Co się dzieje z myszką?

Witam mam problem mianowicie po dłuższym graniu mam takie odczucie jakby mysz zwalniała to znaczy musze używać wiecej siły zeby przesuwać myszke coś jak by sie sensitivity zmieniło.
Nie jest to problem myszy bo sprawdzałem 4 myszki i na każdej występuje ten sam problem reinstal systemu też nie pomógł temperatury w porządku procesor nie przekracza 70 karta graficzna max 60 a więc co to może być? Może ktoś ma jakis pomysł

PC spec:
Win10
CPU - Intel i7 8700k @ 4.9Ghz (OC)
CPU Cooler -Corsair Hydro H115i
GPU - EVGA gtx1080 ti
MOBO - ASUS STRIX Z370-F GAMING
RAM - Corsair 16GB 3000 MHz VengLPX
PSU - Corsair RMX650
CASE - NZXT Source 340 Elite Black
SSD-1 -250GB Samsung 960 Evo M.2 NVMe
SSD-2 500GB Samsung 850 EVO
SSD-3 250GB Samsung 850 EVO

Hej,

A może to problem z Twoją ręką i dłonią? Może jakieś przykurcze mięśni się robią i stąd wrażenie, że myszka ciężej chodzi, a to efekt zmęczenia dłoni wymuszoną pozycją…

Pozdrawiam,
Dimatheus

nie to to ewidentny problem z PC. Po dłuższym graniu myszka jak by chodziła wolniej czuje sie jak by komp zwolnił ale nie mam spadków fps i temperatury tez są ok ;/

  • A jakiej myszki używasz?
  • Jakie DPI i szybkość odświeżania pozycji?

Zowie EC2a
400dpi 1000hz /ale na 500hz jest to samo.
dzisiaj zmieniłem ustawienia w invidi w wygeneruj ustawienia obrazu zmieniłem opcje z stosuj preferencje użytkownika wydajność na uzyj ustawień aplikacji 3D oraz włączyłem zintegrowaną grafike w biosie i narazie problem zastopowałem tak mi sie wydaje

Spróbowałbym podziałać na większym DPI. Ale skoro teraz nie obserwujesz problemów może rzeczywiście był to efekt jakiś nie do końca poprawnych ustawień systemowych.

Problem nadal występuje juz nie wiem co robic ;/
inne dpi tez testowałem nic to nie zmienia to nie wina myszki testowałem 4 pisałem o tym.

A jak wygląda temperatura chipsetu płyty głównej?

Autorze:

  1. Te 4 myszki, które sprawdzałeś i mają ten sam problem to też ZOWIE?
  2. Podkładka w miarę dobra (i czysta)?
  3. Sprawdzałeś tu (przykładowo)?

1 |Tak wszystkie myszki testowane były od zowie
2.zowie gsr czysta i nowa
3.Też próbowałem nic nie dało format nawet nie pomógł.
czy to moze być wina zasilacza bo mam 650W serwis mowil ze spoko do tego sprzętu ale może jest za słaby czy coś

jutro wrzucę ci ss z temperaturami

Według konfiguracji podanej masz jeszcze spory zapas. :slight_smile:

HWMonitor.txt (54,9 KB)

podgląd hwmonitora jak by ktoś chciał