Co się dziej z Chomikuj.pl?

Czy Wam działa chomik? Bo u mnie jakieś 3 dni jest amba, pozostałe wszystkie strony chodzą bez zarzutu, natomiast chomik zastrajkował, nie wiem czy to tak tylko u mnie?

U mnie wywala taki komunikat:

Nie odnaleziono serwera

Firefox nie może odnaleźć serwera www.chomikuj.pl.

* Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.

ww.example.com zamiast

www.example.com

* Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

* Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

A jak wymusić połączenie?

U mnie działa. Korzystasz z niewielkiej sieci? Może administrator zablokował stronę? Wpisz w konsoli komendę ping chomikuj.pl (w Windows: Start -> Uruchom, i tam w pole wpisywania), zobaczysz, czy odpowiada. Jak masz możliwość, sprawdź też pod inną przeglądarką.

po wpisaniu ping chomikuj.pl pojawia się tylko czarny ekran, sprawdzałem foxa i operę, oba sposoby zawodzą

Dodane 23.02.2011 (Śr) 22:23

explorer również nie odpowiada na wpisany adres

No to wycięli Ci chomika z DNSa ;).

Spróbuj z http://174.36.204.88

Wiadomo, ma się przecież pojawić czarny ekran, pytanie tylko, co jest w nim napisane? Zupełnie nic?

Możliwe, że ma to związek z siecią, do której należysz. Administrator może różne strony blokować, a chomikuj.pl może być blokowana ze względu na rozpowszechnianie pirackich materiałów (rzecz jasna nie tylko takie się tam znajdują).

czarny ekran i nic więcej. sieć jest moja domowa i tylko ja mam do niej dostęp, chyba, ktoś się włamał :frowning:

Dodane 23.02.2011 (Śr) 22:53

http://174.36.204.88 też nie działa :frowning:

Chyba się nie zrozumieliśmy, o co chodzi z tą siecią, ale mniejsza o to. To może tak: wejdź na stronę http://bramka.proxy.net.pl/ i poprzez bramkę proxy odwiedź stronę chomikuj.pl (pole Wpisz adres).

przez proxy.net poszło

Dodane 23.02.2011 (Śr) 23:23

co to oznacza?

Nie chodzi o sieć w Twoim domu, czy korzystasz z komputera sam, czy nie. Chodzi o to, skąd masz internet, u jakiego operatora. Czy jest to np. neostrada, czy mała, osiedlowa sieć. To istotne, bo w pierwszym przypadku nikt Ci nie zabrania wchodzić na taką czy inną stronę, ale już w małych sieciach, z góra setką klientów, operator może blokować różne rzeczy, chociaż powinno to być w regulaminie. W przypadku bramki proxy omijasz blokadę, bo z zewnątrz widać to tak, jakbyś łączył się z serwerem tej bramki, a ona już blokowana nie jest. Teraz pytanie, czemu akurat nie działa chomikuj.pl - czy inne strony przechowujące różne pliki od użytkowników także nie działają?

a miałeś tam jakieś pliki ? może dostałeś bana za nielegalne uploady ? … spróbuj wejść przez proxy a potem zalogować sie na własne konto jeśli takie masz

No niestety ale Neostrada tez blokuje strony :frowning: :frowning:

Możliwe, że blokuje, ale raczej nie chomikuj.pl, która prawa nie łamie (w końcu to dysk internetowy na własne pliki).

Tekst miesiąca :smiley:

A skorzystał ktoś z was z kompa u kolegów żeby napisać do boxu technicznego w tej sprawie?

mam neostradę, przez proxy poszła tylko strona główna i dalej zalogować się nie mogłem, konto mam normalne i opłacone jeszcze na rok, z innych komputerów korzystających z mojego rouyera też nie mogę się zalogować

Dodane 24.02.2011 (Cz) 19:22

niech ktoś pomoże, bo szlag mnie trafia! !!

217.98.20.195 8080

Zobacz przez te proxy, nie na wszystkich chce się logować.

Spróbuj wejść przez taką stronę: http://75.126.222.202/ (Adres IP serwera chomikuj.pl możesz sobie sprawdzać sam: Uruchom -> cmd -> nslookup chomikuj.pl)

Jeśli powyższy sposób nie zadziała to spróbuj wejść przez stronę: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www. … homikuj.pl (ale pod żadnym pozorem się nie loguj, tylko spróbuj otworzyć stronę). Jeśli ten sposób zadziała to będziesz musiał poprosić jakiegoś zaufanego kolegę, żeby postawił na swoim komputerze serwer proxy. Wówczas przez jego kompa będziesz się łączył z chomikuj.pl. Minus tego rozwiązania jest taki, że będziesz mógł się łączyć tylko wtedy, gdy kolega będzie miał włączony komputer i będziesz mu wtedy obciążał neta.

Jeśli konieczne będzie użycie serwera proxy to skontaktuj się z administratorem swojej sieci, czy zablokował Ci dostęp do chomikuj.pl, a jeśli tak to dlaczego. Jeśli administrator powie, że to nie jego sprawka to skontaktuj się z chomikuj.pl, czy zbanowali Twoje IP, bądź pulę adresów IP z Twojego rejonu, a jeśli tak to dlaczego.

EDIT:

Możesz także odpalić w wierszu poleceń taką komendę: tracert chomikuj.pl

Może uda Ci się zlokalizować, w którym momencie Twoje pakiety są blokowane przed przesyłaniem dalej.

ok dzięki! !!

Jak to dobrze, że zdążyłem, bo miesiąc się już kończy. :stuck_out_tongue_winking_eye: A tak na serio, to sam serwis prawa nie łamie, udostępniając miejsce na pliki. Prawo łamią użytkownicy, którzy zamieszczają materiały będące najczęściej chronione zapisem “rozpowszechnianie bez zgody zabronione”. A serwis zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane materiały, ale np. usuwa na wyraźne wskazanie, że dany plik jest tutaj nielegalnie, i nikt się go nie czepia. Rozwinięcie myśli do tekstu miesiąca wg Ciebie, amorek273. :wink:

Tylko dlaczego admin za podanie linka do tego serwisu daje ostrzeżenie??

I wedle tego dlaczego ja dostałem to zarówno założyciel postu jak i każdy kto podaje adres do tego serwisu powinien dostać a jakoś nie widzę.

Oto uzasadnienie jednego z moderatora “Agataon”

który niby punkt naruszyłem

Przecież w uzasadneniu wyraźnie podałem - I.1.2.a.

Podałeś link do strony, gdzie bez problemu, bez żadnej rejestracji można pobrać pliki MP3 do ścieżki dźwiękowej chronionej licencją. Nie interesuje mnie co udostępniasz prywatnie, na forum jednak obowiązuje Regulamin i tutaj doradzając należy mieć to na uwadze.