Co sądzicie o Bumptop 3D?

(el polaco) #1

Co sądzicie o Bumptop 3D?

Czy takie cudo rzeczywiście zwiększy przejrzystość pulpitu czy wręcz odwrotnie?

(Jaroslaw Nijakowski) #2

hm... według mnie nie bardzo zwiększy to przejrzystość pulpitu, a wręcz przeciwnie. Założeniem tego projektu jest stworzenie pulpitu na wzór biurka na którym leży dosłownie wszystko i wszędzie.

O wiele lepiej jest po prostu zachować porządek na normalnym pulpicie a np. skróty programów umieścić w jednym miejscu za pomocą RocketDock (na wzór Mac'a jeśli ktoś nie dysponuje jego OS'em - wtedy ikonki będą zabierać mało miejsca a i nie będzie podpisów programów bo każdy wie jak wygląda ikonka od IE, firefoxa, gg, itd :D)

Najważniejsze rzeczy w folderach na pulpicie a cala reszta normalnie na dyskach. Jaki jest sens trzymać np. 30 zdjęć na pulpicie czy 20 plików Worda albo PDFów? lepiej je mieć na dysku w dokumentach a ostateczne zrobić folder na pulpicie do tego typu rzeczy i od razu mamy porządek :smiley:

Trochę wysiłku i mamy BARDZO przejrzysty pulpit bez zbędnych bajerów (pomijam już sam fakt obciążenia komputera) :wink:

(lukasz_n) #3

To jest ciekawe rozwiązanie, ale tylko w kwestii stylistycznej, w żadnym razie nie usprawni organizacji ikon.

(kijek) #4

Właśnie, tylko ładnie to wygląda, jednak już poruszanie się po tym nie jest takie wygodne. Ja mam na pulpicie folder pt. "śmieci" (w oryginale nazywa się nieco inaczej, jednak z wiadomych przyczyn nazwy na forum nie podam) i tam sobie wszystkie rzeczy z pulpitu trzymam.