Co sądzicie o monitorach 32" i większych?

Mam takie pytanie: czy warto inwestować w monitor 28"/32" na biurko (odległość między ekranem a oczami podczas czytania metr do półtora, podczas grania dwa i więcej (gram na bezprzewodowym padzie xbox 360))? Wiem, że to bardzo subiektywna kwestia i jednemu większy ekran będzie odpowiadał, drugiemu nie - mimo to chętnie wysłucham opinii. Może ktoś posiada podobny?
Jeśli już kupować to jaki? HD czy ultra HD (na 24" przy rozdzielczości 1080p wielkość tekstu i ikon jest dla mnie idealna, także na większym ekranie rozdzielczość, przynajmniej do przeglądania www, musiałaby być większa). 16:9 czy 21:9?

Zależy to od wielu czynników,głównie od odległości użytkownika od ekranu.Do Ultra HD trzeba mieć silny komputer,albo dobre skalowanie z FullHD,jeśli chodzi o gry.

Czy ja wyżej dość dokładnie nie określiłem odległości jaką zajmuję podczas pracy przed monitorem?

nVidia Geforce GTX 1060 6GB - chyba wystarczy do odpalenia Windowsa 10 w Ultra HD, a gry zamierzam odpalać w 1080p.

Zdecydowanie warto. Mam teraz 27" 1440p. Żałuję że nie mam większego monitora. Siedzę 1.2 meta od monitora. Ja działam na Radeonie RX 580 8gb. Dużo gier udaje mi się odpalić powyżej FHD. Windows na takim monitorze musi być powyżej FHD. W moim przypadku używam 16:9. Nie mam doświadczenia z 21:9.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Na to właśnie liczę w tym wątku. Po pobieżnym przemyśleniu raczej pozostanę przy 16:9. 21:9 raczej tylko przy oglądaniu filmów rozwinie skrzydła.