Co sądzicie o aparacie Samsung WB5000

Czy ktoś z Was ma może ten aparat, albo miał z nim do czynienia? Jeśli tak, to proszę o wasze opinie!

Do Moderatorów: jeśli to zły dział (no bo to nie sprzęt komputerowy…), to proszę o przeniesienie - ja nie wiedziałem, gdzie to umieścić.

Powiem tak. Staram się omijać tę markę jak najdalej. Samsung chyba jako jedyna firma produkuje WSZYSTKO co się da, ze średnim skutkiem gdyż praktycznie żadne z produktów tej marki nie jest w czołówce, noo może prócz LCD :)Reszta produktów to typowe średniaki… Z aparatu kupiłbym jakiegoś Nikona, Canona, Lumixa ale napewno nie lustrzankę Samsunga która ma napchane 12 Mpix. Ci którzy znają się na fotografii będą wiedzieć że tak wysoka matryca powoduje szumy, więcej mpix to mniejsze (bardziej szumiące) fotoelementy

Ja jako fotografik się może wypowiem :slight_smile:

Nikon i Canon - te marki robią dobre aparaty.

Lumix strasznie szumi (miałem).

Są jeszcze Pentaxy i Olympusy - ale i tak najlepszy jest CANON i NIKON.

Czego szukasz? Aparatu z mega zoomem, po prostu aparatu do robienia zdjęć? Marka w tej chwili ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest określić się co do potrzeb.

Napisz do czego będzie ci służył ten aparat. Czego od niego oczekujesz?

Marka nie ma znaczenia? MA. Bo to ona zazwyczaj decyduje o jakości.

Moi drodzy parafianie…!

1). Do czego służy fotoaparat - wiadomo.

2). Gdybym chciał kupić lustro za 10 000, kupiłbym, bo mnie na to stać…

3). Ale to nie znaczy, że kupię Ferrari, bo muszę dojeżdżać do pracy…

4). Pytam o doświadczenia z tytułowym aparatem, a nie o teorię, bo ją znam…

5). Ma robić dobre zdjęcia do zastosowań prywatnych, turystycznych itp. …

6). Tak, potrzebny mi jest zoom…

7). Więc nie piszcie mi, że Hasselblad jest lepszy od Zorki…

Sorry za uszczypliwości, ale przeczytajcie moje pytanie.

A my Ci radzimy, żebyś pomyślał nad czymś lepszym :slight_smile: Nikon/Canon. Dobre są jeszcze superzoomy Sony’ego.

Wierzę, że szczerze mi radzisz i dziękuję. Ale powiedz - czy znasz aparat Samsung WB5000 osobiście,

czy tylko wiesz - i jest to wiedza wrodzona, tak naturalna, jak prawo grawitacji - że “Levis’y” są gorsze od “Perrys’ów”…?

W opisie działu jest to chyba dość dobrze wytłumaczone. Na przyszłość, proszę w razie wątpliwości zapytać moderatora na PW. Przenoszę.

Tak, oglądałem sobie :slight_smile:

Ale polecam ten:

http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-hx1