Co sadzicie o Intel Core Duo 6300 1,86 ghz


(Kwarc21) #1

Witam.zastanawiam sie nad kupnem kompa z tego typo prockiem.Intel Core 2 Duo 6300 1,86 GHz (2 rdzenie wykonawcze), xD-Bit (technologia antywirusowa), EM64T (wsparcie dla systemów 64 bitowych), EIST (technologia osczędzania energii), Intel Virtualization Technology ().Czy ktos moglby przedstawic moc tego procesora wg wlasnych doswiadczen.I czy 1,8 ghz to nie za malo.Dzieki Pozdro


(sdar) #2

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif


(Core 2 Duo) #3

ja mam E6400 i sprawuje się zaje...fajnie :slight_smile:


(McDracullo) #4

Teraz nie liczą się GHz, a arch. która jest obecnie najlepszą na świecie. Dodatkowo świetni ssię kręci i 3GHz na dobre płycie głównej pownieneś osiągnąć.


(Johny) #5

Megaherce podnosił głównie Intel,były jeszcze możliwości przy wolnych zegarach,markieting - kiedyś tylko megaherce były wyznacznikiem wydajności,nowy procesor miał byc lepszy tylko dlatego,bo był szybszy,przy dzisiejszych częstotliwościach nie da się ominąc problemów fizycznych - ciepło i czas reakcji bramek w procesorze,przy tych częstotliwościach nawet takie niby błachostki nabierają znaczenia,skomplikowana lista rozkazów - procesory mają pełno nowych rozkazów,które wymagają nowych jednostek,tam wydajnośc jest dzięki podwojeniu liczby bitów obrabianych w jednej instrukcji przykład np. instrukcje MMX,SSE i 128 bitowe rejestry


(michalj82) #6

Intel Core 2 Duo to obecnie najwydajniejsze procesory . Możesz śmiało kupować ten procesor, na pewno nie pożałujesz. :slight_smile:


(Remix) #7

Witam!

Istotnie te procesory są bardzo wydajne, sam posiadam taki, ale E6600 i podkręciłem go do 3,6GHz bez problemu.

ps. gwoli jasności - należy poprawić temat, gdyż jest tam błąd - ten procek to Core 2 Duo E6300, a nie Core Duo E6300

Różnica jest ważna, ponieważ istnieje zarówno rodzina procesorów Core Duo, jak i Core 2 Duo.


(Tezarrus) #8

nasówa mi się takie pytanie, mianowicie: jeżeli jest 2 x 1.8 GHz to obydwa procesory maja taktowność 3.6 GHz. Czyli jak gra będzie miała wymagania 2 GHz (oczywiście teorytycznie) to jak to będzie, bo nie za bardzo ogarniam.


(Johny) #9

Zależy w jakich aplikacjach,gry nie wykorzystują na razie dwóch rdzeni,niektóre oferują wielowątkowośc,ale na tym wsparcie się kończy,brak widocznych efektów,innaczej jest z programami typu 3D Studio Max i Maya 3D,one od dawna wspierają wiele procesorów,potrzebne to jest w procesie renderingu grafiki,inne zastosowania to szybsza kompresja/dekompresja filmów


(Tezarrus) #10

a nie warto poczekać z kupnem procesora, bo słyszałem że niedługo mają wyjść procesory dwu i trzy rdzeniowe? hmm?


(Core 2 Duo) #11

pierwsze słyszę...a jak juz wyjdą to będą pewnie droie i znowu będzie trzeba czekać aż stanieją... :roll:


(Remix) #12

Witam!

GHz w procesorach dwurdzeniowych się nie dodaje... to żadne 3,6GHz - to po prostu dwa rdzenie, każdy po 1,8GHz.

Wyszły już czterordzeniowe Core 2 Quadro, ale co z tego, jak nie ma za bardzo jak ich w praktyce wykorzystać.


(Tezarrus) #13

jak je wyprodukowali to oni już pewnie coś znajdą, żeby coś pod nie było... to Ci gwarantuję. W końcu jest niepisana umowa pomiędzy producentami gier a producentami podzespołów, zróbcie że wasze gry potrzebują takich i takich nowych procesorów (chodź w rzeczywistości mogłyby pójść na o wiele wolniejszych) no i nam i wam będzie ze sklepu schodziło i proste...


(Błażej) #14

Tylko ile czasu będziemy czekać.

Jeszcze procesory dwurdzeniowe nie są wykorzystywane do końca, a co dopiero powiedzieć kiedy będą aplikacje przeznaczone pod czterordzeniowe :slight_smile:


(michalj82) #15

Jak na razie to chyba wyszedł tylko benchmark firmy Futuremark służący do testowania procesorów czterordzeniowych. :slight_smile:


(Johny) #16

Bo moc komputerów jest już bardzo duża i producenci mają problem,jak sprzedać nowości,podobnie jest z kartami graficznymi,ktoś niby kupi nowego GeForca za ponad 1500 zł,2000 zł,ale teraz nie ma gier,które wykorzystują wszystkie efekty dawane przez tą kartę,gry będą gdzieś za rok,i wtedy cena karty zmaleje,a gdzieś czytałem,że przystosowanie gier dla czterordzeniowców to zbyt duże nakłady finansowe,cały kod gry trzeba przebudować we fragmentach,aby poszczególne fragmenty wykorzystywały kilka rdzeni,wszystko napędzają gracze,bo specjaliści mają komputery nawet z ośmioma rdzeniami+karty grafiki GLint,albo Nvidia Quadro,gdzie najtańsze kosztują 5000 albo 8000 zł jedna bo dostarczane są jeszcze ze specjalnymi sterownikami do programów typu AutoCad,albo 3D Studio


(Remix) #17

Witam!

Kolego mylisz się - producenci gier wyraźnie zapowiedzieli, że nie będą optymalizować kodu pod procesory czterordzeniowe - dlaczego? a no dlatego, że już optymalizacja pod dwurdzeniowe jest bardzo droga i pracochłonna, a pod czterordzeniowe jest zwyczajnie nieopłacalna.

Także możemy zapomnieć o grach na procki czterordzeniowe i to jest fakt. Przynajmniej na razie... no chyba, że wyjdą jakieś kolejne generacje procesorów, kolejne technologie i jakieś wybitne przełomy - co nie jest wykluczone.


(Kwisnia 1990) #18

A kogo będzie stać na procka cztero rdzeniowego ?? I do domu zresztą taki nie jest potrzebny a zwykły użytkownik i tak by z niego nie skorzystał.


(Tezarrus) #19

masz rację, ale pamiętaj że to są wielkie koncerny i tam idzie gra o wielką kapuche i oni muszą na tym jakoś zarabiać :smiley:


(Johny) #20

A kogo było stac kupic nowego jednordzeniowca zaraz po tym jak wyszedł ?,postęp powoduje spadek cen starszych technologii,dzięki temu,że są dwurdzeniowce ceny starszych procesorów spadły i tanio można kupic szybki komputer z procesorem np. Athlon 3000+ wystarczający do dzisiejszych zastosowań i dobrych gier sprzed roku