Co robić, żeby internet nie mulił?

Jeżeli piszę to w złym dziale, to bardzo przepraszam. A więc, do rzeczy: Ostatnimi czasy mój internet zaczął bardzo wolno chodzić. Nie wiem co się stało, ale chciałbym coś zrobić, żeby szybciej działał. Może macie jakieś propozycje, by net nie lagował? Albo np. jakiś inny internet, który jest szybki? Proszę, odpowiedzcie mi.

Jaki internet, w jaki sposób się z nim łączysz, jaki system, jaki sprzęt sieciowy? Czy system nie niezawirusowany? Czy ostatnio instalowałeś jakieś programy, które mogły to spowodować? Czy provider nie prowadzi jakichś modernizacji na łączu ? Jakie wartości pokazuje chociażby speedtest a jakie masz “deklarowane”? 

Internet jest to “Livebox”, łącze się z nim przez wi-fi, system oczywiście, że niezawirusowany. Mam bardzo długi czas Steam’a, lecz nie wiem czy to mogło spowolnić. Z moim internetem jest bardzo rożnie. Obiecywali, że będzie 10 mbps, a średnia prędkość to ok 1.3. Nie wiem czym to jest spowodowane, że czasem internet ma prędkość ok 0.8, a po pewnym czasie jest nawet 3.8 (naprzykład teraz). Coś z łączem jest nie tak?