Co sądzicie o Auslogics Disk Defrag oraz Registry Defrag

Chciałbym sie dowiedzieć jakie są wasze wrażenia z użytkowania tego programu. Czy nie robi “sieczki” w systemie, czego mu brakuje w stosunku do płatnych programów tego typu.

Ciekaw też jestem waszych opinii nt. programu Auslogics Registry Defrag.

Jeśli chodzi defragmentator rejestru to polecam darmowy NTREGOPT.

auslogic disk defrag - bardzo dobry jeżeli ktoś nie lubi długo czekać przy defragmentacji dysku

działa dużo szybciej niż defragmentator wbudowany w system i co najważniejsze jest skuteczny

Defragmentator dysku jest dobry - jak już napisano szybko działa - podstawowa zaleta.

Natomiast podstawowym minusem jest to, iż nie potrafi defragmentować wolnego miejsca na dysku. W wyniku tego może nie zdefragmentować większych plików na dysku ze względu na rozrzucenie plików na dysku - po prostu, aby zdefragmentować plik 1GB potrzebuje przestrzeni wolnej na dysku wielkości 1GB w ciągu.

Czyli jeżeli mamy na dysku powiedzmy 4GB wolnego miejsca ale te odcinki wolnego miejsca są po 500MB to wymieniony plik 1GB nie zostanie zdefragmentowany.

Dziękuję za te informacje, mam jeszcze jedno pytanie: jak radzi sobie z plikami systemowymi i plikiem wymiany :?: Czy ma opcję defragmentacji tych elementów przy uruchamianiu systemu :?:

DeadOrAlive , chyba nie ma takiej opcji.

Jeśli chcesz jakiś program do defragmentowania dysku spróbuj może IOrbit SmartDefrag, co prawda jest to niby wersja beta, ale działa stabilnie. Nie zauważyłem jakiś problemów.

Aktualnie testuję Diskeeper 2008, wygląda na niezły, ale wolałbym coś tańszego - freeware z podobnymi możliwościami.

DeadOrAlive

A zaglądałeś ?

Auslogics Disk Defrag - Komentarze

Auslogics Registry Defrag -Komentarze

a na forum

Defragmentacja dysku - spis tematów

:slight_smile:

Agaton , dziękuję za linki, ale te komentarze czytałem i jeszcze bardziej zgłupiałem Komentarze skrajnie różne), dlatego mam nadzieję na konkretne informacje odnośnie możliwości tego programu a w szczególności:

jeśli nie oferuje tych opcji to chyba trzeba będzie sięgnąć po portfel i zakupić Diskeepera…

Defragmentuję tylko partycję systemową (specjalnie zrobiłem niewielką), pliki nie są dużych rozmiarów tak więc nie zależy mi na szybkości tak, jak na tym żeby radził sobie z plikami systemowymi i na dokładności.

W kwestii skrajne komentarze - sądzę, że to norma - każda opinia będzie tu inna, bowiem inne są uwarunkowania systemowe - konfiguracja, porządek na dysku, partycji, ilość danych - osobiście uważam, że Auslogics Disk Defrag jest programikiem szybkim ale powierzchownym. Testowałem go kilka miesięcy i nie narobił szkód, ale też nie zauważyłem oczekiwanych efektów. Wadą też jest brak możliwości jakiejkolwiek konfiguracji.

A moźe JKDefragGUI - nie wymaga instalacji, ma wbudowane PageDefrag i Contig, w związku z czym realizuje ich działanie ? - defragmentuje pliki systemowe pamięci wirtualnej, rejestr,

Duże możliwości konfiguracji, funkcje optymalizujące, możliwość przenoszenia danych na początek dysku, możliwość wybrania (lub pominięcia) plików, folderów do defragmentacji.

Ciekawy program - i darmowy :slight_smile:

Dziękuję za informację, trzeba będzie się przyjrzeć delikwentowi :slight_smile:

Oj tak polecam również świetny program

http://www.searchengines.pl/Kompletne-d … 80532.html