Co powinna umieć osoba idąca na informatyka w 2 gimnazjum?

Jak ja to pisałem to obrażeni -_-

Jeśli chcesz zostać informatykiem, to najpierw zdecyduj się, co dokładnie chcesz robić. Czy chcesz zostać programistą, webmasterem, grafikiem czy kimś innym.

musisz dobrze grac w gry to podstawa ;d

hmmm… Idę na webmaster/grafik, muszę pewnie teraz umieć:

-HTML

-Jakiś język programowania (podstawowo).

-CSS

-(X)HTML

-JS

-Umiejętność photoshopa, gimpa

-Tworzenie tekstur 3D

Jeśli się myle to poprawcie, jak czegoś nie ma na liście do mi powiedzcie…

Dodane 20.02.2010 (So) 21:19

aha, po co jest ten głupi logo-komeniusz? W konkursach informatycznych w mojej szkole co roku z tego jest…

Logo Komeniusz jest po to, by wytłumaczyć czym są pętle, zmienne i podobne. Nas jednak uczono tylko w nim rysować i losować liczbę z danego przedziału, choć nawet to mało kto łapał. Jeśli chciałbyś zostać webmasterem, to:

-Znajomość HTML, PHP, JS, CSS, dodatkowo nie zawadzi Flash i Ajax

-Jeśli chcesz także projektować strony, to znajomość programu do grafiki rastrowej, czyli jak powiedziałeś GIMP lub/i Photoshop

Wydaje mi się, że to będzie wszystko.

to nie jest podstawa, podstawą jest ograniczenie grania na rzecz nauki html, php, itd. albo niegranie w ogóle

musisz znać wszystko to co pozwoli Ci przejść do klasy 3 gimnazjum, potem do szkoły średniej, i potem ew na studia.

Dywagacje co na poziomie 2 gim są bzdurne- to jak się nauczy np korzystać z AJAXa w 3 gim to już co, informatykiem nie będzie? W ogóle wymienianie technologii na tym etapie edukacji jest dość naciągane- skąd wiadomo co będzie miało zastosowanie za lat 8, kiedy delikwent powinien kończyć studia?

Ucz się na bieżąco, ucz się tego co Cię interesuje jakoś bardziej i nie oglądaj się na potrzeby innych - za wcześnie na to.

I polecam jak niektórzy: podstawy programowe dla danego przedmiotu