Co sądzicie o tym komputerze i co można w nim zmienić w tym przedziale cenowym?

Witam.
Zastanawiam się co z NOWYCH części można złożyć w przedziale do 1600zł mi udało się takie coś
Płyta Główna: Gigabyte B450M S2H
Procesor: AMD Ryzen 3 1300X
Karta Graficzna: Palit GeForce GTX 1050 2GB
RAM : GOODRAM IRDM X 8GB [1x8GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM]
SSD : Silicon Power A55 256GB
Zasilacz: Cooler Master Elite V3 500W
Obudowa: SilentiumPC Brutus M10 Pure Black

Podajcie swoje propozycje i co ewentualnie można zmienić za te ok 1600zł

Kurcze, przepraszam, ze to powiem, ale okradnij Babcie na 400 zł / poczekaj 4 miesiące lub pzremećz się na integrze 2400G do zakupu lepszej grafiki :wink:

Procesor jest tani, ale relatywnie słaby, za rok, dwa stwierdzisz, ze za słaby i do wymiany. To samo karta graficzna.

Wszystko inne ujdzie, ale potrzebowałbyś o 150 zł droższego procka 4 rdzenie / 8 wątków (chyba Ryzen 1400miał już)
i o ok 150zł droższej karty graficznej rx 570 4gb LUB rezygnujesz chwilowo z grafiki i bierzesz 2400g z integrą (ona daje radę do gier w low, da też rade jako procek z kartami pokroju rx 570 bo do gier tego byś minimum potrzebował :wink:

Zakup tego komputera nie jest tragiczny, pograsz, ale oszczędność tych 300-400 zł będzie Cię drogo kosztowała w perspektywie roku-dwóch :wink:

Ja gram bardziej w “indyki” zniż jakieś fps akcje czy Wiedźmina.
W sumie gry, które będą miały jakąś lepszą grafikę to Far Cry 5 / Primal i Assassin Creed
jako iż aktualnie mam słabszy (i to o wiele) sprzęt przyzwyczaiłem się do “niszowych” gier.
(wiem ze seria FC i AC nie są niszowe ale nimi się zainteresowałem z racji iż mam ps3 i są tam “starsze” odsłony tych serii).
Więc nie wiem czy nie lepiej by mi było zainwestować nawet w 5 2600x i jechać na integrze ?

na integrze Intela:)? Niiii;)
Do indyków 2400/3400G będzie OK (płyta z 4 bankami na ram i 2x4GB 3000), coś nowszego na minimalnych tez ruszy.
Ogólnie skłaniałbym się w stronę tego rozwiązania, nie bedzi na dzień zakupu równie wydajne jak Twoje, ale z mozliwoscia solidnej rozbudowy o kartę…

Herezje, już Tworzę rakietę.


Po dodaniu do koszyka i aktywowania kodu “last-minute” zestaw kosztuje 1623 zł.
Jeśli jednak miał byś 1733 zł to kup z 1500x z tym samym kodem i masz gotowego kompa na parę lat.

1 polubienie

To by było najlepsze :wink: Ryzen 1500 ma 8 wątków i to jego główna zaleta względem 1300 i i3 intela, 570 zaś 1050 Twoją zjada na śniadanie, a na kolację drugą je (wieksza wydajność obliczeń + więcej pamięci-> wższe detale)

No można dorzucić do tej szybszej grafiki + z kodem last-minute za 649 zł

A jakbym zrobił tak że AMD Ryzen 5 2400G ASRock B450M-HDV ADATA XPG Gammix D10 8GB [1x8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM]
i używaną kartę graficzną np gtx 1060 lub rx 390x ? (znalazłem po taniości w dobrej jakości )

… jak bierzesz grafikę i jesteś pewien, że nie pójdzie to starczy 1400/1500 - tu dopłacasz 100 za integrę;-)

jeżeli nie planujesz rozbudowy do 2x8 to bierz 2x4 i 3000, 3200 raczej nie obsłuży Ryzen (daje radę zwykle z 2933)

Dobra jakość =//= niska cena.
Osobiście odradzam rx 390 (starsza i żre waty jak smok), jeżeli już to gt 1060… na gwarancji sklepowej i tanio, jak nie -> rx 570 serio lepiej wyjdzie, choćby za ten dodatkowy 1 gb pamięci :wink:

Co ty na to ryzen 5 1500x rx 570 (używany) HyperX Predator RGB 8GB [1x8GB 2933MHz DDR4 CL15 XMP DIMM] .

Procek 1400/1500 możesz brać używany jeżeli znajdziesz, tylko nie o niego chodzi :wink:
Radeona 570, bym bardzo uważał, masz dużą szanse na kartę z koparki z gwarancją rozruchową od Janusza Biznesu :wink:
Jeżeli cena będzie dobra i ma kilka miesięcy regularnej sklepowej/producenta, to możesz myśleć :wink:

Ogólnie, uwzgleniając gry i kilka lat, to procesory 4 wątkowe już odchodzą w niebyt, a karty słabsze od 570 za nieco niższą cenę zapewniają znacznie mniej wydajności.

Moja Rada: jeżeli chodzi o dopięcie budżetu możesz poszperać po różnych sklepach na promocje popolować i zamówić np. z trzech, zawsze 50 zł lub stówka lepiej :wink:

Procka nie chcę używanego tylko kartę graficzną i zastanawiam się jednak nad nvidią 4gb 960
(a jakby tak jeszcze ryzena 7 1700 ? )

Szansa na uwalony używany procek jest bliska dostaniu cegłą w głowę na łące, niesprawna karta to jak wdepniecie na krowią lub psią minę na tejże łące :wink:

Bez gwarancji dostaniesz, pewnie mocno przechodzoną i nie dawaj wiary w zapewnienia o “mega wydajności”, to już złom na poziomie 1050ti.

Programujesz? Tworzysz profesjonalna grafikę 3d? Nie, to na Chomika Ci 8 rdzeni i 16 wątków :wink:
Zazwyczaj w zestawy z rx 580/1070 lub podobnymi pakuje się Ryzena 2600/1600 z 6 rdzeniami ii 12 watkami :wink:
Bierz co chcesz, ja Ci starałem się wyjaśnić, ale zaczynasz lecieć z jednej skrajności w druga :wink:
Na zakończenie: Pancia dał Ci naprawdę najlepszy set w tej cenie, no może z tym o klase lepszym prockiem tylko :wink:

Na cokolwiek nie postawisz, to pamietaj, że przy: procesorze, płycie głównej, RAMie i obudowie nie ma większego znaczenia czy nowe czy używane. Kupowanie jednak używanych: dysku, karty graficznej i zasilacza to tylko i wyłącznie ryzyko dla Twojego portfela.