Co sądzicie o karcie ASUS NVIDIA GE FORCE 9800 GT 512 256-BIT GDDR3?

Tak jak w temacie co sądzicie o tej karcie? Wiem że nie jest to karta z górnej półki ale mam nadzieje że do mojego zestawu będzie bardzo dobra. 

 

Płyta główna: GA-M61SME-S2 (System Windows XP)

@up

Brawo no i co z tego?

 

Nowsza karta będzie lepiej sobie dawała rady w jakimkolwiek tytule. Co racja wypadało by już zmienić ten system.

Nie opłaca ci się już tego kupować, bo jest to przestarzałe.

To jest karta wg. mnie najlepsza w tej klasie (mam na myśli Twój sprzęt i system operacyjny). Uruchomisz na niej 99,99% dostępnych gier!

Do tego Twojego sprzętu nie potrzeba żadnej innej. Ale…

 

Dla Twoich potrzeb wystarczy już ASUS 9600GT. I można ją znaleźć za ok 100 zł.

 

UWAGA. Pamiętaj jeszcze tylko o zasilaczu! 400W może “trochę mieć pod górkę”,

chociaż posiada już dodatkowe zasilanie do karty. W razie czego będziesz musiał zainwestować w “trochę więcej mocy”.

Zdecydujesz ostatecznie przecież sam.

 

Ten zasilacz bez problemu poradzi sobie z 9800 GT (105W).

Dzięki wielkie za odpowiedzi kartę już zakupiłem za 100zł więc mam nadzieje że to dobra cena jak za tą kartę :-).

Co do systemu to może mi się uda go zmienić na inny.

Jestem ciekaw czy będzie odczuwalna różnica między moją aktualną a 9800GT :-).

Czy dodatkowe zasilanie musi być podłączone?

Jak karta wymaga dodatkowego zasilania, należy go podłączyć.

Kurcze obawiam się że mój zasilacz nie da rady :frowning:

105W karta graficzna 

65W procesor

Jakieś 50W na inne podzespoły 

Razem 220W a zasilacz ma na szynie 12V 228W więc zapasu bardzo mało :frowning:

Tak nie liczysz.

 

Ta Delta ma chyba sumaryczną moc na liniach zasilania 335 W i to masz do wykorzystania.

 

Do normalnej pracy bez OC zasilacz spokojnie wystarczy na te podzespoły.

No niestety ale tak nie jest, na liniach 5V ma 130W a na liniach 12V ma 228W razem 335W MAX.

No widać wiesz lepiej? podzespoły nie są zasilane tylko z linii 12V,ale i z 5 i 3.3 V.

IMHO Policzył bardzo rozsądnie cpu i gpu to głównie 12V, pozostałe komponenty jak np. hdd czy cd-rom mogą korzystać z 12V lub 5V.

Nawet licząc wartości szczytowe na linii 12 V, ten zasilacz sobie poradzi.

 

Taki zestaw pod obciążeniem, to max gdzieś 200 W.

 

Ale zawsze można kupić mocniejszy w razie czego.

Życzę powodzenia w uruchamianiu “99,99% dostępnych gier” na Athlonie 64 :wink: Akurat w tym przypadku uważam że GF8400GS świetnie pasuje do reszty podzespołów.

Na 8400 GS nie pogra w nic nowego. Tutaj jeszcze pohula sobie na niskich ustawieniach w część świeżych tytułów.

 

Zamiast starego i potencjalnie problematycznego 9800 GT lepiej poszukać GT 240 lub HD 5750 w dobrej cenie.

Ja mam niby nowszy Athlon 2 X2 i wymieniłem starego GF9600 na radka 7770 będąc właśnie w przekonaniu że nowsze gry będą lepiej “hulać”. Byłem w błędzie, owszem dana gra odpali ale przy każdej grubszej acji (więcej jednostek/graczy, wybuchy) dramatycznie zwalnia bo procek nie wyrabia z obliczeniami. Ale skoro już kupować to lepiej coś nowszego jak Nvidia 6xx/7xx ATI 7xxx/R9, przyda się w późniejszym ulepszaniu kompa :wink:

 

EDIT

Teraz zauważyłem że autor zakupił już kartę więc moje wywody nie mają znaczenia.

Dzięki za odpowiedzi.

Chciałbym zapytać jeszcze jak z sterownikami do 9800GT? Zauważyłem że do 8400 GS są takie same sterowniki co do 9800 GT.

Czy musiałbym odinstalować sterowniki i zainstalować ponownie po wpięciu nowej karty? Czy tylko wystarczy podmienić karty w slocie? 

I jak to jest z kartą zintegrowaną czy musi być ona wyłączona w biosie jeśli używam innej?

Integra z reguły wyłącza się sama automatycznie po wsadzeniu osobnej karty.

 

Sterownik: na starej karcie odinstaluj wszystko co Nvidia, katalog Nvidia z dysku jak jest usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, zamknij system, przekładka kart, start i zainstaluj nowy ster.

Sterowniki zainstalowane karta jak na razie działa :slight_smile:

Jedynie co mnie zaniepokoiło to to że po zainstalowaniu sterowników wyświetlił się komunikat " Program Nvidia Przestał Działać"

Może ktoś wie co to za błąd? 

A i jeszcze jedno na karcie 8400GS miałem tak że monitor podłączyłem pod kabel VGA a TV pod HDMI.

Gdy chciałem oglądać coś z komputera na TV to tylko odłączałem kabel z monitora i podłączałem HDMI do TV i rozdzielczość ustawiała się automatycznie a teraz to muszę zmniejszyć na monitorze ręcznie a następnie podłączyć HDMI do TV :frowning:

 

1 System ma mieć wszystkie SP i poprawki

2 Możliwe,że karta jest uszkodzona

 

3 Testuj, wyjdzie w praniu.

System jest zaktualizowany.

Kartę wyczyściłem z kurzu, nałożyłem nową pastę, temperatura podczas przeglądania internetu nie przekracza 45 stopni.

A czy powinna być duża różnica między starą 8400 GS a obecną 9800 GT? Pytam bo ja nie zauważyłem żeby było lepiej :-).