Co sądzicie o przeglądarce Pale Moon x64?


(Kr Zarow) #1

Witam, mam Windows 7 x64 i długo szukałem jakieś przeglądarki x64 aż w końcu znalazłem Pale Moon. Co o niej sądzicie? Jakie są jej wady a jakie są jej zalety? Czy to przegladarka warta uwagi? Czy jest tak samo bezpieczna? Chodzi mi tu o robienie przelewów internetowych itd... A jeśli nie to jąką przeglądarkę polecacie?

Z góry dziękuje :slight_smile:


(Sztosman) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Opera,Progr ... 12614.html

Wbrew wielu różnym opiniom, w moim przekonaniu - rewelacja! Korzystałem z IE8, IE9, Chrome i Firefoxa. Po przesiadce na Operę jestem w niech "zakochany". Jest bardzo funkcjonalna i ma świetny interfejs. Menadżer haseł przebił wszystkie inne. Strony wczytują się bardzo szybko i bez błędów. Polecam!


(system) #3

Witaj

co prawda nie 64 bity

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Drag ... 16593.html


(ra-v) #4

Pale Moon widzę żę jest oparty o silnik FF 12, pewnie ma więcej dziur niż sam najnowszy FF.

Nikt nie robi chyba statystyk kradzieży z tytułu dziurawych przeglądarek, więc najważniejsze że zachowujesz podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ja robię przelewy z Chrome, Opery, IE, z mobilnych Safari i "Internet" i nie mam żadnych problemów, nie czuje się niebezpiecznie, tak jak zdecydowana większość ludzi.


(PaPuX) #5

PaleMoon praktycznie to samo co firefox z aktywnymi twekami dostępnymi osobno dla oryginalnego firefoxa.


(Scorpions.B) #6

A może najlepiej zwykłego Firefox'a?


(Pawko86) #7

polecam ci Waterfox jest szybszy niz pale moon , ponadto waterfox korzysta z profilu firefox czyli odpalając program mamy to samo co w Firefox niestety w palem moon trzeb skonfigurować przeglądarka i zainstalować dodatki, jedyny minus dla wiekszosci z was to ze waterfox jest dostepny w jezyku angielskim , możesz tez sprubować wersji firefoxa z kanału firefox nightly niestety jest to wersja alfa przeglądarki u mnie nie sprawiała problemów


(ra-v) #8

Fajny ten Waterfox....


(Pawko86) #9

waterfox jest tylko kompilowany pod system 64 i na systemie 64 bit działa niestety po win xp nie będzie działa


(system) #10

Działa tylko pod 7,8 Firefox pod Windowsem to koszmar, zaś pod Linuxem cudo. Co do Pale Moon zarówno 32 jak i 64 bit jest odrobinę szybsza niż FF przeglądarką opartą na FF jest jeszcze Comodo Ice Dragon


(ra-v) #11

Mimo wszystko Firefox z bieżącymi aktualizacjami będzie najbezpieczniejszą przeglądarką na tym silniku.

Ale bardzo możliwe że najbezpieczniejszą przeglądarką jest też ta na oparta o mało popularny silnik czyli np. silnik Presto (przeglądarka Opera)