Co sądzicie o mojej własnej distrybucji Linuxa?

Dziś stworzyłem system bazujący na Debianie, za pomocą deboostrapa pobrałem czystą kopie debiana, instalowałem nowe pakiety, teraz chce was zapytać co sądzicie o niej?

Możecie pobrać i wypróbować w VirtualBoxie aby nie marnować płytek :slight_smile:

Miłoby usłyszeć jakieś nowe propozycje/pomysły dla mojego systemu :wink:

Pobrać można stąd: http://itos.itunix.eu/

Trochę kaleczony angielski na stronie.

Nawet nie trochę, angielski naprawdę słabiutko, chyba nawet zdania przetrawione przez Google Translate wyglądałyby lepiej.

Dla jakiej grupy docelowej przygotowana została ta dystrybucja?

Zatem remix nazywasz nową dystrybucją? Wprowadzałeś jakieś zmiany w kodzie? Nakładałeś jakieś łatki na jądro? Gdzie można pobrać kod źródłowy? Bez tego twoja “dystrybucja” jest niezgodna z licencją GPL.

  1. Porywanie się z motyką na słońce

  2. Kolejny Debian live ze zmienioną tapetą, a raczej Gparted live ze zmienioną tapetą

  3. Sid jako system bazowy :expressionless: , powodzenia

  4. Dystrybucja totalnie nic nie wnosząca

Odpuść sobie robienie.

Kolejny nie wiedzący co to dystrybucja.

Brak informacji o wymaganiach systemowych, autorach, licencji, kodu źródłowego, sum kontrolnych, forum - społeczności/pomocy technicznej.

Jeżeli się za coś zabierasz, rób to porządnie i z pomocą innych, jeżeli chcesz upublicznić swoją pracę. W innym przypadku taki remix Linuxa możesz używać sam.

Udostępniając taką dystrybucję BEZ kodu źródłowego łamiesz licencję GNU GPL, jak to zostało wspomniane.

To nie jest “twoja własna dystrybucja”, nie jest to nawet fork. Jest to remix, Debian ze zmienioną tapetą. Wygląd systemu nie jest miły dla oka. Strona glówna “twojego własnego systemu” to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Brak informacji a jeśli już są, to nic nie można z tego zrozumieć. Jeśli chcesz zostać developerem, to czeka cię bardzo bardzo dużo pracy.