Co sądzicie o tych laptopach?

Dołączam się do tematu, żeby nie pisać osobnego wątku. Również prosiłbym o pomoc w dokonaniu wyboru. :slight_smile:

ASUS:

http://allegro.pl/laptop-asus-k52jc-k52 … 29980.html

czy SAMSUNG:

http://allegro.pl/samsung-r580-i3-4gb-g … 15115.html

to tanie chińskie badziewie jest nic nie warte, ibm wspomniany przez Ciebie jest bez dysku, więc nie wiem po co Ci taki sprzęt, trzeba też dopłacić do zasilacza…

co do drugiego posta, wydajniejszy będzie samsung. zwłaszcza w grach, ogólnie bardzo podobne konfiguracje. szajsung ma więcej wyjść które mogą się kiedyś przydać.

odpowiadam pytanie na pytanie do czego ma służyć ten laptop

to są lapki jedynie do internetu lub szybkiego zapisania danych itd.

a jeśli chodzi ogólnie o firmy? Asus czy Samsung?

technik_elektro piszesz szajsung, rozumiem że nie jesteś do samsungów przekonany :slight_smile: ?

Odradzam te miniHT. To zabawka, a nawet na zabawkę się nie nadaje. Nie tyle kwestia parametrów (choć Windows CE na procesorze ARM to słaba wydajność i kompletny brak programów), co wykonania. Te fotografie zdecydowanie są obrobione w Photoshopie, dlatego nie widać, że producent nawet nie potrafi odlać plastików. Jakby to ująć - cena adekwatna do jakości, a nawet zawyżona (w Chinach pewnie kosztuje co najwyżej połowę tego). Widziałem na własne oczy i wiem o czym piszę.

IBM. Cóż, używany, będą ślady, z pewnością bateria do wymiany (300zł?). Nie mają dysku twardego (kolejne 300zł).

Lepiej nie kombinować i kupić normalnego nowego netbooka, kilka tygodni temu widziałem w supermarketach Asusa z Windows XP za 900zł (już nie ma). Laptopa Asusa bez Windowsa widziałem za ok. 1300zł, co prawda słabe parametry na poziomie netbooków (grafika SiS i CeleronM 1,2GHz), za to wyświetlacz 15cali.

Sam do tej firmy nie jestem przekonany…miałem wiele rzeczy i w każdej coś było nie tak. W TV pojawiła się plamka w lewym roku, kamera DVD trzymała na baterii 30 minut, telefon w jednej playliście max 30 piosenek, aparat foto popsuł się po tygodniu bo obiektyw się nie wysuwał, dvd ma zabezpieczenia antypirackie i nie moge odtworzyc większość filmów z kompa co ciekawe nawet nie potrafii odtworzyć filmów nagranych kamerą DVD tej samej marki bo przez to zabezpieczenie antypirackie…dlatego nigdy nikomu nie polecam nic tej z tej firmy…swego czasu produkowali dobry sprzęt (miałem tv i chodził prawie 16 lat)ale teraz nikomu nie polecam…:confused: Z tych wszystkich lapków wziąłbym tego Asusa

Asus ma wydajniejszy procesor a samsung ma nowszą kartę graficzną. Ja bym brał Asusa.

trochę żeś przesadził z tymi cenami do ibm, bateria nie potrzebna, dysk ok 100zł ide 2,5 cala za 40gb, używany

spoczko są te samsungi, i ogólnie ta firma, zbyt wielu modeli nie ma ale są solidnie zrobione w rozsądnej cenie i gwarancji door 2 door.

samsung robi niezłe telewizory/monitory i lapki, telefony marne (chociaż samsung wave i omnia 2 jakoś dają radę) kamer nie znam.

więc samsung na pewno się sprawdzi jako laptop.

Akurat zakup używanego dysku do laptopa to kiepski pomysł. Jeśli laptop był gdziekolwiek przenoszony, to dysk to z pewnością odczuł.

A ja akurat mam telefon Samsunga (Solid B2100) i nie ma z nim problemów.

Natomiast same parametry to nie jedyna kwestia, bo liczy się też projekt (umiejętności oraz doświadczenie inżynierów) i wykonanie. Nawet zlutowanie do kupy nie jest banalną rzeczą, szczególnie po wprowadzeniu lutów bezołowiowych (po pewnym czasie odpadają elementy z płytek).

Czekam więc na dalsze opinie :slight_smile:

ASUS czy SAMSUNG :slight_smile:

Generalnie Samsung produkuje laptopy od stosunkowo niedawna, ale ten model który podałem jest lepiej wyposażony, ma też zainstalowany system…

Z kolei Asus jest firmą chyba bardziej doświadczoną w tej kwestii…

Sam już nie wiem :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanie. Do Asusa dołączone są stery do Win7. Tzn co to mi daje konkretnie? Win i tak muszę kupić?:slight_smile:

Ja brałbym samsunga. Ma Windows 7 i lepszą karte graficzną. Co do firm to obie są dobre. Ja mam Asusa i był w serwisie więc co do bezawaryjności to mam swoje zdanie. To że Asus ma sterowniki do Win7 nie znaczy że posiada ten system, więc wina będziesz musiał zakupić (koszt ok 350 zł).

@kusak1997

To już lepiej to kupić.

http://allegro.pl/tablet-7-z-dostepem-d … 99393.html

Pozdrawiam.

lapek używany a dysku już używanego nie można dokupić ?? bzdura nowe dyski 40gb są poniżej 200zł.

Android 1.6…też to staroć:p ale cena OK:)