Co sądzicie o tym dysku?

http://cgi.ebay.co.uk/New-Seagate-Barra … 240%3A1318

model na talerzach 500 GB, ta rodzina dysków jest bardzo awaryjna

Stanowczo odradzam, seria 7200.11 są mega awaryjne wliczając w to błędny Firmware który nadal nie jest zaktualizowany a użytkownicy zaciskają zęby.

Lepiej poszukaj coś z rodziny samsung F1 np 1TB na 3 talerzach. Sam z niego korzystam w obudowie zewnętrznej. Jest cichy i piekielnie szybki.

Seagate dało ciała i wypuściło na rynek wadliwe dyski twarde. Błąd obejmuje rodzinę produktów:

Barracuda 7200.11 160GB, 320GB, 500GB, 640GB, 750GB, 1,0TB i 1,5TB z końcówką symbolu: AS

DiamondMax 22 160GB, 320GB, 500GB, 750GB, 1,0TB z końcówką symbolu: AS

Barracuda ES.2 SATA 250GB, 500GB, 750GB, 1,0TB z końcówką symbolu: NS

wyprodukowanych do końca grudnia 2008 roku. Ich cechą wspólną jest firmware o numerze: SD1. Nawet obecnie kupowany sprzęt lepiej jest sprawdzić pod względem serii jego oprogramowania i ewentualnie wymienić na taki wolny od wad.

“Babol” objawia się w ten sposób, iż pewnego dnia dysk po prostu znika z wykazu sprzętu. Kręci się lecz nic poza tym. Firmware całkowicie blokuje elektronikę. Nie ma dostępu do danych.

Podaję link do oficjalnej strony producenta, na której problem jest anonsowany: L I N K.

W przypadku gdy bug już się uaktywnił należy skontaktować się z producentem (jest biuro obsługi w Polsce) i przekazać HDD do odzysku danych (za darmo), bądź jeśli nie było na talerzach nic ważnego, to oddać twardziela do serwisu. Natomiast w przypadku jeszcze działającego napędu - zalecam upgrade oprogramowania. Jak stworzyć płytę bootowalną - zawierającą nowe oprogramowanie - jest rozpisane w serwisie pomocowym Seagate, na stronie do której link przytoczyłem powyżej. Na tej samej stronie, w tabelce na samym dole, wyszczególnione są dotknięte błędem rodzaje dysków twardych.

Przydatny soft:

Aplikacja do rozpoznawania HDD: DriveDetect

-UWAGA-

Nie lekceważcie problemu. Dane zazwyczaj mają wielokrotnie większą wartość od samego sprzętu na którym pracujemy. Pamiętajcie: przed upgrade oprogramowania zawsze należy skopiować najważniejsze pliki na zapasowe nośniki.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s … cId=207931

Firmware jest zaktualizowany nie pisz głupot jak nie nie masz pojęcia.

błędny Firmware jest już zaktualizowany i ponoć jak to mówią na purepc.pl proces jego aktualizacji nie nastręcza problemów, mimo to zalecałbym omijanie dysków Seagate-a w ogóle a serii 7200.11 w szczególności. Ten dysk był ostatnio na testach na benchmark.pl

Jeżeli możesz to wstrzymaj się z zakupem bo nie długo mają być dyski 2Tb.

już są od Western Digital, 2TB na 4 talerzach, seria Green - do szybkich nie należą ale pojemną są no i rzekomo energooszczędne :wink:

ale to dlatego że chyb talerze wirują z prędkością ledwie 5400 czyli charakterystyczną dla dysków przeznaczonych dla notebook-ów, myślałem raczej o prędkości 7200.

5

5400rmp to samsungi F2, natomiast WD klasycznie śmiga na 7200rpm

A co to jest SATA 2??? Czy pod normalne sate bedzie też działać??

tak będzie