Co sądzicie o tej grafice? Opłaca się ją kupić?

(Darekskoczek8) #1

Witajcie. Mam dylemat gdyż poszukuję taniej a nowoczesnej i dobrej grafiki. Dogadałem się z jednym sprzedającym i chce mi sprzedać Radeona 5670 za 300zł. Opłaca się go kupić? Ciężko jest mi znaleźć tanią grafikę która sprosta moim wymaganiom a zależy mi najbardziej na 1gb pamięci ddr5 i w miarę szybkich zegarach w cenie właśnie do 300~350zł.

Oto link: http://allegro.pl/okazja-gigabyte-radeo ... 80328.html

(Longhorn2009) #2

Już trzeci taki temat dzisiaj o grafice do 300-400zł...

Zamiast 5670 lepiej będzie wziąć 4850 a jeszcze szybsza będzie GTS 250.

(Michal Kolatek) #3

Vertex3D Radeon HD5750 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 370 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=33734

Równie szybkie jak 4850, pobór ma max 40W, 4850 pobiera 110W.

(Darekskoczek8) #4

Longhorn masz na myśli jakiegoś konkretnego GTS 250?

Widzę że te karty są droższe. Ten radeon którego podałem jest aż taki zły ?

A ten 4850 ma 512mb więc nie dla mnie. Potrzebuję minimalnie 1gb.

(Longhorn2009) #5

Te GTS 250 jeszcze wczoraj znacznie podrożały i stały się nieopłacalne, wcześniej kosztowały po 300 pare zł. Teraz wyszedł następca, GTS 450 ale te karty z dobrym chłodzeniem kosztują ponad 400zł a za niewiele więcej jest wyraźnie lepszy GTX 460. Lepiej wyjdziesz na takim Radeonie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=22371 Przyzwoicie cichy z niereferencyjnym chłodzeniem (temp.34/65st). Pod względem wydajności brakuje mu troche do GTS 450 ale cenowo lepiej sie opłaca. Jak chcesz podam ci linka do testu tego modelu.

(Michal Kolatek) #6

5670 to najlepsza nowa karta w cenie 300 zł.

Porównaj obie karty

masz na grafę 350 zł to lepiej dołożyć te 20 zł i mieć coś wydajniejszego.

(Darekskoczek8) #7

Ten Radeon który podałeś nie jest wiele lepszy od tego co ja chciałem kupić i ma tylko 512mb co go dyskwalifikuje od razu.

(Longhorn2009) #8

Tak wyglądają ceny w sklepach, nie patrzyłem na allegro bo tam różne karty są sprzedawane. Jak liczysz się tylko z parametrami to ta twoja podana karta będzie ok. Tylko nie wiem czy potrzeba ci aż 1024MB pamięci, bo tyle potrzeba tylko do FullHD a karta wtedy nie wyrobi.

(Darekskoczek8) #9

Potrzeba mi głównie np do GTa IV gdzie 512 to za mało by ustawić jakąś konkretną grafikę a czasami nawet 1gb braknie

(Michal Kolatek) #10

Podałem wyżej kartę z 1GB za 370 zł :roll:

(Darekskoczek8) #11

No ja wiem ale właśnie chciałbym w 300zł najlepiej się wyrobić bo chcę też procka kupić :slight_smile:

(Longhorn2009) #12

Mało znana ta firma Vertex, jak komuś zależy na cichej pracy to lepiej wyjdzie na PowerColer ale autorowi nie odpowiada te 512MB pamięci więc niech bierze tą swoją zaproponowaną.

(Darekskoczek8) #13

No a sam mi powiedz czy jest sens z 256mb przesiadać się na 512mb i później jęczeć że w grach pamięci brakuje ? :slight_smile: Ten radeon którego podałem przy mojej 8600GTS to kosmos a jak tą 8600 kupiłem to już mi gry ładnie śmigały aż odpaliłem GTA IV :confused: Tylko co do radków mam jeden dylemat bo ostatnio u szwagra na 4870 nie mogłem odpalić Mafii 2 bo krzyczał że nie ma physx zainstalowanego a instalowałęm go ze trzy razy :confused:

(Longhorn2009) #14

Radki nie obsługują PhysiX wcale więc z Mafią może być problem, ja mam 8600GT to nie ma problemu. A żeby 1GB wykorzystać to trzeba mieć dużą rozdzielczość ale jak ci tyle potrzeba to ok.

(Darekskoczek8) #15

No tak tylko u kumpla na 4850 chyba physx się zainstalował i mafia działała... dziwne to jakieś :confused:

(X Zdzislawx) #16

physx można mieć zainstalowane z radkiem tylko pewnie w grze physx nie ma włączonego

(michalj82) #17

To że jakaś karta nie obsługuje PhysX to nie znaczy, że gra nie będzie działać, bo wtedy obliczenia fizyki przejmuje procesor.