Co się dziej z Chomikuj.pl?

Myślę, że podając adres www.chomikuj.pl nie namawiam nikogo, aby ściągnął akurat “pliki MP3 do ścieżki dźwiękowej chronionej licencją”, a w tym temacie chodzi tylko o działanie serwisu u konkretnej osoby, a podawany adres prowadzi tylko do jego strony głównej. Rozumiem ostrzeżenie za podanie linku do konkretnej, nielegalnej treści, ale ostrzeżenie za link do strony głównej byłoby dla mnie niezrozumiałe.

cytuję słowa moderatora

“Podałeś link do strony, gdzie bez problemu, bez żadnej rejestracji można pobrać pliki MP3 do ścieżki dźwiękowej chronionej licencją.”

Wedle tego uzasadnienia ci się należy już po podałeś link do takiej strony

Moim zdaniem serwis jest legalny, a użytkownicy udostępniają co chcą, a jeśli przyjąć ze serwis jest nie legalny bo umożliwia nie legalną wymianę to myślę ze najbardziej winny tu jest sam INTERNET bo to on umożliwia

Odpierając zarzuty ze internet to nie tylko zakazane treści , to tak samo na serwisie tym są tez legalne treści :smiley:

@tomek2k

Udało Ci się ustalić na czym polega problem i znaleźć jakieś rozwiązanie?

jeszcze nie, a masz jakieś sugestie?

Nie do końca. Pobiera opłaty za zwiększenie transferu, czyli zarabia na pobraniu umieszczonych w serwisie plikach. Dla mnie to jest paserstwo. Dodatkowo Chomikuj udostępnia mechanizm wyszukujący pliki, więc trudno tutaj zgodzić się z informacją, że o niczym nie wiedzą i nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczone pliki. Moim zdaniem to marnej jakości wybieg

A wracając do samego wątku - u mnie bez problemu strona Chomikuj się otwiera, więc najprawdopodobniej sugestia Kolegów, że jest jakaś blokada nałożona przez operatora ma sens

Nic z tego co napisałem wcześniej nie pomogło?

@MarS

Nikt nie działa charytatywnie, Allegro tez umożliwia sprzedaż na aukcji kradzionych przedmiotów.

Co do wyszukiwarki to największa strona piracka moim zdaniem to “google” dzięki niej bez problemu znajdę wszystko co chcę nie legalnego w sieci :stuck_out_tongue:

Co do wątku i blokady strony przez operatora, To @Tomek2k ma Neostradę i chyba raczej ten dostawca nie blokuje wybiorczo tej strony tylko u niego bo by wtedy u nikogo nie działała.

Co do bana od portalu wątpię, ale nech sprawdzi swoje konto u kogoś innego z innym dostawca netu

Najprawdopodobniej masz ustawiony automatyczny DNS spróbuj na przykład ustawić DNS google 8.8.8.8 i 8.8.4.4 :slight_smile:

Powodzenia

Myślę, że tutaj winny jest plik HOSTS. Podaj jego zawartość (plik znajduje się w katalogu C:\Windows\System32\drivers\etc).

Zobacz czy w pliku hosts (C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts)

Nie masz takiej linijki - 127.0.0.1 www.chomikuj.pl

Plik otwórz za pomocą notatnika.

Z ciekawości napisałem do boxu chomikuj.pl czekałem 7 dni na odpowiedź i o to co napisali.

Odpowiedź

Ale widzę że cisza w tym temacie od kilku dni to chyba coś się zmieniło

Założyciel tematu ma Neostradę, a neo Nie blokuje tej strony , no chyba ze wybiorczo

No to witam kolegę z problemem.

Sytuacja u mnie jest taka sama - chomikuj.pl , wykop.pl (nie odnaleziono strony - przez bramke proxy działa)

Korzystasz z routera czy z modemu tpsy?

@zychaczow

A próbowałeś skontaktować się w tej sprawie z jakimś konsultantem neostrady (jeśli wykluczyłeś już wszystkie inne możliwości poruszone w tym temacie)?

Otóż znalazłem rozwiązanie tego uciążliwego problemu:

cała trudność polega na przypisaniu dnsów w protokole ip na następujące:

8.8.4.4

4.4.4.4

Wszystkie strony typu ising.pl, chomikuj.pl, spryciarze.pl znów działają.

TPsa widocznie musiała coś pogrzebać w ustawieniach…

Dziwna sprawa. U mnie zarówno na DNS’ach TPSA jak i na OpenDNS a także tych od google wspomniane strony działają bez problemu.

Witam. Ja mam podobny problem ale u mnie przez opere nie chce się łączyć a przez explorer idzie.

Chomikuj znowu zdechło !

komunikat "502 - Web server received an invalid response while acting as a gateway or proxy server.

There is a problem with the page you are looking for, and it cannot be displayed. When the Web server (while acting as a gateway or proxy) contacted the upstream content server, it received an invalid response from the content server."

mam tak już od soboty 20110716

Z łącza Netii też sprawdzałem i to samo, nie działa. ?

Dodane 19.07.2011 (Wt) 9:09

Problem był nie z Chomikuj.pl lecz z ciasteczkami w przeglądarce OPERA.

Po usunięciu działa poprawnie.