lub po prostu do ogrodu.Kosztuje ok 35 zł.Żadnych wkładów kosztownych się nie wymienia i żadnych komarów nie ma w pobliżu.Można go zabrać do kieszonki do lasu. Mam takie dwie sztuki i super sie sprawdzają.Kupowałam na allegro: nick firmy to 100psy


(Angie Kim) #15

Na komary trzeba coś śmierdzącego:)) Tak poważnie to kiedyś mama kolegi przygotowała nam wyciąg z liści z orzecha i kazała się nasmarować. Śmiejcie się, ale faktycznie żaden komar się nie skusił :))


(Michal Kolatek) #16

Jak jestem nad jeziorem to się smaruje waniliowym aromatem do ciast i nic nie gryzie, najwyżej pochodzą po nodze ale nie będą kąsać.


(Hanna-m) #17

Jak dla mnie najlepszym sposobem na odstraszenie komarów jest spray do ciała z firmy bros. Chociaż ostatnio jak byłam w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem, ilość komarów była znikoma. Co mnie bardzo zdziwiło, okazało się, że używają oprysków na komary z firmy diablo forte. Fajna sprawa, można spokojnie wypocząć bez potrzeby smarowania się różnymi preparatami.


(bachus) #18

Mogę zapytać kolegi, czy nie chce dorobić - nie wiem czym on śmierdzi, ale jak jest na imprezie, to w promieniu 50m pada wszystko, co lata (łącznie z samolotami).


#19

Na szczęście samoloty latają wyżej.
A koleżanka bardzo dociekliwa musiała być, skoro dowiedziała sie nawet jakiej firmy środków do pryskania używaną. A może to taka ukryta reklama miała być?


(bachus) #20

Ogólnie z Hani jakiś dobry człowiek - specjalnie założyła konto, żeby na forum napisać o środku na komary.