Co sądzicie o COMODO Firewall+avast home?

Jak w temacie. Czy te dwa programy zabezpieczą mi komputer? Z avasta korzystam już od paru lat, ale ten firewall to dla mnie nowość. Czy znacie może jakiś lepszy? (oczywiście darmowy) Jakie macie opinie o tym antyvirusie i firewallu?

Moim zdaniem antywir dobry.Ale to zależy w jakim celu używasz internetu.Strony z crackami xxx itd?Jeśli nie to avast jest dobry.A z firewalli polecam Online Armor chyba najlepszy firewall z HIPSem - musisz się połapać w komunikatach i konfiguracji.Do tego dorzuciłbym jakiś skaner na rzadanie typu eset lub malwarebytes i dobrze.

COMODO to bardzo skuteczny i bezproblemowy firewall,dostępny w wersji x86 i x64.Właściwie jest to pakiet-firewall +antywir+dodatkowa ochrona systemu.Podczas instalacji możesz wybrać które składniki będą aktywne.Sam używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.

popieram zdanie kolegi-też używam tego pakietu i jest super!

a co do Avasta - szkoda mówić :frowning:

czemu szkoda mówić? to co zamiast avasta? Avira wyświetla za dużo reklam.

Tutaj masz link jak pozbyć się reklamy w Avirze

Jedna reklama dziennie przy aktualizacji baz wirusów to dużo?

Jeżeli już to brak polskiego interfejsu i brak ochrony poczty są wadami darmowej wersji Aviry,ale na pewno nie reklamy.

To w takim razie Avira jest dużo lepszy od avasta?

Moim zdaniem tak,wysoka wykrywalność i szybka aktualizacja baz wirusów,ponadto nie obciąża znacząco komputera.Ale jak już pisałem ma też wady.

Sprawdź oba i sam wybierzesz co ci bardziej pasuje.

hmm w testach Avira wpada dużo lepiej od avasta. Mam jeszcze dwa pytania:

  1. Czy Avira i COMODO Firewall będą bez problemu współpracować?

Czy to naprawdę działa?

Powinny bez problemu razem współpracować.

Powinno działać te usuwanie reklamy.Jeśli nie spróbuj tego sposobu.