Co powiecie o takim składaku?

myślę że taki ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 będzie dla ciebie wystarczający po update biosu obsługuje procesory ivy bridge ma USB 3.0 sata 3 bios UEFI fajna sprawa z tym biosem podkręcanie procesora jest banalnie proste na nim ,droższe płyty mają do 4 złącz PCI Express przykładowo 4 takie same karty graficzne w SLI lub CF lub 1x16 a reszta razy 8 zależy od płyty ,ale myślę że jedna porządna karta spokojnie wystarczy. ASRock P67 PRO3 (B3) ma jedno złącze PCI Express 2.0 x16 teraz to jest w zupełności wystarczające nawet płyty z PCI Express x 8 są wystarczające nawet do nowych kart różnica w grach może max 5 klatek na sekundę więcej.Droższe płyty posiadają złącze PCI Express 3.0 które według testów na kartach które obsługują PCI Express 3.0 nic nie daje przy obecnych kartach może za 2 lata będą takie mega szybkie karty przy których PCI Express 3.0 da jakąś różnicę ale jak dla mnie to wróżenie jak wróżenie wyniku meczu Polska vs Rosja tak więc po co przepłacać twoja kasa twoja sprawa ale zaoszczędzoną kasę zawsze można przeznaczyć na lepszą kartę i różnica w fps będzie znaczna a czy weźmiesz droższą czy tańszą płytę to fps w grach będzie taki sam :wink:

ra-v też mam asusa płyte i jest tragedia płyta ma swoje lata ale każda inna gigabyte czy msi produkowana w tym okresie pozwala na więcej

Mam lepsze rozwiązanie - kupujesz i5-3570K i masz przyszłościowego, energooszczędnego i wydajnego procka - i sporo tańszego niż i7-2600K.

Podobno i5 3570k ma problemy z temperaturami , graniem się a ile w tym prawdy ?

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 vs. ASRock Z68 Extreme3 Gen3 która lepsza pod kątem ceny do parametrów , który chipset lepszy do gier ?

To dotyczy na razie każdego procesora z serii Ivy Bridge :wink: WyGoogluj sobie “Ivy Bridge – tajemnica wysokich temperatur po OC czyli mała wpadka Intela” :slight_smile: