Co się stało z grafiką? [Aktualizacja] Wymiana karty graficznej

(wojtek20124) #1

Wczoraj podczas grania w Gmod grafika się odświeżyła, pojawiły się te kreski i system zawiesił na amen.
Gdy próbuję uruchomić WinXP, komp zawiesza się.
Gdy próbuję uruchomić Win8.1, wyskakuje BSoD (dwa przedstawiłem poniżej).

karta graficzna: nVidia GeForce 7600 GT
Co się stało?

Unity i Unreal Engine - problemy
(wojtek20124) #2

To te kreski:

(Mark7) #3

GeForce 7600 GT ? Jak by to powiedzieć … to byłby już czas na nią. U mnie np. żadna karta graficzna nie wytrzymała dłużej jak 5 lat.

(witek-pl) #4

BGA pod chipem bądź VRAM, twój 7600GT i tak długo wytrzymał, mój padł pół roku po gwarancji, można reanimować do czasu kupna nowej, podgrzewając opalarką chip lub kości (zasłaniając wszystko poza nimi żeby nie grzać laminatu, np: folią alu). Pamiętaj że to proteza, przy dobrych lotach podziała z pół roku i znowu sypnie artefaktami…

(WODZU) #5

Miałem podobny problem. Czasowo, mniej więcej na pół roku, pomogło podparcie skrajnego narożnika karty, tak aby nie opadał pod wpływem grawitacji. Później już nic nie pomagało i trzeba było wymienić. Miałem tak zarówno w przypadku ATI 9700PRO, jak i Geforce 8800 GTX.

(wojtek20124) #6

Popróbuję waszych metod.
To jaką kartę graficzną kupić do płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2P?

(Seba228215) #7

Ja od 7 pełnych lat mam GTS 450 i działa. Karta zintegrowana Radeon HD 4250 w moją (również 7-letnią) płytę główną też działa. Wniosek: produkt był feralny. :smiley:

(wojtek20124) #8

Ile może ta karta przetrwać w obecnym stanie do całkowitego zepsucia się?
Skasowałem sterownik nVidia i teraz ciągnę system na standardowym sterowniku od MS.
Teraz komp to naprawdę nie do gier, tylko do podstawowej pracy…

(wojtek20124) #9

Wyraźnie zauważyłem, że artefakty w trybie graficznym pojawiają się w miejscach, gdzie występuje cieniowanie (na WinXP)