Co sądzicie o sklepie interentowym z iphonami pinapple.pl

Cześć.
Chce kupić sobie iphona xs max i patrzę ze w sklepach typu mediamarkt kosztuje ponad 5 tyś. Ale na alegro znalazłem oferte ze sklepu pinapple.pl i kosztuje tam 4698zł. Co o tym sadzicie? Na allegro ma niby 130 pozytywnych ocen i same 5 gwiazdek ale mozna tylko kupić z platnosccia online i to mnie troche martwi. Moze ktos z was kupowal tam telefon?

Brak marży / Vat robi swoje.

Czyli co oplaca sie tam kupic? Bedzie to bezpieczne?

To zależy.
Poczytaj komentarze, pozbieraj opinie to będziesz wiedział.
Jak masz możliwość zakupu przez allegro, to korzystaj - masz tam lepsze opcje odzyskania kasy w kwestii oszustwa. Jednak zwracaj uwagę na opisy aukcji.

Dobra przeczytalem kilkanascie opini no i wszyscy polecają. Na ich stronie jest taniej 50 zl no ale bez przesady. Skoro w razie oszustwa lepiej odzyskac kase na allegro to juz zamowie na allegro. Jeszcze zastanawialo mnie to czy mozna wykupic jakies pozytywne komentarze na allegro w stylu ze piszą to jakies boty.

Zawsze można.
Co najwyżej, podeślij linka do aukcji.
Warto też napisać do samego sprzedającego i wypytać o szczegóły - zawsze masz podkładkę :slight_smile:

Moim zdaniem najlepsze możliwości odzyskania kasy daje zakup na ich stronie i płatność kartą kredytową lub via paypal :slight_smile:

Strona nie wygląda wiarygodnie, nie podaja nawet fizycznego adresu.
Drobne śledztwo- drugi emalii wskazuje na niemiecką firmę, sprawdzenie rejestrującego ujawnia: NAZWA DOMENY: pinapple.pl
typ abonenta: organizacja
serwery nazw: curt.ns.cloudflare.com.
linda.ns.cloudflare.com.
utworzona: 2017.10.12 14:29:45
ostatnia modyfikacja: 2018.09.21 11:37:08
koniec okresu rozliczeniowego: 2019.10.12 14:29:45
ABONENT:
firma: AC Media UG
ulica: St. Johanner Str. 41-43
miasto: D-66111 Saarbrücken
lokalizacja: DE
ostatnia modyfikacja: 2018.05.01
Czyli jednak firma nie jest krzakiem, przynajmniej nie w PL, w Niemczech musiałbyś sam poszperać o nich :wink:

https://allegro.pl/nowosc-apple-iphone-xs-max-64gb-silver-nowy-pl-i7560883393.html macie tutaj linka do aukcji. Zadzwonilem na infolinie i powiedziała mi Pani ze oni tam sprowadzają telefony z Niemiec i wysylaja z polski. Jest na allegro tez adres jakis Niemiecki

Czyli pośrednik… w teorii oni zawsze umywają ręce. Aczkolwiek opinie mają dobre na allegore.

Niezupełnie, na stronie niemieckiej firmy jest Kundeshaft in Polen w Tychach, czyli to jakby ich oddział w RP:) I tak bym sparwdził jeszcze firmę w niemieckim odpowiedniku anszego KRS, czy jest :wink:

Hmm…

Może robi jakieś przekręty na VAT, bo cena jak na apple netto, ale to już nie powinno być twoim zmartwieniem jeśli nie liczysz na gwarancję sprzedawcy (który może zwinąć interes) tylko producenta :wink:

W zakładce kontakt nie było, stopki małymi literkami nie widziałem;-)

Kto w dzisiejszych czasach martwi się gwarancją, ważne że można “zaoszczędzić” przy zakupie :wink:

Co konkretnie jest nie tak w sprawie gwarancji sprzętu kupionego w pinapple.pl?

Możliwe komplikacje, jeżeli na fakturce będzie sklep z Niemiec, to ewentualny spór/reklamacja może być w parciu o jakieś niemieckie przepisy (czyli np. rzecznik konsumenta, taka fikcyjna synekura( nic nie poradzi :wink:

Z opisu aukcji:

Wystawiam fakturę bez VAT

Kwestie gwarancji przy fakturze VAT marża to loteria. Ja dziękuję, ale takie “cudowne” oferty omijam szerokim łukiem.

Kiedy kupujesz na tzw firmę to ogólnie masz przerąbane bo nie działa ochrona konsumencka. W tym konkretnym sklepie to wygląda tak: zobacz regulamin, ostatni punkt: https://pinapple.pl/pl/i/Regulamin/3

1. W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony umowy sprzedaży na Portalu wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają, iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za wady ukryte przedmiotu sprzedaży”.

btw. Cena na rynku niemieckim: