Co sądzicie o bardzo tanich tuszach do drukarek Brother?

Jak w temacie. Pojawiły się tusze na Allegro w cenie do 3zł. Nie powiem. Cena bardzo kusząca, ale coś mi tu śmierdzi na odległość. W sklepach zamienniki widziałem po około 15zł. sztuka.

Może ktoś nabył takie tusze już na Allegro i może coś o nich napisać, bardzo bym prosił.

Od dwóch lat kupuję u jednego sprzedawcy z Allegro i nigdy nie było najmniejszych problemów.

Dyskusja byłaby sensowna gdybyś pokazał co to za tusze po 3zł, bo zamiennik zamiennikowi nierówny. Są tanie i dobre, a są tanie i potrafiące rozwalić drukarkę.

Oto adresy do dwóch aukcji:

http://allegro.pl/brother-mfc-6890cdw-d … 08832.html

http://allegro.pl/10-x-tusze-brother-mf … 62674.html

Moje zdanie co do zamienników jest… A właściwie to nie mam o nich zdania. Od trzech osób już słyszałem, że korzystając z zamienników posadzili swoje drukarki. Swego czasu też byłem bardzo bliski skorzystania z zamienników, jednak nigdy nie skorzystałem z tej okazji. Wolę zainwestować w oryginalne tusze, ale i mieć pewność, iż wydruk będzie doskonałej jakości (zdjęcia na papierze fotograficznym), a i drukarka bedzie mi jeszcze długo służyła.

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Jeżeli już chcesz korzystać z zamienników, to zainwestuj w coś porządniejszego, np. Black Point’a. Są droższe od tych które pokazałeś, ale też są bardzo dobrej jakości.

do canona dawałem te po 1.8zł z allegro i chodziła,do brothera dawałem po 3zł i po 10 tuszu przestał drukować czarny,stoi teraz jako skaner.Nie wiem czy to wina tuszu czy bład elektroniczny

Osobiście bałbym się kupować zamienniki za 3 zł.

Ostatnio kupiłem sztukę w Pryzmacie (16 zł.) i wszystko byłoby dobrze gdyby nie zasychał.

Jeśli ktoś rzadko drukuje (a ja do tych osób należę), to powinien zapomnieć o zamiennikach.

Black Point ma jeszcze jedną fajną cechę: daje gwarancję! Jeśli trafisz na felerny egzemplarz (co zdarza się bardzo rzadko) to w większości sklepów komputerowych handlujących BP wymienią Ci go od ręki.

:roll:

W sklepie w którym pracowałem całkiem dobrze sprzedawały się activejety, klienci byli zadowoleni z jakości. Mają gwarancję 3 lata jeśli dobrze pamiętam więc warto zachować paragon. Wadliwe sztuki zdarzały się bardzo rzadko.

Widziałem kilka wydruków wykonanych tymi zamiennikami i mi osobiście ich jakość, w szczególności w kolorze nie odpowiadała, wydaje mi się, że nie zaszkodzi zakupić jednego zestawu i sprawdzić samemu i ocenić czy ta jakość nam odpowiada czy nie.

Dzięki za podpowiedzi.

Z tuszy za 3zł. zrezygnowałem. U nas w sklepie są tylko tusze Activejet. Wstrzymam się jeszcze z zakupem. Może gdzieś spotkam tusze Black Point.

Absolutnie odradzam. Kupiłem raz taki zestaw do mojego mfc 215 c: 2x każdy kolor + 4x czarny. Zapłaciłem jakoś mało 20-30 zł, każdy zasobnik był foliowany.

Co się okazało? Otóż cały czas miałem problemy. Najczęściej nie wykrywało któregoś tuszu i prawie codziennie czyściła się głowica, Niekiedy aby coś wydrukować musiałem wyjąć felerny zasobnik i włożyć ponownie. Warto dodać że kilka zasobników z tego super zestawu nawet nie działała - więc lądowały w koszu.

Ponadto owe tusze wręcz “Zalewały” mi drukarkę. Naprawdę było co zbierać wacikiem i szczęście że moja drukarka to przetrwała.

Od dłuższego czasu korzystam już tylko z Blackpointów i mam święty spokój drukarka jest zawsze dyspozycyjna.

grandmaniek2010 , ja na zamienniku zepsułem HP. Oczywiście po sprawie kupiłem nowy kartrydż do HP i nie działał. Drukarka poszła na “smietnik”, a kartrydż ledwo sprzedałem.

tomawaw , o właśnie. Miałem identyczny problem z zamiennikiem Activejet do HP.

Też mam Brothera, cały czas używam tych od Active Jeta, identyczne jak to http://allegro.pl/tusz-active-jet-ab-90 … 13685.html Trochę droższe, ale ja się na nich nigdy nie zawiodłem.