Co sądzicie o internecie z sieci kablowej UPC?

W tej chwili posiadam Neostradę 1 mega, umowa kończy się już niedługo. Jednak ceny dalej się nie zmieniły, 1 Mbit ciągle kosztuje 60 parę zł. Za przedłużenie umowy są jakieś dziadowskie głośniki, czy drukarka (obie rzeczy są niepotrzebne, bo mam inne).

Posiadam kablówkę z UPC. Co sądzicie o ich ofercie? 10 Mbit za 89 zł, a 2 Mbit za 69 zł. Pytania - czy jest w ich internecie zewnętrzne IP, jak wygląda sprawa stabilności internetu i jak wygląda połączenie kablem? Do tego czy są jakieś limity transferów? Cz ta deklarowana prędkość faktycznie jest taka jak podają? Czy w przypadku zrezygnowania z kablówki internet idzie niezależnie od niej?

Proszę o opinie i z góry dziękuję

Ja mam akurat 2Mbit i jestem zadowolony.Limitów nie ma żadnych,IP jest zewnętrzne.Mam go od miesiąca i nie zauważyłem żadnych przerw.Co do kabli to podłączają Ci modem do tego samego kabla co masz do TV.Modem do komputera możesz podłączyć albo do USB albo do karty sieciowej.

Neostrada jest dobra, nie miałem z nią nigdy żadnych problemów, ale nie zaoferowali NIC ponad to co było 2 lata temu.

A tak jeszcze jedno pytanie-czy po 2 latach umowy z TP SA modem Sagem USB Fast 800, który dostałem w pakiecie z NEO jest już moją własnością?

Mam 2 Mbit w UPC :

  1. Tak, jest zewnętrzne IP

  2. Internet bardzo stabilny, przerwy w dostawie internetu zdarzają się bardzo bardzo rzadko…

  3. Internet idzie kablem z modemu który dostajesz…np: u mnie jest tak że internet i telefon podłączone są do tej samej skrzynki…

  4. Brak limitów transferów

  5. Tak, prędkość jest taka sama jak podają czasami zdarzają się pewne odchyły ale są bardzo małe…; ping bardzo niski w grach…

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z UPC, z całą odpowiedzialnością mogę polecić Ci ich usługi.

Pozdrawiam ! :wink:

  1. Pytaj się sąsiadów- UPC ma nadal dość zróżnicowaną jakość usług względem miasta/lokalizacji.

  2. Gracze narzekają na wysokie pingi ale patrz punkt 1.

  3. Czasami coś kombinują, np. wycinają dostęp do trackerów pirate bay (sic!) ale patrz punkt 1.

UPC jest ok, tak samo jak Neostrada, ale cenowo to UPC wygrywa. Siostra ma UPC 2Mb/s i wszystko jest jak powinno być.

Sprawdź jeszcze na wybieramy.net możesz sobie zrobić porównanie.

A jak wygląda kolejna ważna sprawa, czyli odnawianie zewnętrznego ip? Ważne to jest np przy ściąganiu z rapidsgare’a. W neostradzie ściągam plik, odłączam modem, właczam po sekundzie i mam nowe ip. Czy tak samo da się z UPC?

Nie.