Co się dzieje z przeglądarkami? (brak dźwieku w messengerze)

Od dawna używałem webowego messengera od pejsbuka do rozmów głosowych.
Po wyjściu firefoxa 56 przestałem słyszeć rozmówce.(on mnie słyszał)
W tym samym czasie wyszła nowa opera, i tak samo przestałem słyszeć rozmówce.
WIem że to nie tylko mój problem, inni też to zgłaszali.
Ok, przeszedlem wtedy na vivaldiego (wersja 12 cośtam) wsszystko działąło bez problemu. Rozmawiałem tak 2-3 miesiące. Wyszedł nowy vivaldi (13) po zaktualizowaniu to samo co w operze i ff- brak słyszenia rozmówcy w słuchawkach.
ktoś mi może łopatologicznie wyjaśnić w t f z wszystkimi przegladarkami?
Na 100% sprzet software i hardware mam sprawny, w pecetach siedze od roku 90, wiec troszku kumam o co w tym biega.
Ale po prostu nie potrafie ogarnac co sie z tym dzieje? Weszły jakies zabezpieczenia? Coś zmienili w kodzie ? O co chodzi? Niech ktoś mi rzuci jakieś światło bo nie rozumiem.
Na razie tylko do rozmów mam spakowanego starego vivaldiego,ale to nie jest rozwiązanie.

Ustawienia zaawansowane w Opcjach internetu
Odtwarzaj dźwięki na stronach sieci web

Inna sprawa to może być coś z HTML5

Szukam dalej …

Spróbuj czy działa w desktopowych odmianach komunikatora


Albo

Jeśli będzie działało, znaczy to, że przeglądarki blokują ci którąś z funkcji WebRTC, używaną do komunikacji a/v. Najprawdopodobniej adblock to blokuje.

2 polubienia

A ja tu wyskakuje z ustawieniami internetu :wink:

Masz… Na przykład w Nano to jest, w uBlock itp… Jeśli ta opcja będzie włączona mogą się dziać takie rzeczy z komunikatorami.

Zrzut ekranu z 2018-01-04 17-44-46

It has been reported that Google Hangout and Facebook messenger do not work properly when this setting is enabled (issue #757, #681).

1 polubienie

Dzieki Panowie i Panie :slight_smile: bede wszystko sprawdzal/ Oczywiscie wszystkie ublocki i umatrixy na tych stronach mam calkowicie wylaczone. Najwyzej sprobuje wylaczyc calkowicie ublocka, zobacze czy to cos da.
wszystkie messengery desktopowe dzialaja bez problemu.
Bede wdzieczny za wszelkie pomysly, bo juz praktycznie stoje pod ścianą .
Tą opcje w ublocku mam odhaczoną.
iJuliusz
wszystko w opcjach internetu standardowo włączone.

Tylko że vivaldiego mam czystą instalacje portable, bez ani jednego dodatku, i po najnowszym updejcie tak samo zniknął dźwiek. Specjalnie poinstalowałem 3 przeglądarki portable, bez dodatków, i takie kwiatki się dzieją.

Panie :stuck_out_tongue:
Jeszcze jeden pomysł mam…
Odpal komunikator tak jak odpalałeś zawsze, spróbuj się połączyć i dodatkowo odpal konsolę przeglądarki. Tam powinno coś być o ewentualnych blokadach lub błędach z połączeniem po webrtc.
Coś w tym stylu… (tak ma Chrome) Jakieś komunikaty na czerwono…

Jeszcze inne wyjście to przetestować sobie całe WebRTC na przykład tutaj:
https://test.webrtc.org/

U mnie testy wywala na czerwono, ponieważ mam WebRTC z zamysłu zablokowane, bo go nie potrzebuję.

łoooo sorry , nieraz czytałem Twoje posty a jak doszło co do czego , to z pospiechu nie doczytałem oczywiscie Panie też :wink:
ano posprawdzam wszystko, ale hmm sprawdze tez firewalla, może on coś blokuje. Przynajmniej juz mam jakieś światłow tunelu że prawdopodobnie chodzi o webrtc. Bo do tej pory to nie miałem pojecia o co chodzi.

znalazłem taki opis w changelogu do vivaldiego 1.13 , sprawdze czy to pomoże.
jesli tak, tzn ze chyba we wszystkich przegladarkach jest cos podobnego. W ff nie moge znalezc

Protokół WebRTC, wykorzystywany przez rozmaite webowe komunikatory do rozmów wideo w czasie rzeczywistym, czasem potrafi zdradzić adres IP użytkownika, co jest szczególnie groźne dla tych, którzy korzystają z narzędzi do ukrywania swojej aktywności w Internecie, takie jak serwery proxy czy wirtualne sieci prywatne. Vivaldi rozwiązuje ten problem za pomocą przełącznika, który wyłącza funkcję rozgłaszania adresu IP – znacznie spowalnia to działanie WebRTC, ale zarazem zapewnia większą prywatność komunikacji. Wystarczy w Ustawienia > Prywatność odznaczyć funkcję Broadcast IP for best WebRTC performance.

w ff ta flaga odpowiada za webrtc, ale ją mam włączoną
A list will open with a search bar above. In that search bar, please type: media.peerconnection.enabled and hit enter.
When the result comes up, double-click on it to turn its value to false


Ok dla potomnych - w czystym vivaldi nadal nie dziala dźwięk.
mimo przełączania tej opcji powyżej.

Ale za to odpalił czysty firefox 57.03. Wiec to jest wina albo ublocka. albo tego, że usunąłem firefoxowe fabryczne rozszerzenia z katalogu features.Jutro porobie jeszzce testy żeby mieć pewnośc co to powodowało na pewno.
Pytanie dlaczego w vivaldi i operze to nie działa- nie mam pojecia, może jeszcze ktoś bedzie miał jakies pomysły. Dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Vivaldi ma coś w ogóle nakopane z tymi kontrolkami. Co się musiałam nawalczyć, żeby odpaliło mi castowanie na tv to moje. Aż w końcu się wkrowiłam, pozmieniałam wsio z palca edytując plik konfiga i poszło. Tyle, że koszmarnie wolno… kichowatą ma responsywność przy castowaniu. Się wkrowiłam znów i olałam, wróciłam do Chrome, który mimo wad z tym nie ma problemów. A w ogóle to chciałam się przesiąść tak testowo na coś innego… padło na dwa do wyboru… Vivaldi i Operę. I lepszy numer był…
Vivaldiemu w końcu tak odczapiło coś, że zamiast swoich tych ciemnych i ładnych paneli ustawień, zaczął wyświetlać takie jak ma Chrome… te biało niebieskie “modern ui”, czy jak to zwał. I do tego żadna kontrolka po przełączeniu nie robiła nic. Zero działania. lol :stuck_out_tongue:

Ano vivaldi ma fantastyczny wygląd. jak dodadzą sychronizacje to dam mu szanse, bo zaczyna robić sie naprawde dobra przeglądarka. Jeszcze rok temu był nieużywalny, teraz już chodzi bardzo ładnie.

Już dodali w ostatniej wersji “snapshot”, ale działa to tak sobie. Szkoda, że nie dadzą (i w sumie chyba nikt nie daje) obsługi synca do gugla, jak ma chrome. Łatwiej byłoby migrować, a tak trzeba przenosić ręcznie dane. Vivaldi na przykład nie widzi Chrome w becie. Trzeba zrobić folderek, nazwać go google-chrome i wrzucić jak leci do niego pliki z bety. Dopiero wtedy zobaczy i można wybrać import spod menu.

Przeciez gugle nie uznaje nawet vivaldiego za przegladarke,pozycjonuje go jako chrome. Wyjatkowo obrzydliwa firma.