Co powiecie o takim składaku?

Witam , chciałbym kupić jakiś porządny komputer stacjonarny , który będzie przeznaczony głównie do gier i to do najnowszych tytułów. Chciałbym aby śmigał na tym Battlefield 3 czy Borderlands 2 już wkrótce.

Wybrałem sobie takie komponenty:

Procesor: Intel Core i7-2600K

Płyta główna: ASUS P8P67 PRO lub ASRock Z68 Extreme3 Gen3

Karta graficzna: GeForce GTX 550 Ti

Pamięć RAM: Na początek 4 GB firma raczej nie ma znaczenia RAM to RAM , poprawcie mnie jeśli się mylę.

Zasilacz: Modecom ATX 12v 520W

Napiszcie co sądzicie o tym sprzęcie i o takim połączeniu , jak to będzie współgrało , ewentualnie zaproponujcie lepszy sprzęt. Napiszcie czy ten sprzęt pociągnie na tym zasilaczu , proszę o fachową pomoc :smiley: Napiszcie która płyta główna jest lepsza i szczegółowo dlaczego. Nie pisać nic na temat karty graficznej , mi się ona podoba i jak na razie wyrabia tylko procek nie wyrabia :smiley:

Shadowwer , to co złożyłeś to niestety lipa…

i7 + 550Ti ? Śmieszne połączenie, szkoda gadać… tym bardziej, że w grach tak samo spisze się i5 2500k…

i5 2500k + AsRock Z68 Extreme3 Gen3 + HD 7850 + 8GB RAM 1333MHz GoodRam + XFX Core 550W/ OCZ ZT 550W

Tyle ode mnie, a tego 550Ti sprzedać w cholerę …

Powiedzmy wprost tobie tylko nie podoba się karta graficzna i tyle. Co do zasilacza wiedziałem że bd musiał kupić nowy :stuck_out_tongue: Kupie teraz porządny procek i płytę a jak mi braknie grafy to zmienię tyle w temacie. Mam tą kartę teraz i Battlefield 3 śmiga na high tylko procek nie wyrabia bo to stary już Intel Pentium :stuck_out_tongue:

Pytasz “co powiemy”, a potem narzekasz na krytykę. Nie opłaca Ci się kupować i7 do 550Ti, bo na tym zestawie możesz sobie co najwyżej wydajniej obrabiać grafikę w Photoshopie i renderować filmiki z Blendera. Rozwiązanie: wybrać tańszy procek, np. proponowany i5-2500k.

Można wiedzieć co to za Modecom? Podaj dokładne oznaczenie modelu.

Nie narzekam tylko zgrabnie to podsumowałem , czyli proponujesz i5 2500k w sumie zastanawiałem się nad nim na początku ale i7 wydał się lepszy , a gdyby za pare lat naszło mnie na zmianę karty to później znowu nowy procek ? !!

Istotna jest równowaga pomiędzy podzespołami - zwłaszcza, gdy składa się komputer do gamingu. Zauważ, że gdybyś był grafikiem, taki zestaw miałby sens w znacznie większym stopniu (tam procesor ma większe znaczenie). A tutaj - głupotą jest mieć sprzęt za parę kafla i nie mieć możliwości grania w wysokich detalach z przyzwoitą ilością klatek…

A jakby wyglądało połączenie 2500k i GeForce 560 GTX jakby kiedyś mnie naszło na zmianę karty to chyba na tą więc jakby to grało ?

i7 jest na dłuższą metę lepszym wyborem, nie będzie trzeba go tak szybko zmieniać. Grafikę sobie potem dokupisz.

Chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądać , czy np tak

i7 + 550 Ti = nie da się grać w nic , w ogóle do siebie nie pasują czy i7 + 550 Ti = kompatybilne średnio , da się grać powiedzmy na medium a potem za rok czy 2 nowa karta graficzna

jak by to było ?

Na średniakach w najnowsze gry pograsz bez problemu.

da się grać ale tak jak mówisz na medium a z Intel CORE I5 2500K i lepszą kartą np gtx560ti da się grać na ultra chcesz przez 2 lata grać na medium bez sensu :wink: poza tym gry które będą wychodzić teraz będą mieć coraz wyższe wymagania i będzie potrzebna lepsza karta będziesz miał i7 a twoja karta gtx550 może nie wyrabiać już nawet na medium :wink: ,za 2 lata podkręcasz ten i5 i kupujesz ewentualnie lepszą kartę i jedziesz dalej :slight_smile: za 2 lata to może się wszystko zmienić możesz niemieć czasu grać w gry albo jeszcze coś innego wyżej ci już napisali że takie połączenie to dobre dla grafików teraz tylko stracisz kasę i nic nie zyskasz

Rozumiem , ogólnie to 300 PLN różnicy więc pół biedy ale macie racje , a jakby coś to zawsze można opylić i5 i jest połowa i7:D Zapewne zdecyduję się na i5. A powiedzcie coś na temat płyty która lepsza ASUS czy ASROCK ? I czy możecie dokładnie wyjaśnić dlaczego ale prosiłbym w języku który ja też zrozumiem :smiley:

@ Co do procka i5 2500k , co to jest HT jeśli chodzi o procesory , podobno 2500k ma “ucięte” HT co to znaczy ?

HT to technologia obrabiania 2 wątków na jednym rdzeniu procesora coś ala zrobienie z 1 rdzenia 2 ale nie dokońca.

a co do płyty to poszukaj czegoś na chipsecie Z77 np. http://allegro.pl/asrock-z77-extreme4-z77-ddr3-1600-4xsata3-i2402516476.html

Co myślicie o ASRock Z77 EXTREME4 ? Ale wciąż nie dowiedziałem się dlaczego nie ASUS P8P67 PRO

@ co takiego ma w sobie ten chipset , ogólnie chyba widziałem że jest z takich lepszych do gier ale nie dam sobie głowy uciąć

Obsługa 3 generacji porcesorów intel czyli tych nowych co wyszły, natywane usb 3.0 a nie za pomocą dodatkowego kontrolera, pcie wersja 3.0.

Poprostu bardziej przyszłościowy chipset.

Rozumiem w takim razie co sądzicie o tej płycie co podałem w poprzednim poście ? Kupuje ten komputer wspólnie z bratem i on uwzioł się na tego ASUSA potrzebuje szczegółowo dlaczego nie warto go brać lub czym się różni od ASRocka (w czym asrocki są lepsze ) ale proszę w moim języku :smiley:

asus robi dobre płyty ale się ceni strasznie, z kolei asrock swego czasu robił płyty takie sobie ale w tym momencie nie ustępuje asusowi

A więc po prostu wybieram płytę o lepszych parametrach nie muszę zawracać sobie głowy takimi rzeczami jak no nie wiem te są mocniejsze a te nie , te są coś tam a te coś tam itp Po prostu mam brać lepszą cenowo i tą o lepszych parametrach , czy tak ? ( heeh głupie pytanie)

z grubsza tak

To się znowu coś zmieniło? Bo ja mam gdzieś płytę ASUS pod C2D i grafikę ASUS i generalnie jest tragicznie - problem z napędem (system lub BIOS nie widzi, potrafi się zwiesić), uważać trzeba na kolejność wkładania RAM, klatkowanie itp.