Co raz więcej błędów w windows 7


(stanek.94) #1

Witam. Ostatnio zaczyna brakować mi niektórych ikonek i nie moge właczyć niektórych programów :frowning:

Ostatnio ikona od sieci bezprzewodowej nie pokazuje ile mam kresek tylko tak jakby nie było połączenia z siecią a jest :o (jeśli to pomoże to moja karta to wusb54gc)

Nie mogę odpalić też niektórych funkcji/programów np. po kliknięciu ppm na komputer i wybraniu "zarządzaj" wyświetla sie:

Jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to naprawa błedów z płyty instalacyjnej (ja akurat mam na pendrive) Ale gdy wkładam płytę to wyświetla mi się tylko opcja instalacji systemu:


(Longhorn2009) #2

Coś posypał ci się ten system, możliwe że szkody narobił jakiś wirus, choć ten system jest bardzo dobrze zabezpieczony, normalnie nie ma dostępu do jądra więc aż dziwne z tym zarządzaniem dyskiem. Skombinuj jakąś instalake 1:1 Siódemki a nie jakieś lite wersje z pendrive i przeinstaluj lub napraw tego Windowsa.


(stanek.94) #3

Reinstalacja nawet nie wchodzi w grę. Raz że nie mam czasu instalować os a potem wszystkie programy, konfigurowac to, a dwa że jakbym teraz rezygnował z siódemki to bym wrzucił linuxa. Ta wersja nie jest żadna lite tylko bodajże pobrana ze strony microsoftu,GRMCULFRER, DVD,v.7600. Wersja nie RTM tylko MSDN

-- Dodane 04.01.2011 (Wt) 20:19 --

A czy przez te narzędzie naprawy systemu nie usuną mi się pliki, ustawienia, aktualna kompozycja itp?


(VPN) #4

Szkód narobiła graficzna modyfikacja powłoki Windows. Takie rzeczy zazwyczaj mocno ingerują w pliki systemowe. Sam więc sobie zgotowałeś taki obraz...

Spróbuj przywrócić chronione pliki systemowe z płyty instalacyjnej (obrazu płyty) korzystając z polecenia sfc /scannow


(Blady2012) #5

RTM to jest gotowa do sprzedaży wersja Windows 7 czyli finalna, a MSDN to źródło, z którego możesz pobrać obraz


(stanek.94) #6

Jesteś tego pewnien? Myślisz że jak zmienię tą modyfikację to wszystko wróci do normy?

edit: Użyłem uxpatchera i teraz ikona sieci w trayu wyświetla się prawidłowo :smiley: , ale jeszcze części ikon brakuje i system ma małe braki, możliwe że przez to że miałem wirusa. Więc ta naprawa z płyty tylko naprawi złe/brakujące pliki czy nazmienia mi tu w programach i ustawieniach?