Co sądzicie o zbieraniu truskawek w Niemczech?


(S P I D E Y) #1

Witam!

Pomyślałem, że chętnie pojechałbym w czasie wakacji dorobić na samochód. Jest kilka stron które oferują pracę w niemczech - zbieranie truskawek.

Oferują 60 centów za kg i podobno średnio jedna osoba zbiera 90kg truskawek dziennie (praca od 4:00 - 16:00) wychodzi 54 euro za dzień - zakwaterowanie i wyzywienie no to 40+ więc to jest bardzo dobra kasa, za miesiąc można zarobić nawet 6tys. zł Może ktoś pracował w niemczech przy zbieraniu truskawek i mógłby powiedzieć jakie są warunki pracy itd.


(MaRa) #2

Dasz radę przez miesiąc zbierać truskawki od 4 do 16?

Tak na oko, to one rosną dosyć nisko, przy samej ziemi. Może zbieranie nie wymaga siły, ale trzeba się zwinąć w kłębek.


(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #3

Ja byłem na paru takich wyjazdach,podobnie jak ty pojechałem dorobić sobie na wakacje:):):).Dam ci dobrą radę

zanim pojedziesz zrób rozeznanie tu(forum o pracy)

http://www.forum.oszukany.pl/index.php? ... fc04b4e520

założ temat ,sprawdz czy ta firma jest solidna i td


(Luxor) #4

Nie polecam, chora robota... Chyba, że ktoś jest robotem. A to, że można zarobić 6k zł to też bierz trochę ze ścięciem, bo każdy potrafi dużo mówić, pisać . Może w młodości wytrzymasz, ale potem człowiek ma przyśpieszony proces "gnicia" :smiley: . Oczywiście, więcej niż w Polsce się na tym zarabia, jednakże to przypomina trochę niewolnictwo... W Polsce też są sposoby na zarobienie :stuck_out_tongue: . Ale nie ma co, widać, że jesteś porządniejszy polak i myślisz o pracy, a nie jak reszta hehe.


(Danielm86) #5

Można. Jak będziesz pracował 24 na dobę jak kombajn. Na truskawkach teraz nie napłacą, z powodu Bułgarów itd. W tamtym roku byłem ze znajomymi to średnio wyszło 1000 Euro na miesiąc na umowie. Najlepszy zarobek jest przy zbiorze szparagów. Ale to ciężka i brudna robota.

A i uważaj na obozy pracy (jak by nie patrzeć praca w Niemczech to i tak obóz pracy)


(Luxor) #6

1000 EURO na umowie, tzn 700 EURO na rękę, czyli 2800zł ?


(S P I D E Y) #7

Tak właśnie myślałem bo to żmudna i ciężka praca, a czy w polsce jest praca tylko na wakacje, oczywiście wyłączając ulotki gdzie można zarobić ponad 1,5tys. na miesiąc może zrywanie jabłek. Na pewno mniej męczące od truskawek, albo wiśnie... Acha i to ma być praca dla nieletniego, czytałem trochę o tym i wiem, że właśnie na zbieranie plonów można zatrudnić osobę od 16-18 roku życia tylko wiadomo płaci się mniej niż dorosłemu, choć trochę mnie to dziwi bo zazwyczaj młode osoby przy pracach fizycznych są o wiele bardziej wydatne niż ci po 30 :PP


(Luxor) #8

Poszukaj w jakimś sklepie/magazynie pracy, tylko, że na czarno (nielegalnie) i umów się tak, że tylko na wakacje.