Co sądzicie o płytach AsRock?

Jak w tytule : płyta pod AM 2 : http://sklep.gral.pl/preview/ASRock/ASR … ATX_21.php

ew. taka pod Pentium D : http://sklep.gral.pl/preview/ASRock/ASR … ATX_97.php wogóle co sądzicie o płytach AsRocka , bo są niedrogie i nawet nieźle ( za taką cenę ocz.) wyposażone. I jak one nadają się do overlockingu ?

Najlepsza płyta ASRocka to Dual-Sata2 pod 939 reszta nie jest przeznaczona dla bardzo wymagających użytkowników.

Ta pierwsza jest na nForce3 stary chipset lepiej kup Biostara Tforce na NF4, lub Microstar K9NU Neo-V NVidia 1697

Druga ma małą wydajność chipset Via.

Jak myślisz o Pentiumie D to lepiej kup coś pod AM2.

Lipa…Juz lepiej wziać biostara, gigabyta lub asuska

Lipa poprostu jak komuś nie zalerzy na wielkiej wydajności i np chciał by zmodernizować kompa na coś pod Core 2 Duo ma ddr i karte na agp to bierze asrocka z obsługą C2D AGP i DDR za 200 zł powoli dokłada np grafe kupuje DdR2 póżniej inną płyte z lepszą wydajnością, czytałeś o ASRocku Dual-Sata2 że już wiesz że jest to lipna płyta? AsRocki są mniej wydajne z powodu sterowników czy ktoś by kupił płyte za 1000 zł a miał by możliwość kupna za 250 z obsługą SLi? poczytaj to wtedy możesz coś powiedzieć o tej firmie

Testy i opisy pod Core 2 Duo

http://pclab.pl/art21863-2.html

dokładnie tak jest - nie szukam płyty superwydajnej tylko taniej z “możliwościami” a takie wydają mi się te AsRocki i chętnie poczytam opinie użytkowników a takie rady typu :lipa … bo lipa i już, to chyba bezsensu . Też mogę komuś poradzić - nie kupuj Opla - kup lepiej Merca :slight_smile::smiley:

ja miałem AsRocka i po dwóch latach i dwóch tygodniach spaliły mi sie porty PS2, a dzień później sopiła się wtyczka zasilacza i płyta z zasilaczem do wyrzucenia, nie polecam tych płyt, ryzykujesz tyle samo kupujac ta płytę jakbyś miał instalować najtańszy zasilacz w kompie, więc …

No widze musiałeś podzielić się cierpieniem z innymi, myślisz że Asusy się nie palą, i będą wiecznie działały? Podpiełeś płyte pod Codgena czy Feela i spaliłeś płyte bo na Topowerze/Taganie raczej taka sytuacja by się nie zdarzyła.

dariuszo jak masz zamiar zostawić DDR i 9550 to kup Asrocka pod Pentiumy/Core 2 Duo, póżniej w miare możliwości C2D, DDR2.

ale czy nie jest to podejrzane jak płyta ma 2 lata gwarancji i 2tyg. po skończeniu się gwarancji sie pali??

Teoria spiskowa napisz jaki miałeś wtedy zasilacz.

To niezadaza sie tylko asrokowi,wiele plyt pada niezaleznie od producenta czy to ASUS,MSI,GIGABYTE,DFI i inne.

Mi w ciogu roku padly Gigabyte GA-K8NSC-939(porty USB), Asus A8N-SLI (chipset) przy OC niewytrzymaly wysokiego HTT a napiecie na chipset bylo podniesione tylko minimalnie,temperatury w normie.

ehhh lepiej się nie chwalić, jak kupowałem tego kompa to jeszcze sie nie zabardzo znałem na sprzęcie, teraz bym nie kupił takiego [cenzura]

ja wiem, ale i tak AsRock bardzo oszczędza na jakość płyt i dzięki temu jego płyty są najtańsze. Teraz mam urzywana płytę z kompa Fujitsu Siemens, zamówiłem już zasilacz iBoxa 400W za 105zł, mam nadzieję, że bedzie się dobrze sprawował :D:D

kondzio2003 kupiłeś kompa z kiepskim zasilaczem i przez to poszła płyta, na Antecu/Fortonie czy innym warzącym z 2kg to płyta by pewnie chodziała.

a porty ps2 to z wny zasilacza poszły?? No dobra daję spokój AsRockowi, w każdym bąc razie ja już plyty tej firmy nie kupie, wolałbym kupic coś urzywanego niż AS. A co do zasilaczy ważących >2kg to niewiem czy ktoś by ladował taki zasilacz do płyty, która jest od niego tańsza :D:D

Tobi może i wina zasilacza, co nie zmienia kaktu że płyty ASrocka mają mizerne wykonanie a ich kondensatory sa wogóle jakieś nie trwałe. :slight_smile: sterowniki też mają niezbyt dopracowane… :stuck_out_tongue:

Jakieś 3 lata temu kupiłem płytkę ASRocka z obsługą DDRAM i SDRAM. Wtedy jeszcze DDki były dużo droższe niż SD no i już posiadałem 512 SD. System dość często gubi sterowniki od myszy, karty sieciowej i w ogóle lubi się zawiesić bez powodu, już nie mówiąc o wydajności kompa.

Jeżeli taką płytę brać to tylko All in One i dać to do użytku biurowego dla Pani Sexretarki.

Moim zdaniem już lepiej dołożyć te 100 zł na jakąś płytkę Asusa bez oszczędności. I tak jak powiedział kondzio po co kupować tanią płytę i drogi zasilacz?

Podsumowując - niska półka z małymi wyjątkami.

zobacz co zamówił :

więc aż tak drogiego nie zamówił a już napewno nie droższy od płyty , a co do AsRocków - to nie są te same płyty które były 3-4 lata temu !!

JA kupiłem Asrocka z dwóch powodów po pierwsze Tylko taką znalazłem pod Nf-force 2 ultra z dual czanelem a po drugie nei było wyboru oprócz tej płyty no i kosztowała mnie niż inne płyty pod tym łączem. Na allegro nie chciałem kupować bo to ryzyko.

Na razie jestem bardzo zadowlolony z płyty ale co moge powiedzieć jak mam ją dopiero 4 dni w każdym razie pracuje stabilnie.

no na moim AR kondensatorki akurat są zupełnie sprawne, ale niestety na czymś muszą oszczędzać budując tanie płyty

Na reklamie, AsRock to płyty produkowane przez Asusa, a Asus, Gigabyte lubą się reklamować, w przeciwieństwie do AsRocka, i oszczędza się na chpsetach montuje się starsze chipsety podobnie robi też Asus np. montuje na tańszych płytach chipy Via.

Inny przykład tanich płyt w których co niektóży widzą coś złego.

Biostar płyty kosztują 260 zł (pod AM2) są w polsce praktycznie nieznane. Biostar Tforce PT/ Deluxe 965P za 430 zł nieróżni się niczym od Gigabyte/Asusa kosztującego ponad 800 zł, jedynie na Biostarze podkręcono C2D na 5 GHz, więc płytka niczego sobie.