Co sądzicie o internecie z sieci kablowej UPC?

(system) #1

W tej chwili posiadam Neostradę 1 mega, umowa kończy się już niedługo. Jednak ceny dalej się nie zmieniły, 1 Mbit ciągle kosztuje 60 parę zł. Za przedłużenie umowy są jakieś dziadowskie głośniki, czy drukarka (obie rzeczy są niepotrzebne, bo mam inne).

Posiadam kablówkę z UPC. Co sądzicie o ich ofercie? 10 Mbit za 89 zł, a 2 Mbit za 69 zł. Pytania - czy jest w ich internecie zewnętrzne IP, jak wygląda sprawa stabilności internetu i jak wygląda połączenie kablem? Do tego czy są jakieś limity transferów? Cz ta deklarowana prędkość faktycznie jest taka jak podają? Czy w przypadku zrezygnowania z kablówki internet idzie niezależnie od niej?

Proszę o opinie i z góry dziękuję

(hevet) #2

Ja mam akurat 2Mbit i jestem zadowolony.Limitów nie ma żadnych,IP jest zewnętrzne.Mam go od miesiąca i nie zauważyłem żadnych przerw.Co do kabli to podłączają Ci modem do tego samego kabla co masz do TV.Modem do komputera możesz podłączyć albo do USB albo do karty sieciowej.

(system) #3

Neostrada jest dobra, nie miałem z nią nigdy żadnych problemów, ale nie zaoferowali NIC ponad to co było 2 lata temu.

A tak jeszcze jedno pytanie-czy po 2 latach umowy z TP SA modem Sagem USB Fast 800, który dostałem w pakiecie z NEO jest już moją własnością?

(Bodzia Ko) #4

Mam 2 Mbit w UPC :

1. Tak, jest zewnętrzne IP

2. Internet bardzo stabilny, przerwy w dostawie internetu zdarzają się bardzo bardzo rzadko...

3. Internet idzie kablem z modemu który dostajesz...np: u mnie jest tak że internet i telefon podłączone są do tej samej skrzynki...

4. Brak limitów transferów

5. Tak, prędkość jest taka sama jak podają czasami zdarzają się pewne odchyły ale są bardzo małe...; ping bardzo niski w grach....

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z UPC, z całą odpowiedzialnością mogę polecić Ci ich usługi.

Pozdrawiam ! :wink:

(Xwars) #5
  1. Pytaj się sąsiadów- UPC ma nadal dość zróżnicowaną jakość usług względem miasta/lokalizacji.

2. Gracze narzekają na wysokie pingi ale patrz punkt 1.

3. Czasami coś kombinują, np. wycinają dostęp do trackerów pirate bay (sic!) ale patrz punkt 1.

(Xradar) #6

UPC jest ok, tak samo jak Neostrada, ale cenowo to UPC wygrywa. Siostra ma UPC 2Mb/s i wszystko jest jak powinno być.

Sprawdź jeszcze na wybieramy.net możesz sobie zrobić porównanie.

(system) #7

A jak wygląda kolejna ważna sprawa, czyli odnawianie zewnętrznego ip? Ważne to jest np przy ściąganiu z rapidsgare'a. W neostradzie ściągam plik, odłączam modem, właczam po sekundzie i mam nowe ip. Czy tak samo da się z UPC?

(hevet) #8

Nie.