Co sądzisz o tym aparacie..?

Co o tym sadzicie! zależy mi zeby była dosyć dobra jakość przy robieniu odbitek…??

TU

Całkiem ciekawy. :?

Warto jednak, byś przejrzał strony o specjalnej dla tych rzeczy tematyce, przeszukał fora:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=24441

szukasz kamery czy aparatu?

Jesli aparatu to zapomnij o tym “wynalazku”

Jesli ktos sprzedaje aparat i podpiera sie tym ,ze moze sluzyc on jako kamerka,to jest to zwykle naciaganie

:smiley:

do czego chcesz go używać ??

jeśli do zdjęć - daruj sobie

jako kamerę internetową - po ci aparat jako kamera ??

przy tej rozdzielczości możesz “drukować znaczki pocztowe”

przyzwoite minimum to 4 mln pikseli

nie ma sensu wywalać kasy na niego

szukam tylko i wyłącznie aparatu! kamerka nie bedzie mi słuzyc…

maks rozdzielczośc to 2048x1536

inaczej - ile kasy chcesz wydać ??

nie wiem! pytam o ten!

dostałeś odpowiedź - daj se spokuj z nim

odradzam zdecydowanie :slight_smile:

Musisz wiedzieć jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup.

Wtedy będzie można czegoś poszukać…

Daruj sobie ten badziew!! :shock: Żeby kupić dobrą cyfrówkę musisz mieć minimum 800-1000 zł. Powiec ile kasy chcess przeznaczć to Ci doradzimy. Ten odpada na 100% :smiley:

nie polecam aparatow z matryca interpolowana gdyz fotki sa w niskiej jakosci :smiley: ze swojej strony polecam aparat kodak CX7300 obsluguje karty SD i MMC max.256MB mozliwosc krecenia filmow bez dzwieku matryca 3Mpix czyli taka jaka potrzebujesz :slight_smile: cena do400zł

nie żartuj sobie. do czego Mu 4MP?!

jak zrobi dobre zdjęcie to z 2MP spokojnie wywoła 9x13

a już 3MP to max na 10x15

powinienes wiedzieć, ze im większa matryca tym większy problem, bo zaraz karta pamięci będzie za mała, a za chwile skończy się miejsce na dysku. do tego trzeba w miare szybkiego aparatu bo nawet przeglądanie na LCD może być kłopotliwe, ciągłe robienie zdjęć też problem, bo cyfrak takie wielkie fotki musi zapisać na karcie.

KURCZOK

jezeli chodzi o taki aparat to jest tak…

kiedyś zaczynałem od czegoś takiego.

trust się nazywał. zdjęcia wychodziły całkiem ładnie, nagrywał video z dźwiekiem, opcja kamery internetowej też zdawała egzamin

ale wszystko to na przeciętnym poziomie.

nie do końca jest tak.

zeby kupić dobrą cyfrówkę trzeba mieć 3-4 tysiące złotych a to dopiero początek.

“dobry” to określenie względne.

na początek taki uniwersalny pstrykacz w zupełności wystarczy.

za rok, dwa po bawisz się troche, kupisz coś, na czym mógbyś się rozwijac.

ale generalnie to musisz zdecydować do czego ma być ten aparat i ile chcesz wydać.

poczytaj może coś znajdziesz

http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=8384

raczej masz na mysli lustrzanke cyfrową?

Za te pieniadze mozna kupic własnie taki sprzet.A dobrą cyfrowke dostaniesz znacznie taniej.

Czy mam racje i czy nie mylisz rodzajow aparatow?

zgadza się mam na myśli lustrzankę cyfrową. ale dalej to jest sprzęt cyfrowy, więc nie myle rodzajów aparatów. co prawda wartość 4tys złotych jest wyolbrzymiona, ale “dobrą cyfrówkę” można rozumień w dwojaki sposób.

ja zaczynając zabawe z fotografią cyfrową zaczynałem od zabawki za 300zł, wydawało mi się wtedy ze robi naprawdę świetne zdjęcia. teraz mam “zabawkę” za ponad tysiąc złotych, okazuje się, że tamte poprzednie zdjęcia wcale nie były takie rewelacyjne.

apetyt rośnie w miare jedzenia, ale i potrzeby w raz ze wzrostem doświadczenia też będą rosły.

Jak dla mnie to ten aparat ma zdecydowanie za mało megapikseli :?

Obraz nie będzie za ciekawy, najlepiej wybieraj aparat z jak największą ilością MP oczywiście na ile pozwalają fundusze :wink:

badziewny ten aparat ale co więcej za tą cene

dlaczego upierasz się przy wielkości matrycy?

to na prawdę nie jest najwazniejsze.

bardziej bym pomyslał o optyce, to ona wpływa na jakość zdjęcia.

ilość MP nie wpłynie na jakość zdjęcia.

wielkość matrycy to tylko chwyt marketingowy

zwróciliście uwage, w reklamach ciągle mówi się tylko o zoom (nie mam nic do tego) i o wielkości matrycy (mówimy tu o ilości efetywnych pikseli- kwoli ścisłości)

dopiero małym druczkiem pisze jasność obiektywu, czas migawki sposób zapisu danych itd.

przez to wypracowało się w społeczeństwie (nie wiele na ten temat wiedzącym) pewne błędne przekonanie.

“wielkość matrycy ma świadczyć o jakości cyfrówki” -nic bardziej błędnego

może prostrzy przykład:

zestawy komputerowe:

świetny sprzęt, podaje się wypasione procesory, duże dyski, a RAM!? zostaje na końcu. zazwyczaj w standardzie 128MB

teraz reasumując: co Ci z mocnego procka klasy np P IV jak z 128ramu to ty nie zaszalejesz. podobnie jest z cyfrówkami duża matryca to chwyt reklamowy, dla potencjalnego urzydkowinika, kótry będzie robił foty i przechowywał je na dysku spokojnie 2MP (1600x1200) wystarczy. (to i tak więcej niż potrafi wyświetlić średniej klasy monitor)

jeżeli chcesz wywoływać zdjęcia 10x15 to 3PM w zupełności wystarczy.

no chyba że mówimy tu o odbitkach większych… ale to zupełnie inny temat

odbiegamy bardzo od tego tematu:

http://www.itpartner.pl/news/66790.html

To jest glowny temat.Dla mnie raz jeszcze —badziew! !!

rozmawiałem z Kurczokiem na GG i podałem mu linki czym ma się kierować przy wyborze aparatu - miedzy innymi też do problemów, które poruszył grzechoo

Do momentu, aż kurczok nie odpowie, nie ma sensu się spierać