Co sądzicie o tym? Komputer za ok 4000 zł z monitorem

Witam drogich forumowiczów, prosiłbym Was o rady, ewentualną ocenę wybranych przeze mnie komponentów lub polecenie czegoś lepszego/tańszego:

Obudowa: Zalman Z3 PLUS - obudowa jak obudowa, w zasadzie niema się co rozpisywać

Płyta Główna: MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX (B150M MORTAR)   lub troszkę tańsza Asus B150M-A/M.2, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, microATX

Procesor: Intel Core i5-6500 - lepszy mi nie potrzebny, nie planuje zabawy w OC

Pamięć Ram: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 lub tańsze GoodRam PLAY DDR4 2x4GB, 2133MHz, CL15

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce 4GB GDDR5 - wiem, że są lepsze, ale oglądając różne testy stwierdzam, że wydajność tej karty w 100% mi wystarczy, z grami zatrzymałem się gdzieś na 2012 roku więc nic lepszego nie jest mi potrzebne, chyba, że znajdzie się coś lepszego w tej samej cenie

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W lub Mam jeszcze możliwość wymontowania zasilacza z komputera, którego się pozbywam - SilentiumPC Deus 500W zakupionego 3 lata temu, ale nie wiem czy wystarczy.

HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM

SSD: ADATA Premier Pro SP920 128GB SATA3  k

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 lub wymontowałbym ze starego kompa SilentiumPC Spartan Pro (HE924) wraz z Arctic F9 PWM Rev. 2 i zaoszczędził stówkę

Mysz i klawiatura

 

Komputer nie ma mi służyć głównie do gier, równie dużo oglądam filmów(zwłaszcza ostatnio, od kedy mam Netflixa) czy po prostu krążę po internecie.

Całość kosztuje ok 3600zł lub ok 3200zł jeżeli zrezygnuje z nowego zasilacza i coolera. W pierwszym wypadku zostaje mi 400-500 zł na monitor, w drugim prawie dwa razy więcej.

I teraz moje pytanie: Jakie monitory polecacie w tych cenach?

 

Z góty dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam, Kamil
 

 

całość: https://www.morele.net/inventory/info/sgstXk/

Siema,

 

poczekałbym na Kaby Lake tj. I5-7500.

Ram bez większej różnicy.

Taniej. Ciszej. Najciszej. Znacznie wydajniej.

Stary zasilacz wystarczy.

SSD Transcended 370s.

Wziąłbym Ferę. Wentylator o większym promieniu będzie cichszy.

 

Ile w końcu zostało na monitor?

Jeśli wezmę stary zasilacz to mam 600-700zł na monitor

Skoro dużo filmów oglądasz, to wziąłbym coś na VA lub PLS i z freesynciem oraz wyżej linkowanym Radeonem (bez niego FS nie zadziała).

Ta karta Asusa(Ciszej.) nawet mi się podoba - zastanowie się.

FreeSync jest dużym plusem na korzyść Radeona zarówno jak wydajność w porównaniu do 1050Ti, ale na Radeona ciężko mi się zdecydować, bo nigdy nie miałem do czynienia ze sprzętem od"czerwonych". Dodatkowo Radeony potrzebują więcej mocy, co średnio mi się widzi przy aktualnym zasilaczu Deus G1(No chyba, że w tym przypadku, również bez problemu wystarczy).Dodatkowo decydując się na Radeona+monitor z FreeSync, będę chyba musiał nieco nagiąć budżet. Zrobię kalkulacje i zdecyduje.

PS a czy FreeSync też robi różnice podczas oglądania filmów ?

 

SSD, który zaproponowałeś ma ciut gorszą specyfikację i krótszą gwarancje, a za tę samą cenę co ADATA. Co Transcended 370s ma w sobie czego nie ma ADATA?

 

A czy te kości RAM byłyby lepsze od HyperX Fury? Na papierze jedyna różnica to CL13(Corsair Vengeance LPX) oraz CL14(Kingston HyperX)

Deus wystarczy spokojnie.

Freesync w filmach nie działa, bo nie ma potrzeby. Zwykle przecież działają w kinowych 24 klatkach.

 

Z Adatą miałem parę przejść. Przestałem im ufać. Ale jak chcesz, bierz. MLC, długa gwarancja. Faktycznie sporo tych plusów.

 

Niższe CL jest lepsze. Ja wziąłbym jakiś popularny model, żeby później przy modernizacji, a dokładniej dokupowaniu RAM, była możliwość wziąć identyczne.

To może lepiej dołożyć do H110M + 16GB RAM? Różnica między B150M+8GB to 60zl

Dobry pomysł. Więcej niż 16GB ta platforma nie będzie potrzebować.

Jeśli chodzi o monitory to z FreeSync rzuciły mi się w oczy:

Monitor Samsung LS24F350FHUXEN (PLS) oraz AOC G2460VQ6 (TFT)

 

Philips E-line 246E7QDSW/00 (PLS, ale bez FreeSync)

 

z VA podoba mi się iiyama X2483HSU-B2

 

Przejrzałem jeszcze IPS’y i zaciekawiły mnie 2:

LG 23MP48HQ-P

oraz

AOC I2481Fxh

 

Ustaliłem sobie limit 700zł na monitor.

 

Tutaj mimo szczerych chęci nie jestem w stanie bardziej pomóc. Skromny budżet, w którym się nie obracam. Poszukaj recenzji i przeczytaj opinie. Może coś się wyklaruje. Ta Iyama parę razy na forum mi mignęła w tematach.

Dzięki za wszystkie Twoje rady.

Aktualnie wygląda to tak http://www.morele.net/inventory/info/On1U52/

Jeszcze mam kilka pytań, gdyby dołożyć troszkę do grafiki to do, której najlepiej o ile w ogóle ma to sens ?

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB GDDR5 [LINK]
Asus Radeon RX 470 4GB GDDR5  [LINK]
Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5 [LINK]

[Porównanie]

 

Kolejne pytanie, gdybym mógł jeszcze więcej wydać na grafikę, to co z [TEJ] półki cenowej? Oraz czy to jest warte kolejnych 100-150zł?

Karta graficzna MSI Radeon RX 470 GAMING X 8GB GDDR5

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 4GB GDDR5

Karta graficzna Asus Radeon RX 480 Dual O4G 4GB GDDR5

 

I ostatnie pytanie bardzie ogóle. Czy zakrzywiony monitor to coś wartego uwagi ?

Drobiazg.

Zestaw można brać cały z morele. Grafikę, jeżeli bym znalazł w innym sklepie i by się kalkulowało, to stamtąd bym brał.

Np. tego Gigabyte masz taniej w x-kom. Do sprawdzania cen polecam cenowarkę.

Obecnie sytuacja ma się tak, że brałbym Asusa Strix 470 4GB z komputronika i sprzedał kod na Hitmana za ~100 zł. MSI Gaming to najlepsza konstrukcja, najcichsza, najbardziej kulturalne chłodzenie.

Jeżeli brać 480 to już z 8GB lub po prostu 1060 6GB.  

8GB na 470, jako że są to wolniejsze pamięci niż na 480, to sprawa dyskusyjna. Artykuł - wnioski pozostawiam do wyciągnięcia samemu. Na pewno gry są coraz bardziej pamięciożerne (mowa o VRAM).

 

Ja nie jestem fanem krzywulców, jednak jeżeli ktoś lubi, to jak najbardziej, aczkolwiek taki monitor powinien mieć odpowiednią przekątną, aby cecha miała sens.

Jeśli chodzi o Radeony RX470/RX480 to najlepsze chłodzenie ma MSI - jest wydajne i bardzo ciche, co nie znaczy, że innych nie warto brać (link dla porównania). Co do zakrzywionego ekranu - sporo osób poleca, ale to też zależy do czego. W przypadku gier i filmów może się to sprawdzić, natomiast grafik z pewnością by się na taki nie zdecydował - prosta linia będzie wyglądać na krzywą :slight_smile:

 

Jeśli chodzi o monitory to mam wcześniejszą rewizję X2483HSU-B1, która według producenta różni się tym, że jest minimalnie większa (pełne 24", to co obecnie jest w sklepach ma 23.8") oraz tym, że pierwsza rewizja ma grubsze ramki. Właściwości matrycy są rzekomo takie same. No i szczerze mówiąc ja jestem z tego monitora zadowolony, do filmów bardzo fajny, dobra czerń, ładne kolory :wink:

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

A gdybym odłożył kupno monitora i dołożył do karty to lepiej

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-974854/ MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB

czy ?

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-oc-v1-6gb-gddr5-192-bit-2xhdmi-dvi-2xdp-box-gtx-1060-armor-6g-ocv1-1017688/ MSI GeForce GTX 1060 OC V1 6GB

Wez tego Geforca bo ma niższe zużycie prądu co sie przekłada na niższe temperatury w obudowie i hałas generowany przez wiatraki.

Na teraz i do gier z DX11 lepszy będzie GTX 1060. RX 480 zyskuje przewagę w DX12 no i zazwyczaj Radeony lepiej znoszą próbę czasu jeśli chodzi o nowsze gry.