Co się dzieje z tym tabletem?

Wziąłem kolegi tableta bo nie umiał sobie zrobić HARD RESET-a no i ja zrobiłem bo jestem ciut bardziej kumaty lecz tablet nadal nie wstaje .
Gdy jest podłączony pod zasilanie to w ogóle się włączy żeby zrobić to co na filmie ktoś zrobił lecz po tym resecie gdy nie ma zasilania podanego przez gniazdko, jest sama wibracja i tablecie nic się nie pokazuje (ekran starowy z napisem LENOVO ) Nawet gdy podłącze zasilanie tablet sam startuje i pokazuje się ten “zepsuty android” - CHOĆ RESET ROBIŁEM I MOGĘ ROBIĆ CAŁY CZAS LECZ NADAL JEST TO SAMO ;////
Ktoś mi powie o co chodzi ? :smiley:

Przypominają mi się stare czasy Androida. Reset czasami psuł Androida. Masz możliwość zainstalowania systemu?

Nie wiem co muszę mieć itd. ktoś musiałby mi dać linki / instrukcję i bym to zrobił. Piszesz się na pomoc ? :smiley:

Jasne, ale nie teraz :smiley: Jaki to model Lenovo? Potrzebuję pełnej nazwy.

Tablet Computer SILVEL MODEL 60047 LenovoB8000AH16GSL-BG
Jest jeszcze info S/N , MO , IMEI , reszta na pudełku jest starta :smiley:
Na tabliczce z tyłu tableta pisze jedynie MODEL 60047 ;>

Okej, jutro (dziś) poszukam informacji, co do instalacji systemu. :smiley:

1 polubienie

Dobra dziękuje :smiley: Dodam jedynie że gdy tablet nie jest podłączony pod zasilanie gdy naciskam przycisk POWER , pojawią się wibracje ale na tablecie nic się nie pokazuje , tylko wibruje . Gdy podłącze pod zasilanie włacza się sam automatycznie .
Przed tym jak zrobiłem tego reseta , włączał się tablet i bez zasilania z gniazdka …

System padł. :smiley: Do zrobienia.

1 polubienie

No to lipa ;/ Mam nadzieje że pomożesz :>

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht117027

1 polubienie

To niby da radę gdy to zrobię? Nawet mi TABLETA w urządzeniach nie wykrywa ( chodzi mi o Windows - nie widzi go)
Mam win 10 64bit home gdyby to było potrzebne.
Może coś muszę doinstalować aby wykrywało urządzenie.

Odpal program i sprawdź jak nie pomoże to użyjemy siły.

Chodzi oczywiście o ten magiczny smart assistant.
Podobny problem kiedyś w ten sposób rozwiązałem w sprzęcie innej marki, mam nadzieję że tym razem tez pomoże.

1 polubienie

Jeżeli nie podziała to masz metodę siłową https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3014944.html

1 polubienie

Dzięki wielkie, dam znać w dzień jak poszło.

“O co chodzi?” Resetujesz system, a potrzebujesz go przeinstalować. Aby móc to zrobić tablet z Andrioidem powinien być wyposażony w przyciski: jednopozycyjny “zasilanie” i dwupozycyjny “głośność + -”. Naciśnij "głośność + lub - . Trzymając cały czas wciśnięty (+ lub -) naciśnij i trzymaj zasilanie, aż pojawi się okno wyboru. Dalej postępuj według pojawiających się instrukcji. Powinno zadziałać (system ze sterownikami powinien być zapisany w wewnętrznej pamięci).

Recovery mode nie zawsze działa, czasem uszkodzenie pamięci lub pliku uniemożliwia postawienie systemu od nowa lub system staje uszkodzony.
Miałem taki przypadek z Xperią Z1 żony, system wiecznie krzaczył, zawieszał się, wywalał aplikacje, dopiero po wgraniu od nowa przez PC Companion telefon zaczął działać jak powinien.
Instalacja od nowa będzie najlepszym wyjściem.

1 polubienie

Problem chyba mały :smiley: Które to oprogramowanie wybrać ? Dalej po tych “A60” są K33 , K53 i PB2


Tableta system wykrywa tylko gdy podłaczę go przez kabel do PC i uruchamia się “martwy system” widoczny w urządzeniach jest przez jakieś 1/2s potem klops…

Urządzenie MT65xx Android Phone - wykrywane przez system ;d

Sam powinieneś wiedzieć jaką masz wersję tabletu.
Zapewne jest to B8000.

1 polubienie

Tak to jest tablet B8000, tylko co z tego że wiem skoro przy tych oprogramowaniach nie pisze ze któreś jest do modelu B8000 bądź inaczej 60047.
Zresztą ciul mi po sofcie skoro komputer nie łączy się z tabletem.

Użyj googlarki aby dowiedzieć się jak wejść w “download mode” i sprawdź czy wtedy wykryje.
Jeżeli tak to próbuj.
Nie ruszy to odpalaj metodę z elektrody.
Pamiętaj, przeczytaj dokładnie instrukcję zanim się zabierzesz za to.
Dokładnie znaczy ze dwa razy ze zrozumieniem a jak będziesz pewien że wszystko rozumiesz to jeszcze raz przeczytaj na wszelki wypadek.

1 polubienie