Co sie stało? Problem

Słuchajcie ludzie jest sprawa. Otóż jak zainstalowałem Ubuntu w wersji “lite” (instalka i jakieś tam podstawowe). Jak ładuje mi się przez Gruba (Linux Ubuntu {wersja} Default) to jest jeszce ok. Ale potem na ekranie pojawiają mi sie pasy jakby grafy nie wczytał. HELP ME! !!

Moja grafa: GeForce 6600 256Mb

Procesor: AMD Athlon 64-bit 3000+

RAM: 1024Mb

Lite? chyba live? Jesli to wersja live to mozliwe ze nie czyta ci grafy. Musisz zainstalowac na dysku czyli jak sie laduje instalator to nie wciskaj “enter” tylklo wpisz “install” (z tego co pamietam tak to jest w ubuntu) wtedy bedzie ok. Mam ta sama karte graficzna wiec wiem ze niemozliwe zeby jej nie widzial.

A tak w ogole to odradzam kazdemu poznawanie linuxow przez wersje live bo to tylko taka pokazowka i czesto chodzi o wiele wolniej niz system zainstalowany na dysku.

Sprecyzuj temat :wink:

Live zabiera kawałek pamięci na ram dysk,a programy czyta i dekompresuje z dysku CD,nie można tam zapisywac danych - “read only” system - nawet na dysku twardym - bo takie są domyślne ustawienia

Mam zainstalowanego Ubuntu. Po wejściu do linuxa pojawia mi się taki obraz I co mam zrobić??? Help! !!

0n6fgekfixe7qkjumed.jpg

A da się na starcie sprecyzowac jakiego sterownika grafiki ma użyc ?- bo to wygląda na nierozpoznawanie grafy,albo odświeżania monitora,wersja live może miec takie opcje,wtedy wybierasz nvidia,albo ati,albo vesa z 256 kolorów,sprawdż opcje zaraz po starcie z płytki,wiem że knoppix Live ma podobną możliwośc wyboru opcji bootowania z frame bufferem,lub bez

Bartekvip to w koncu jaka ta wersja :evil:

Hmm a jesli to jakas wersja typu base czy lite tak jak mowisz (choc pierwszy raz slysze o czyms takim) to mozliwe ze nie ma podstawowych sterownikow bo normalna wersja czyta normalnie ta karte, wiem bo sam mialem. Albo popelniles jakis blad przy instalacji, choc w to tez watpie bo jest banalna :slight_smile:

Pamiętam, że widziałem błąd co robił podobne rzeczy na monnitorze. Chyba nawet kilka miesięcy temu na tym forum to było. Więc poszukaj.

Jeszcze było to sporo razy na http://www.linux.com.pl/forum/ napewno tam znajdziesz - wystarczy poszukać :wink:

O ile dobrze pamiętam to naprawa wymaga edycji jednego pliku :?

Mam taka samą karte i wszystko bylo ok jak instalowalem ubuntu.Moze z monitorem cos nie tak albo coś zle zrobiles przy instalacji.

Pls napisz o co chodzi. Jestem zielony. A czy moge to zmienić z pozycji windy? Tzn. odświeżanie bo przeczytałem, że o to chodzi. Tak więc czy jak zmienie z pozycji windy to bedzie oks?

nie wiem jak ci pomóc bo sam nigdy takiego problemu nie mialem, jesli tu nie znajdziesz odpowiedzi poszukaj na forum ubuntu, albo zainstaluj ponownie ale ta normalna wersje.

nie

a co do ubuntu to odsyłam tutaj

http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_pl

Źle skonfigurowane iksy. Prawdopodobnie podczas instalacji monitor został źle rozpoznany.

Faktycznie, było to na tym forum poruszane i to nie raz. Prawdę powiedziawszy, było to poruszane na każdym forum linuksowym.

Wpisz sobie w Google, albo w szukajce tutaj fraze konfiguracja iksów a na pewno coś znajdziesz.