Co sądzicie o OpenDNS?

Co o nich sądzicie ? Warto z nich korzystać ? Mam jeszcze jedno pytanie czy korzystanie z nich jest legalne ?

usługa fajna, ale szkoda, że reklam nie blokują.

najlepsze chyba do szkół i biur, do domu ewentualnie jeśli z komputera korzysta ktoś “mało świadomy”.

korzystanie z nich jest calkowicie legalne.

mrooveq , czy internet rzeczywiście chodzi szybciej ? Jeśli je ustawie TP się do mnie nie doczepi ? Jeżeli będę chciał wrócić na DNS-y Neostrady to skąd je mam wziąć ? Po zmianie DNS-ów będą jakieś dodatkowe opłaty ?

Wojtas_16 , DNS’y Neostrady, pobiorą się automatycznie jak adres IP.

Dziękuję za pomoc.

szybciej chodzić nie będzie, będzie tylko trochę bezpieczniej.

Aha.

Nie tylko bezpieczniej. Nie raz zawiodły mnie dns’y mojego providera. Ciągle rozłączały, połączenie znikało na 10-15 minut. Po zmianie na OpenDNS problemy ustąpiły, więc używanie otwartego dns nie ma na celu tylko poprawienie bezpieczeństwa 8)

DNS ze względu na swoją specyfikę nie może rozłączyć :wink: może co najwyżej być tak obciążony, że nie nadąża odpowiadać na zapytania.

ale fakt, że warto mieć w zanadrzu jakieś rezerwowe DNSy, czy to będą OpenDNS, czy dnsy tepsy, czy ICMu, czy czegokolwiek innego.

poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie postawić własny rekursywny serwer DNS, najlepiej BIND, który już ma oficjalne wsparcie windowsów.

osobiście mam sceptyczne podejście do OpenDNS, bo to oni po swojej stronie “trawią” informację z Internetu i podają mi ją już przetrawioną. ja wolę dostać pełną informację i ją sobie samemu przetrawić.

Dzięki za informację.