Co sądzicie o windows 8

Tak jak w nazwie tematu co kto o nim sądzi warto go używać ?

Już wiele opinii w internecie krąży o tym systemie, równie wiele pozytywnych, jak i negatywnych.

W moim odczuciu o dobry system, chociaż pewne aspekty wciąż wymagają dopracowania.

mhm rozumiem bo ciekawi mnie czy nie straciłbym na wydajności w grach bo kafelki aż tak bardzo mnie nie odstraszają a zawsze można dodac sobie pasek ;d

Jeśli używasz Win 7 (wnioskuję z opisu) to działa podobnie, jeśli nie troszkę szybciej. W grach różnicy nie odczujesz.

Windows 8 jest szybszy od Windows 7 zauważalnie(tak było u mnie). Jedynym powodem dla którego ludzie nie przepadają za nim jest jego interfejs ale i do niego da się przyzwyczaić :slight_smile:

bardzo fajny na tablet, albo na dotykowy lapek, a tak to zdecydowanie wystarczy windows 7 :slight_smile:

Windows 8 to wg mnie bardzo dobry system porównując do startu wcześniejszych wersji Windy.

  • Sporo szybszy od Visty i 7 , szczególnie widać to na starszych kompach

  • bardzo dobry wbudowany antywirus na bazie windows defendera, lepszy wg mnie od niejednego płatnego rozwiązania

  • niestety kompatybilność z wieloma urządzeniami zewnętrznymi starszego typu to nadal spory problem.

Metro UI to nie jest jedyny powód ale sam wygląd systemu jest mocno okrojony w porównaniu do 7 czy Vista.

ee przesadzacie… ja używam 8 i jestem zadowolony, wygląd fajny, menu start wygodniejsze niż we wcześniejszych windach, sam system szybszy od poprzedników, na brak przycisku start nie reaguje bo i mi się podoba jego brak. A się nie patrzy na wygląd tylko na działalność! jedyne co jest do dopracowania to aplikacje modern ui które mają WIELKIE bugi, ale i tak prawie wcale ich nie używam. Ogółem system bardzo godny polecenia, raczej najlepszy jakiego używam, żadnych problemów nic nie ma :slight_smile:

StarterX4 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do mnie ta wersja na komputerze nie przemawia. Na smartphone jak najbardziej, tablet też, ale laptop? Jakoś nie przekonuje mnie to. Nawet z plusem za szybkość.

O Windowsie 8 za dużo powiedzieć od siebie nie mogę, ale słyszałem tylko negatywne opinie. Jego funkcjonalność nie wypada tak dobrze jak przy 7 i dodatkowo zdarzają się ścinki systemu. Jedyną zaletą jest możliwość pracy na ekranie dotykowym, nie wiem czy we wcześniejszych wersjach również można. Nigdy o tym nie słyszałem.

Ciekawe gdzie? Nie mam zamiaru bronić Win 8 - ale mogę powiedzieć kilka plusów względem 7:

  • na pewno jest odrobinę szybszy niż 7

  • metro nie jest takie złe, szczególnie jeśli ktoś wykorzystuje Win tylko jako konsola do gier

  • w końcu Win gdzie nie trzeba instalować antywirusa :slight_smile: , wbudowany MSE radzi sobie całkiem dobrze, dużo lepiej niż na 7 gdzie zdarza mu się przepuścić różne świństwa.