Co raz mniej miejsca na dysku


(Spider89) #1

Witam.Mam problem związany z dyskiem gdzie jest system Windows XP. Na dysku ciągle się zmniejsza pojemność ale nie jest nic instalowanie. Może ktoś wie jak ten problem rozwiązać?


(kamil_w) #2

Zapewne gromadzą się pliki tymczasowe. Użyj programu CCleaner do usunięcia zbędnych plików.


(Johny) #3

Usuń stare punkty przywracania systemu zostawiając tylko ostatni,domyślnie Windows tworzy punkty przywracania mogące w końcu zajmować nawet kilka GB,usuń stare pliki tymczasowe


(mateusz-1991) #4

Przeskanuj antywirusem. Też kiedyś tak miałem, że zaczęło znikać mi miejsce na dysku twardym. Na początku tego nie zauważałem… Do momentu gdy chciałem oczyścić dysk z zbędnych śmieci. Miałem 2/3 dysku zajęte. Oczyściłem i zwolniło niecałe 300 MB. Ale gdzie pozostałe miejsce? Miałem praktycznie zainstalowany Windows, Office i parę programów użytkowych, które i tak stosunkowo mało miejsca zabierały (przeglądarki, narzędzia programistyczne). Postanowiłem dociec czemu znika mi miejsce na dysku od tak. Jedną z dróg było uruchomienie AV w trybie LiveCD. I co się okazało? Bakcyla miałem.


(grand) #5

Poczytaj ciekawy temat z forum :arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku


(kranzio) #6

Przypadkowo nie masz zainstalowanego Kasperskiego? Miałem kiedyś problem podobny, a przyczyną okazał się antywirus, który zapisywał swoje logi i znikało miejsce na dysku. Do oczyszczenia dysku możesz też użyć systemowe oczyszczanie dysku.


(pawcio1212) #7

kiedyś miałem do czynienia z systemem xp sp3 który był aktualizowany od sp2( automatycznie i programem odkurzacz udało mi się zwiększyć na samym module porzuconych folderów ponad 2gb ale nie jestem pewny czy to nie były też inne pliki(z jakiś programów) dodatkowo pliki przeglądarek i temp zajmowały ponad 2gb plus inne rzeczy to były już o 5gb więcej wolnego miejsca