Co sądzicie o Windows XP SP2?

To trzeba go było poprawnie zainstalować a nie zawalać winę na Sp2. Piszę to już kturyś raz. Sp2 jest ok tylko trzeba umieć się posługiwać oprogramowaniem. :smiley:

W tym problem że byłą to wina oprogramowania, które w momencie instalacji nie kolidowało ze sobą.

No bo pierwszą żeczą którą robimy po instalacji sp2 jest update oprogramowania do wersji zgodnej z sp2. :smiley:

Chyba raczej kolidowało a nie “nie kolidowało” :smiley:

BTW

Nieco informacji o konfliktach softu z SP2: http://xp.net.pl/art/xpsp2_porady.html

Rowniez polecam Windows XP + SP2 + all updates !

Zadnych problemow nie mialem i nie mam.

P.S

Zalecane jest zainstalowanie SP2 na czysty system (czyli prosto po instalacji Windowsa przed instalacja wszystkich innych programow) - ja tak nie instalowalem i mi dziala wszystko poprawnie ale jak ktos ma problemy to moze powinien zrobic reinstall i na czystym systemie zainstalowac SP2.

P.S 2

Warto tez zaktualizowac orogramowanie do nowszych wersji.

Jednak na "zapełnionym kompie SP2 też sie dobrze instaluje :wink:

Najlepiej to instalować XP zintegrowany z SP2 na partycje swieżo sformatownaną,ale to tak na marginesie.

Tyle już było o tym napisane,że szkoda pisać,zasda jest taka kto chce niech instaluje,ja osobiście dalej pracuje na SP1 + 3 poprawki i wszystko śmiga ładnie,na innym kompie mam SP2 i też śmiga ładnie i ja osobiście nie widze wielkiej różnicy w działaniu,jak się umie zrobić to porządnie.

SP2 nie jest żadnym panaceum na kompa,to kolejna poprawka do poprawki.

Bardziej bym się skupił na programach pomocniczych,typu porządny antywirus,firewal,przeglądarka internetu i inne,które faktycznie się przydają i są pomocne dla użytkownika.

To tyle po raz kolejny.

Rzeczywiście najlepsza opcja !

Tak zainstalowałem… !!

Pozdro… !!

Cześć Wszystkim Forumowiczom! :slight_smile:

Jeśli chodzi o SP2 - właśnie dlatego, że po instalacji niektóre programy (np. Nero) trzeba zaktualizować można zaliczyć na jego niekorzyść. Prócz tego ten “nieszczęsny” tzw. “firewall” - jest bo jest, lecz inne oprogramowanie tego typu (np. darmowy Jetico Firwall) sprawdza się lepiej ponieważ: naprawdę blokuje ruch w obu kierunkach, a jest przejrzyste i przyjazne w konfiugracji - czyli ma to, czgo M$ nie udało się osiągnąć. Zarządzanie sieciami bezprzewodowymi - poprostu maskra nawet dla niepoczątkującego użytkownika sieci. Zagmatwane w używaniu i niedopracowane - widoczne obniżenie wartości siły sygnału nadajnika oraz stwarznie sztucznych problemów przy logowaniu sie do sieci z nieaktywnym porotokołem WEP. Pół biedy jak producent dostarcza z kartą swoje oprogramownie, np. D-Link (IMO wzorcowy program do obsługi karty i sieci WiFi) można wył. i używać tego softu ale w przeciwnym przypadku raczej nie jest wesoło.

Windows XP + SP1 to naprawdę przyjemny system - “śmiga” nawet na celku 400 z 256 RAMu, zaś niestety SP2 robi z tego systemu środowisko mało przyjemne i tak po prawdzie nie wprowadza niczego odkrywczego dla czego warto by go instalować.

Jeżeli chodz o windows xp to powiem krótko jest super , sp2 także jest super.

Ja oceniam dodatek SP2 pozytywnie pomimo kilku niewątpliwych jego wad, o których było już wyżej. Jednakże dołożę jeszcze jedną. Mianowicie jeśli ktoś z Was miał sposobność korzystania z portu Bluetooth pod WIN XP SP2, to wie, że nie jest to wcale nic przyjemnego. Powodem tego jest, że system nie pozwala na wgrywanie sterowników do tego urządzenia zastępując je własnym - referencyjnym. Jego wadę jest to, że trzeba się nieźle naklikać zanim prześle się jakiś plik z/do kompa. W wielu sterownikach zewnętrznych natomiast proces jest o wiele szybszy i prostszy.

Kasuję treści nie wnoszące nic nowego do tematu wątku.

Coś musisz mieć skopane w sytemie

Ja ma windows xp +Sp 2 i zainstalowane ! bez problemu

http://img232.exs.cx/img232/6403/wq2xy.jpg

Pozdro

A ja mam taką “paczkę” pytań o sp2:

  1. Czy z moim kompem warto instalować?-Duron 1200 256 ramu

  2. Biorąc pod uwagę że miałem już chwilowo sp2-czy to normalne że nie mogę się połączyć z netem nawet przez IE? Pisze że strona nie może być wyświetlona.

  3. Czemu po aktualizacji nortona 2005 pod sp2 padły mi wszystkie komunikatory? :o przy odpalaniu ich pojawiały się jakieś dziwne błędy…

To na tyle i dzięki z góry za odpowiedź.

Nie powinno być problemów. :smiley:

Nie normalne. Zapewne trzeba było sknfigurować połączenie internetowe.

to już jest zastanawiające. Może Norton blokował połaczenia. Lub miałeś włączoną zaporę Windowsa XP. Ona po instalacji jest domyślnie włączona.

No ok zainstalowałem znowu sp2 :smiley: Teraz necik hula ale tylko pod Firefoxem bo pod IE dalej nie chce :smiley: Olewam IE :smiley: I właśnie do nortona mam pytanie. po zainstalowaniu sp2 i pierwszym uruchomieniu nortona ten oto norton pyta czy ma zamiast zapory sp2 wyświetlać komunikaty przez Internet Worm Protection(nie pamietam dokładnie treści ale to było coś takiego). Zawsze ufając firmie Symantec :smiley: włączyłem to. Czy to było dobre posunięcie czy może lepiej zdać się na zaporę? Zresztą w centrum bezpieczeństwa pisze że zapora jest włączona(z komunikatem że worm potection działa) a w jej ustawieniach jest wyłączona :? Czy tak ma być?

Tak. Norton zapytał czy ma wyłaczyć Zapore. A w Panelu działa bo pokazuje Nortona jako firewalla. Co do nata pod IE to musisz miec coś źle skonfigurowane. 8)

Dzięki serdeczne. I jeszcze jedno drobne zapytanie czy w tej sytuacji jeśli zainstaluję kerio firewall to nie bedzie on się “gryzł” z nortonem bądź zaporą? Po tym miałbym sp2 nortona ad-aware kerio i czułbym się w miarę bezpieczny :smiley:

będzie się gryzł z zapora ściągnij sobie sygate firewall dobry i może działać razem z zaporą z sp2

Z zaporą nie bo jest wyłaczona. Zrozumiałem wcześniej że masz Nortona Firewalla Czyli NIS. A to juest antyvirus tak???

kerio będzie się gryzł niby dlaczego. Coś tu kręcisz. :o