Co przenosi obraz systemu?

Co dokładnie uzyskam przenosząc obraz systemu na nowy komputer? Odzyskam wszystko z komputera na którym był robiony obraz, tj. wszystkie programy z różnych partycji, sterowniki, historie przeglądarki, wszelkie ustawienia… ? Co w przypadku gdy mam wiele plików zabezpieczonych programem AxCrypt ? Wszystko się przeniesie dokładnie? Jak to wygląda? Nigdy nie robiłem czegoś takiego, ale teraz niestety muszę odesłać komputer do serwisu i chciałbym zrobić formatatowanie swoich wszystkich plików, a potem jak najbardziej wierne odtworzenie tego gdy komputer wróci z serwisu…

obraz partycji to taka kopia 1:1, zapisuje do pliku wszystko bit po bicie po kolei, czyli dokładnie wszystko co masz to co się znajduje na dysku lub partycji (zależy jak tworzysz obraz) znajdzie się wewnątrz obrazu

taki obraz później można przywrócić z powrotem na dysk odpowiednim programem który uruchamiasz z płyty CD/DVD

Dzięki! A co najlepiej wykorzystać do zrobienia obrazu? Narzędzie Windowsa czy raczej jakiś zewnętrzny program?

do zrobienia pojedynczego obrazu wydaje mi się że wystarczy systemowe narzędzie jest też opcja utworzenia płyty ratunkowej, która potem przywróci obraz

Twój pierwszy post zawiera co najmniej dwa wątki sprawy. Pierwszy dotyczy pytania o przeniesienie obrazu systemu na inny komputer. Mianowicie można wywnioskować czytając cały post że chcesz umieścić obraz systemu na innym komputerze przed oddaniem do serwisu. I dalej sprawa się rozwija że czytając tylko fragment przeniesienie obrazu systemu na inny komputer to można zrozumieć jako przeniesienie systemu na inny kom. Ale czytając cały post Tobie chodzi o zrobienie obrazu żeby potem przywrócić po serwisie. Następna sprawa jeśli zrobisz format całego dysku wszystkich partycji . To zrobienie obrazu partycji systemowej czy kopi bezpieczeństwa systemu systemowym narzędziem. Nie przywróci stanu pozostałych partycji jeśli je z formatujesz. W tym przypadku potrzebny by był obraz całego dysku a nie tylko partycji systemowej.

Nie chcę wysyłać komputera ze swoimi danymi, dlatego chciałbym wszystko wyczyścić, ewentualnie może zostać tylko Windows, bo z Windowsem był komputer kupiony. Potem, po powrocie komputera z serwisu chciałbym, żeby wszystko było idealnie jak po czyszczeniu. Mam dwie partycje, systemową i dodatkową. Jak się do tego zabrać? Miałem już w Laptopie od Lenovo program OneKey Recovery. Warto nim zrobić obraz i potem przywrócić? Jak Wy byście to zrobili? Nigdy wcześniej nie robiłem żadnych obrazów, w przypadku formatu kopiowałem wszystko ręczne na płyty albo pendrive i przerzucałem. Ale teraz pewne ustawienia, sterowniki, zakładki w przeglądarce, pozapisywane hasła w menadżerze, co było bardzo czasochłonne dlatego chciałbym wszystko łatwiej odzyskać potem…

jak masz dysk C i partycje Recovery to starczy zrobić obraz dysku C tylko taki obraz zajmie tyle ile warzy zawartość całej partycji czyli na pewno z Kilkadziesiąt GB w górę, masz gdzie to skopiować ?

Windows jest oem, naklejka z tyłu, więc chyba jest partycja recovery, ale mi chodzi o tą partycję systemową i drugą dodatkową partycję gdzie mam głownie swoje pliki/programy. Można ten obraz nagrać na kilka płyt dvd czy musi to być jeden nośnik?

może to być kilka płyt DVD tylko sobie oblicz ile tego masz i podziel na 4,3GB