Co sądzicie o tym zasilaczu?

Witam

Tak myślę nad zmianą zasilacza bo ten co mam to aż strach zwiększać napięcie i hałas jest bardzo duży. Przeglądam oferty na allegro i znalazłem jedną ciekawą ofertę a mianowicie ten zasilacz. Trochę się przestraszyłem ceny, ale te 0 db strasznie kusi. Czy ktoś miał do czynienia z tymi zasilaczami?

Pozdrawiam

Bardzo dobry zasilacz i baaardzo cichy za sprawą dużego wolnoobrotowego wentylatora. Ale nie 0db bo by musiał mieć chłodzenie pasywne a ma aktywne.

Ja bym jednak obstawiał przy którymś z ToPower/tagan/BeQuite/Chieftec :stuck_out_tongue:

Dokładnie nie pamiętam czy to ta wer, ale chyba pod obciążeniem gubi napięcie na +12.

Jak coś cichego to Seasonic, BeQuiet.

Podaj kofing kompa.

z tym 0db to jest tak jeśli nie jest on bardzo obciążony (w tym również przegrzany) wtedy ten wolnoobrotowy cooler wyłącza się całkowicie i tak jak zapewnia producent jest 0 db :slight_smile: Jeśli się nagrzeje wtedy automatycznie się uruchamia i raczej 0 db jest niemożliwe :wink:

bionicman:

Fracha ma odpowiedź na twoje pytanie

Błażej:

Dlaczego? Puściłem puste słowa bez żadnego uzasadnienia

Tobi:

W aukcji pisze, że poprzednia wersja posiadała taką wadę z tej została usunięta

Mój komputer to:

Intel Pentium 4

512 mb ram

Radeon 91250

2x dysk twardy

Zestaw kompletuje do jak najcichszej pracy przy dużym i małym obciążeniu i dlatego przyda się te automatyczne wyłączanie i włączanie wentylatorka, procesor już chłodzi ten wentylator z zamkniętym obiegem powietrza (tunel powietrzny więc nie bierze zimnego z obudowy ani nie wydziela zbyt dużo ciepła oprócz “promieniowania” heatpeapów) do tego dwa razy te te 120 mm wentylatory jeden wydmuchujący drugi wdmuchujący. Niestety przy dużym stresie wentylator robi się zabójczo głośny, że słyszę go przez słuchawki…

Na twój zestaw spokojnie wystarczy Szef 450W

Ale mi tutaj już nie chodzi o moc tylko o głośność, 30 W to nie dużo…

Nie tylko to jest ważne.

Szefy, BeQuite nie są głośne.

Lepiej mieć coś lepszego. Tak jak mówiłem. Szef 450W - 200zł . Więcej nie potrzeba.

No to Błażej podaj przykład.

?

Wchodzisz na znak.pl i szukasz zasilacza z podanych wyżej firm.

Takie trudne?

ja mam Fortrona 450w i powiem ze za takie pieniądze to świetny zasilacz i jest bardzo cichy gorąco polecam.

Z Chieftecami bywa różnie, czasami wieją niepotrzebnie za mocno.

Forton np. BlueStorm, Seasonic, BeQuite.