Co sądzicie o tym zasilaczu?

(Kosior6) #1

http://allegro.pl/item179532636_fortron ... oclaw.html

Zasilacz ten ma ciągnąć komp o takich parametrach:

Duron 1Ghz

Jetway v.266B

WD Caviar 80 Gb 7200obr/min

Riva32MB M64 TNT2

Lg Jakaś tam nagrywarka DVD

Jakiś zwykły napęd CD (piszę jakiś bo to stary sprzęt ale potrzebny)

Kieszeń na dysk i czasami w tej kieszenie staruśki dysk Samsung SV1022D.

Dodatkowy kontroler USB 2.0 pod PCI

No i to by bylo chyba na tyle, a no i jeszcze floop.

Czy ten zasilacz bedzie do tego wystarczający, a no i czy jest cichy jeśli ktos wie :smiley:

Z góry dzięki za odp.

Wesołych Świąt :smiley: :spoko:

(Ferdek31) #2

na pewno do Twojej konfiguracji wystarczy, cichy powinien być bo wszystkie z jednym wiatrakiem 12 cm są ciche / chyba że na łożyskach coś będzie nie tak tzn. ślizgowe /, tylko ta gwarancja nie za długa, no i na przyszłość gdybyś chciał zmienić płyte na nową nie ma on 24 pin ATX i wtyczek do zasilania SATA / weź przejściówkę jak dają /, ale na dzisiaj na pewno Ci wystarczy.

(D@widoS) #3

350 wystarczy 8)

(Kosior6) #4

Heh wiem, ale wrazie co wolę mocniejszy a to tylko 15 zł różnicy :smiley:

Aha i jeszcze jedno, na hardzie sie nie znam dlatego wolę się dopytać :smiley:

Coś czytałem o tych liniach +12v czy coś takiego i wszędzie piszą że tam coś może nie pasować itp.(nie chodzi o mnie ale czesto piszą że coś może nie być tak więc tak pytam, czy to będzie dobre :d )

Aha i jeszcze jedno mam taką chorą obudowę, że zasilacz się do niej nie zmieści. Czy może stać na górnej blasze obudowy ??

(D@widoS) #5

Tak.

(Ferdek31) #6

na górnej obudowie zawsze może stać jeśli tylko kable dostaną do gniazd, a 12V to standardowy moleX 4-pinowy od lat stosowany i wszystko musi pasować, chyba, że chodzi o wtyczkę Pentium, ale ten zasilacz ją ma, a Tobie w tej konfiguracji nie jest potrzebna do niczego.

(Michal Kolatek) #7

Jeśli będziesz zmieniał sprzęt np coś na Athlonach 64 to zmiana zasilacza będzie konieczna ten ma 15A na +12 (nowe kompy ciągną gł z tej linii), Twój komp pobiera z +5, ten FSP ma mocną +5V 40A.

(Kosior6) #8

Czy to dobrze ??

Bo chyba zamawiam :smiley:

(Jinx83) #9

Twój komputer ciągnie głównie z linii +5V a taką mocną ma Fortron 400

Fortron 350W ma mocniejszą linie +12V - lepszą do nowych kompów - a słabszą +5V.

(enjoypoznan) #10

Możesz śmiało zamawiac. :wink:

(Kosior6) #11

Już zamówiony :smiley:

Na piątek ma być :smiley: