Co robi ten wirus [.bat do .exe - edycja]

Witam, kolega chciał mi zrobić żart i wysłał mi podstępnie wirusa. Ja głupi otworzyłem, pojawił się komunikat " by [nick kolegi]" w .vbs zapewne później otworzył się mspaint i kilka cmd, a także shutdown.exe 30sekundowy. Mignęło też coś o kopiowaniu plików. Kolega nie chce powiedzieć co dokoładnie robił ten wirus.Wiem tyle że był konwertowany z formatu .bat do .exe. Boje się , że coś gdzieś mógł mi popsuć.

Czy można edytować ten oto plik w .exe i zobaczyć co on miał konkretnie robić ?

Proszę tylko o powiedzenie co ten program miał za zadanie zrobić. Nie mam na celu zainfekowania jakiekolwiek komputera.

Z góry dziękuję.

Program umieszczam spakowany w .rar na megaupload :

http://www.megaupload.com/?d=DXFU0E1I

Powodzenia.

czyli raczej nie możliwe ?

Możliwe, o ile kolega nie założył hasła, z tego co wyczytałem. Szansa 1/10.

przeciągnij ten plik do wiersza poleceń “CMD” i enter i jest szansa ze zobaczysz co robi.

ps. shutdown -a do anulowania zamknięcia.

Przeciągnąłem, dałem enter. Dzięki AnonimowyAA ! Najpierw otwiera się mspaint, poźniej komunikat w .vbs, później kopiuje ''pewien plik ‘’ zamienia mu nazwe i jednoczesnie format na .jpg, jescze poźniej sprawdza ip i zapisuje je w pliku po czym znowu zamienia nazwe i format na .jpg. a na sam koniec robi równe 50 plików tekstowych w których jest pewna głupia wiadomość : p Tylko nie wiem dlaczego wszystkie te pliki się zapisały w “Ustawienia lokalne\Temp\16.tmp”. Słabo ale lecz sprytnie. lecz głupio także azaliż ;D

Dzięki wszystkim

Pozdrawiam