Co sądzicie o internecie w sieci play?

Witam, czy ktoś ma internet w Sieci play ? Jak to sie sprawuje ? Czekam na opinie i porady ponieważ dzisiaj ide kupić ten internet i biorę modem Huawei e220.

Z góry dziękuję.

witam… co do sieci play to nie wiele mogę powiedzieć, natomiast co do modemu to jest całkiem spoko… korzystam z niego od ponad roku żadnych problemów jak do tej pory… u mnie chodzi cały czas na EDGE czyli 236,8 Kb/s powiem szczerze ze nie narzekam na transfer… przy ściąganiu sięga gdzieś do 25-28 kB/s… wpływu pogody na działanie urządzenia jakoś nie zauważyłem… ogólnie Oki…:slight_smile: czekam teraz na zasięg 3G w mojej okolicy… Pewnie się nie doczekam ale cóż…:)… a i najważniejsze… ja mam to iPlusie…

:arrow: bez-kabli.pl

No i ■■■■ panowie :confused:

Wziełem przyniosłem do domu podłaczyłem i mam HSDPA prędkość 406 kb/s. Odniosłem spowrotem. :frowning:

Kamil2993 ,

bo w godzinach szczytu raczej więcej nie osiągniesz ;]

Generalnie jak słyszę Play, to mnie rwie, sam się w umowę wkopałem na 2 lata z telefonem, co z tego że wszystko mają najtańsze, ale jakość świadczonych usług fatalna :x

CO chwilę zrywa połaczenia głosowe w zasięgu własnej sieci Play, także co najtańsze, nie znaczy najlepsze :?

Wolę W orange zapłacić wiecej ale mieć pewność że pieniądze nie idą w błoto, i płacę za jakość …

Żeby nie było OT, własnie mobilny net w Play tak ma.

Ciesz się, że była możliwość zwrócenia modemu :slight_smile:

Dodam, że nie tylko Ty miałeś taki problem, a co lepsze, net w Play potrafi często zrywać połączenie.

Więc nie ma mowy o komfortowym przeglądaniu stron :x

Raczej nigdy nie osiągniesz, no chyba że w warunkach laboratoryjnych.

Ja mam Orange, może i połączeń głosowych nie zrywa, i jest dobrej jakości(co najważniejsze) ale jakość GPRS i EDGE jest słaba, lepiej jest już z UMTS i HSDPA chodź nie najlepiej.

Widać że reklamy “szybkiego i taniego” i mobilnego dostępu do internetu robią ludziom wodę z mózgu. Logicznie pomyśleć - Co jest lepszej jakości w transferze danych, Kabel czy Radio? oczywiści że zawsze lepszy będzie kabel.

Odświeżam temat ;]

Postawili umnie nadajnik UMTS ;]. W poniedziałek znów biorę na próbę. Opisze wam wrażenia. I modem jest nowy ;p Huawei 176g . Do zobaczenia.

Spodziewałeś się więcej przy internecie przez sieć komórkową? xD

Jeśli nie można u ciebie podłączyć Internetu po miedzi, a chcesz łącze do domu, weź Orange Freedom Pro (nie mylić z Orange Free). Działa on na częstotliwości przeznaczonej prawie wyłącznie pod Internet więc może on osiągnąć wyższe prędkości, poza tym pingi także są mniejsze. Można też dokupić antenę zewnętrzną.

Poza tym jeśli z internetu korzystasz w podróży, Play także nie jest dobrym rozwiązaniem. Działa tylko tam, gdzie jest zasięg nadajników UMTS Playa. Inni operatorzy działają (i tylko działają, rozsądnej prędkości i pingów i tak nie należy się spodziewać, bo zasięg UMTS jest mniejszy niż w Play) praktycznie w całej Polsce .