Co sądzicie o tym komputerze? (część 2)

Witam. Co sądzicie o tym komputerze? : https://www.x-kom.pl/p/546702-desktop-shiru-7200x-i3-9100f-8gb-1201tb-w10x-rx570.html#Specyfikacja. Mam zamiar kupić gotowca z systemem za ok. 2700 zł. Jeśli macie jakieś lepsze propozycje proszę podsyłać linki. Dziękuje :wink: (CEL KOMPUTERA : DO GIER)

Moda na gotowce wraca w 2020 roku ??

Nie wiem, ale szukam jakiegoś kompa w tej cenie :laughing: EDIT: Jeśli nie gotowiec to może być jakiś zestaw (tylko na x-kom’ie)

  • Intel Core i3-9100F
  • 8 GB RAM
  • AMD Radeon RX 570

Chcesz na tym kompie grać na wysokich w gry do 2018 roku ?

Widziałem gorsze na Allegro, spokojnie można było zaoszczędzić nieco na obudowie i ew. zasilacz 450 Silentium dać. Zamaist tego płyta z 4 slotami i 2x4 GB. Brak duala w grach na starcie masz -10% FPS.

Sam sens Intela pomijam. :wink:

A macie jakiś lepszy pomysł? Bo mamie trudno wytłumaczyć, że da się złożyć zestaw na x-kom’ie i dobrać opcję montażu :confused:

Daj Mamie ten link, niech przeczyta tutaj:
https://www.x-kom.pl/montaz

Komputer weź z morele, dodatnie karty nie jest sztuka. Najwyżej połamiesz tylko taki zatrzask blokujący kartę. Jak bawiłeś się klockami Lego, to dasz radę. :wink:

Nie będę już nic zamawiał z tego morele. Dla mnie to jest jakaś tragedia. Obsługa nie odpowiada w ciągu 2h. Jeszcze ta sytuacja z kartą… Mam taki zestaw z x-komu, mama się jeszcze zastanawia (ale raczej się zgodzi) : https://www.x-kom.pl/lista/wzku5lqrw. Mam jeszcze 200 zł budżetu, ale nie wiem czy coś zmieniać. Jeśli macie jakieś propozycje, proszę pisać.

Zamień procesor na lepszą grafikę i połącz z Athlonem 3000G, dodatkowo RAM weź wolniejszy i tańszy na 2667. W większosć gier będziesz miał lepsze ustawienia i grafike niż na 2400G, problem bedzie tylko w tych mocno procesorowych… Jak zostanie kilka złotych, to rozważ mocniejsze chłodzenie i delikatne OC procka, wtedy bottlneck prawie zlikwidujesz. To stosunkowo proste i bezpieczne (z umiarem!). 2400G lepsze jest o ile w ciągu kilku miesięcy chcesz dołożyć kartę za kolejny 1000 pln typu GT 1660.


Hmm… podoba mi się ten pomysł. Obejrzę benchmark i jeszcze się spytam mamy. EDIT: Mama zrozumiała :smiley:. Zgadza się na taką cenę… tylko się jeszcze trochę martwię o procesor… Podoła w CS GO i innych grach? Nie będzie to dla niego OverKill (jeśli to dobrze nazywam).

Pooglądaj benchmarki, ale tak w skrócie: czasami będzie, szczególnie w RTS lub “Open Worldsach”. W BF, Kingdom Deliverance, czy Metro Exodus karta będzie ograniczana. Tylko na połączeniu Athlona3000G i RX570 zagrasz płynnie w Wiedźmina na FHD i średnio-wysokich, na Ryzenie 2400G zagrasz na 720p i najniższych w 35 FPS. O Metro Exodus na Vedze zintegrowanej możesz zapomnieć całkowicie. :wink:

Normalnie poleciłbym raczej Ryzena 1200, on już by spokojnie dał radę, ale po 200 zł sa tylko na Allegro, a Ty sam nie chcesz składać… trzeba więc isc na lekki kompromis.

Ok, bardzo ci dziękuję. Brawa dla tego pana :laughing:

… nie zapomnij tylko zmienić RAM na 2x4 2666 CL 15 lub 16 (a jak starczy do limitu ceny i 16 GB wrzuć). Athlon nie wspiera 3000 a szkoda zaczynać przygodę z nowym sprzętem od problemów i zabawy. :wink: Jak dostaniesz gotowy, to dla pewności wyłącz też/zmniejsz ram do 8 MB integrze, automatycznie może 1 GB zabrać.